40% RABATU NA ZAMÓWIENIE | KOD: PL40

Myprotein Supplements

Kalkulator BMI

Wykorzystaj nasz Kalkulator, aby obliczyć swoje BMI

Oblicz swój wskaźnik masy ciała

Wskaźnik masy ciała lub BMI jest miarą używaną do określenia, czy Twoja waga mieści się w prawidłowym zakresie dla podanego wzrostu.
Gender

Twój Wynik BMI

Niedowaga (BMI poniżej 18.5)

Prawidłowa Waga (BMI 18.5 - 25)

Nadwaga (BMI 25 - 30)

Otyłość (BMI powyżej 30)

Idealna waga dla Twojego wzrostu


Co to jest BMI?

Dzieląc Twoją wagę przez wzrost, kalkulator BMI oblicza kategorię wagi w którym się obecnie znajdujesz, niezależnie od tego czy masz "niedowagę", "odpowiednią wagę" czy "otyłość" dla Twojego wzrostu. BMI jest często używane, aby pomóc lekarzom ocenić ryzyko przewlekłej choroby u pacjenta. UWAGA: Twoje BMI opiera się wyłącznie na wadze i nie jest w stanie ocenić czy nosisz za dużo tkanki tłuszczowej, ponieważ nie jest w stanie odróżnić nadmiaru tłuszczu, wagi mięśni czy kości.

Niedowaga (BMI poniżej 18.5)

Zakres BMI w przypadku niedowagi: poniżej 18,5

Szukasz sposobu na zwiększenie masy mięśniowej? Sprawdź naszą gamę odżywek białkowych, aby znaleźć swój ulubiony produkt i ułatwić odżywianie. Zalecamy konsultację z lekarzem przed podjęciem znaczących zmian w diecie i planie treningowym.

Prawidłowa Waga (BMI 18.5 - 25)

Zakres BMI w przypadku prawidłowej wagi: 18.5 - 25

Twoja waga jest prawidłowa, nie potrzebujesz tracić ani przybierać na wadze. Jednak jeżeli chcesz utrzymać zdrowie i kondycję, rzuć okiem na gamę naszych suplementów, które ułatwią Ci trening i odżywianie. Zalecamy konsultację z lekarzem przed podjęciem znaczących zmian w diecie i planie treningowym.

Nadwaga (BMI 25 - 30)

"Zakres BMI w przypadku nadwagi: 25 - 30

Szukasz sposobu na utratę wagi? Sprawdź nasze suplementy odchudzające, które pomogą Ci osiągnąć Twoje treningowe cele. Zalecamy konsultację z lekarzem przed podjęciem znaczących zmian w diecie i planie treningowym.

Otyłość (BMI powyżej 30)

Zakres BMI w przypadku otyłości: Powyżej 30

Rzuć okiem na nasze suplementy odchudzające, aby znaleźć produkt, który pomoże Ci osiągnąć Twoje treningowe cele. Zalecamy konsultację z lekarzem przed podjęciem znaczących zmian w diecie i planie treningowym.

Pokaż produkty dopasowane do moich celów Pokaż produkty dopasowane do moich celów Pokaż produkty dopasowane do moich celów Pokaż produkty dopasowane do moich celów

Rozumienie Swojego BMI:

Raczej nie przejmuj się cyferkami na skali. Na podstawie Twojego wzrostu i wagi obliczyliśmy twój wskaźnik masy ciała (BMI), aby dowiedzieć się do jakiego zakresu pasujesz.

Zakresy BMI:

Poniżej 18.5 - Jesteś w grupie niedowagi. Może to oznaczać, że nie jesz wystarczająco dużo lub wskazuje to na możliwe podstawowe schorzenia. Twój lekarz może CI pomóc jeśli masz obawy dotyczące niedowagi.

18.5 do 24.9 - To jest zakres prawidłowej wagi. Tak trzymaj!

25 to 29.9 - Kategoria nadwagi. Możesz posiadać nadmiar tłuszczu lub dużą ilość mięśni. Zawsze najlepiej budować zdrowe nawyki, takie jak zdrowe odżywianie i aktywność.

30+ - Kategoria otyłości. Może być kilka powodów, dla których należysz do tej kategorii. Postaraj się, aby prowadzić zdrowy styl życia zdrowo się odżywiając i będąc aktywnym.

Dokładność BMI:

BMI bierze pod uwagę Twój wzrost i wagę, aby umieścić się w odpowiedniej kategorii. Jednak kalkulator nie jest w stanie rozróżnić mięśni od tłuszczu. Więc mając dużą ilość mięśni - które są gęstsze od tłuszczu, możesz zostać przypisany do kategorii osób z nadwagą lub otyłości.

Kalkulator BMI może również nie uwzględniać Twojego wieku, płci, pochodzenia etnicznego oraz ciąży, dlatego jeżeli masz jakiekolwiek obawy dotyczące swojej wagi, skonsultuj się z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia.