Odżywianie

Wskazówki dla początkujących jak schudnąć | 6 Sposobów, aby zacząć się odchudzać

2018-01-19 09:30:13Autor Myprotein Polska

Odżywianie

Ziarno kakaowca – surowe kakao czym jest? właściwości i korzyści

Surowe kakao uzyskuje się z ziaren kakaowca, czyli drzewa rosnącego w lasach tropikalnych Ameryki Południowej i Środkowej. Jego pozytywne prozdrowotne właściwości były znane człowiekowi od tysięcy lat. Zyskało ono nawet miano „pokarmu bogów” ze względu na bogactwo cennych składników mineralnych. W Europie znalazło się dzięki Krzysztofowi Kolumbowi. Czym jest surowe kakao?  Wszystko na temat kakao znajdziesz w tym artykule.

2018-01-09 15:39:53Autor Tomasz Piotrowski

Odżywianie

Woda - Dlaczego picie jest takie ważne?

Woda jest najbardziej naturalnym płynem potrzebnym do życia. Stanowi średnio 60 % masy ciała u dorosłego człowieka (u noworodka wynosi aż 75%). Dlatego właśnie picie jej jest takie ważne, a brak odpowiedniej ilości wody w organizmie może łączyć się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Dlaczego więc picie wody jest dla nas tak istotne?

2018-01-02 10:08:21Autor Aleksandra Wianecka

Odżywianie

Jak przygotować się na święta aby nie stracić formy?

Jak przygotować się na święta?

2017-12-13 14:10:47Autor Magdalena Pardela

Odżywianie

Cheat day - jak stosować, czym jest?

Cheat day (lub cheat meal) dla sportowców jest bardzo dobrze znanym pojęciem, a chyba lepiej powiedzieć: niezwykle pożądanym. Każdy chce trochę wytchnienia od ścisłego trzymania diety na 100% przez cały czas. Jednak czym dokładnie jest cheat day, jak go stosować i czy jest to dla każdego?

2017-12-06 10:33:49Autor Aleksandra Wianecka

Odżywianie

Orzechy, nasiona i pestki || Korzyści z ich spożywania

Orzechy, nasiona i pestki są źródłem wielu cennych składników odżywczych. Zawierają mnóstwo witamin oraz minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dodatkowo są bardzo smaczne i można wszechstronnie wykorzystać je w kuchni! Sprawdźcie jakie korzyści płyną z włączenia orzechów, nasion oraz pestek do swojego jadłospisu!

2017-11-07 11:29:48Autor Tomasz Piotrowski

Odżywianie

Jak to jest być Weganinem | 7 dniowe wyzwanie

Światowy miesiąc Weganizmu to właśnie listopad, więc mamy dla Ciebie wyzwanie, abyś stał się weganem na 7 dni! Zmniejszenie spożycia mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, to doskonała okazja, by poszerzyć swoją wiedzę o gotowaniu i odżywaniu, pomóc środowisku, a także sprawdzić co działa na Twoje ciało. Mamy mnóstwo łatwych przepisów, które pomogą Ci podczas Twojej podróży.

2017-11-02 14:46:11Autor Myprotein Polska

Odżywianie

Dieta kaszowa | Zdrowe odżywianie | Korzyści z diety kaszowej

Co stanowi około połowę naszego zapotrzebowania kalorycznego? Kasze królowe węglowodanów? Jakie są zasady odchudzania na diecie "kaszowej"? Jakie korzyści dostarcza kasza? Jaką kaszę wybrać? Detoks "kaszowy" dla zdrowia? Odpowiedzi na te pytania , o skuteczności diety kaszowej w odchudzaniu przeczytasz w kolejnych akapitach.

2017-06-13 12:19:35Autor Anna Piekutowska

Odżywianie

Białko jaja kurzego – co lepsze? | Żółtko czy białko?

Jedna z największych debat ostatnich lat pod względem dietetyki dotyczy jajek. Pytanie brzmi czy jeść tylko białka czy całe jajka? Jedne co jest pewne to fakt, że jaka odgrywają ważną role w diecie każdego kulturysty.

2017-06-09 13:04:02Autor Myprotein Polska

Odżywianie

Herbata Matcha - 6 powodów dlaczego warto jej używać

Herbata jest prawdopodobnie najpopularniejszym napojem na świecie, a na pewno jest bardzo popularna w Wielkiej Brytanii, ponieważ Brytyjczycy pozornie nie mogą żyć bez tego cudownego ciepłego i wspaniałego napoju. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat kolor herbaty nieco się zmienił. To nie ma nic wspólnego z brexit albo z jakąś skażoną partii liści herbaty, to po prostu wzrostu popularności zielonej herbaty. Najnowszym trendem wśród miłośników zielonej herbaty jest herbata Matcha w proszku, która powstała w Japonii.

2017-06-08 12:27:40Autor Myprotein Polska