• Gluten Free

  Gluten Free

 • wegetariański

  wegetariański

 • wegański

  wegański

Inulina

Fructo-Oligosaccharide (FOS)

Smak
Opakowanie
Ilość

25% ZNIŻKI NA CAŁE ZAMÓWIENIE | Kod: CALE25

Wybierz swoje ulubione produkty i użyj kodu, żeby zaoszczędzić 25% na całe zamówienie.

Oferta ważna do północy 25/02/2018 lub do wyczerpania zapasów. Tylko jeden kod rabatowy można wykorzystać przy zamówieniu, ale każdy może złożyć dowolną ilość zamówień. Maksymalna zniżka na zamówienie wynosi 425zł |100 euro. *
KUP TERAZ
59.00 zł

Na stanie Z reguły wysyłamy w ciągu 24 godzin

Przegląd towarów

Inulina to rozpuszczalne włókno pokarmowe pozyskiwane wyłącznie z korzenia cykorii. Jako proszek rozpuszczalny można ją dodawać do wszystkich pokarmów i napojów bez większego wpływu zarówno na ich smak, jak i na konsystencję, zyskując przy tym wspaniałe źródło błonnika w codziennej diecie. Będąc produktem w 100% naturalnym inulina podnosi spożycie błonnika, powoduje uczucie sytości i korzystnie wpływa na zdrowie układu pokarmowego.

Inulina to prosty i wygodny sposób na wzbogacenie diety w błonnik, dzięki czemu Twój system trawienny będzie działał bardziej wydajnie. Błonnik oddziaływuje także korzystnie na kultury bakterii w przewodzie pokarmowym. Jako prebiotyk inulina może stymulować kultury przyjaznych i zdrowych bakterii jelitowych, które korzystnie działają na okrężnicę i wytwarzają ważne metabolity, jak kwas mlekowy, octan, propionian i maślan. Te metabolity mogą mieć korzystny wpływ na zdrowie układu pokarmowego, skóry, witalność i system odpornościowy.

Inulina ma słodki i przyjemny smak, a przy tym łatwo się rozpuszcza nie powodując wzrostu poziomu cukru we krwi. Może być pożyteczna dla osób będących na diecie niskokalorycznej, diecie o niskiej zawartości węglowodanów, oraz jako substytut cukru. Dzięki korzystnemu oddziaływaniu na układ trawienny inulina może być korzystna dla osób spożywających duże ilości kalorii, jak na przykład atleci i kulturyści.

Zaleca się dziennie spożywać około 24g błonnika, zaś w przeciętnej brytyjskiej diecie jest go zaledwie 10-12g. Inulina stanowi więc znakomitą możliwość zwiększenia dziennego spożycia błonnika. Zaleca się także, by błonnik rozpuszczalny stanowił około 1/3 ogólnego spożycia błonnika, zaś błonnik nierozpuszczalny około 2/3.

Proszę zauważyć, że etykieta tego produktu jest dostępna w języku angielskim. Fracuski, Włoski, Hiszpański, Holenderski, Szwedzki i Fiński mogą być również dostępne.

Główne zalety

 • Prosty w użyciu rozpuszczalny błonnik
 • Ma korzystane oddziaływanie dla zdrowia układu trawiennego
 • Stymuluje kultury przyjaznych zdrowiu bakterii

Zalecane stosowanie

Wlać 300-350ml wody lub soku owocowego do shakera (im mniej płynu, tym napój będzie gęstszy). Następnie dodać nieco ponad półtorej małej łyżki MP (5g), wstrząsnąć i spożyć. Stosować 1-3 razy na dzień, lub według potrzeb. W ciągu dnia należy spożywać duże ilości płynów.

1x płaska łyżka plastikowa MP (mała) to 2,9g. (nie wchodzi w skład zestawu)

Składniki

Oligofruktoza (błonnik z cykorii)

Informacje odżywcze

Zawartość w porcji 5g:
energia: 42kJ
energia: 10,4Kcal
białko: brak
węglowodany: 4,8g
błonnik: 4,4g
tłuszcz: brak

Recenzje od klientów

Obecnie nie ma żadnych recenzji.

Inulina

Wybierz obrazek

Inulina
Back to top