Przejdź do głównej zawartości
Odżywianie

10 Podręcznych Przekąsek Potreningowych

10 Podręcznych Przekąsek Potreningowych
Joanne Tanton
Twórca5 lat Ago
Wyświetl profil Joanne Tanton
Po długim, ciężkim okresie przygotowywania się do treningu, w końcu udało Ci się. Zrobiłeś to. Byłeś na treningu. Spociłeś się nieziemsko. Jesteś chodzącym okazem zdrowia, ale również strasznie głodny i okazuje się, że gdziekolwiek się odwrócisz nowa restauracja fast food oferuje tyle dobroci, a ty nie masz ze sobą żadnej przekąski po treningowej. Pokusa pożarcia boxa z 20 nuggetsami jest kolejnym poziomem pokusy. Kurczak jest zdrowy - przecież to białko, prawda? Gdyby tylko… Zwalcz ją, oto 10 podręcznych przekąsek potreningowych, które zasilą Twoje mięśnie, przywrócą poziom cukru we krwi do normalności i zapobiegną pokusom napędzanym przez głód.  

1. Mieszanka Studencka

Mieszanka studencka
Ok, jest to koncepcja podobna do stanowisk w kinie “Naładuj, zważ i oglądaj”, ale bez gwałtownego skoku cukru. Nie ma sensu trenować, żeby nasycić się jedzeniem, które sprawi, że trening nawet nie był tego warty. Istnieje wiele gotowych mieszanek studenckich, ale najlepsze są domowej roboty. Chwyć trochę orzechów, nasion, suszonych owoców, rodzynek, chipsów bananowych, a następnie szaloną rzecz - kawałki czekolady (powodem niech będzie zastrzyk glukozy po treningu). Należy jednak pamiętać, że stosunek kawałków czekolady nie powinien wynosić 90%. 

2. Szejki białkowe

Kobieta z szejkiem

Wiedząc, że mieszanka studencka wymaga trochę wysiłku, następna przekąska będzie super prosta i nic oczywiście nie przebije klasycznego szejka białkowego. Szejki Białkowe oferują ludziom łatwy i wygodny sposób na zwiększenie spożycia białka bez spożywania dodatkowych węglowodanów i tłuszczów. Białka są cegłami i zaprawą do odbudowy mięśni i są sprawdzonym sposobem na optymalizację wzrostu masy mięśniowej po treningu. 

 

3. Wafle ryżowe & Masło orzechowe 

Wafle ryżowe

Masło Orzechowe. Masło migdałowe. Masło z Nerkowca. Właśnie osiągnęliśmy szczyt zainteresowania. Wafle ryżowe mimo, że przypominają dmuchany karton, gdy dodasz do nich masło orzechowe smak poprawia się dziesięciokrotnie. I tak, jest ono sprzedawane w 1kg pojemnikach, ponieważ masło orzechowe jest spoiwem, które utrzymuje ten świat razem i żadna ilość nie jest za duża. Dodatkowo, masło orzechowe jest pełne białka, błonnika i zdrowych tłuszczów jednonienasyconych. 

 

4. Gotowane jajka

Wytłaczanka jajka
Masz ochotę podsycać swoje mięśnie, jednocześnie niszcząc członków społeczeństwa? Panie i panowie, gotowane jajka są odpowiedzią. Idealne źródło białka i zdrowych tłuszczy, które zasili Twoje mięśnie wszystkim czego potrzebują. Doskonały sposób na zdobycie osobistej przestrzeni poprzez zakłopotanie nozdrzy wszystkich dookoła i zmuszenie ich do opuszczenia okolicy. 

5. Paluszki Serowe

paluszki serowe
Wróć do swojego dzieciństwa, jednocześnie zwiększając siłę, dzięki mocnemu trio tłuszczów, białka i retrospekcji. Chociaż, jeśli jest ktoś kto czyta ten artykuł i gryzie paluszki serowe bez obierania ich, niech po prostu wie, że reszta z nas zjednoczy się i podejmie kroki prawne, ponieważ to nie jest w porządku. Są bardzo łatwe do spożycia w podróży, ale może warto zainwestować w małą lodówkę na tę propozycję.  

6. Batony Białkowe

Baton białkowy

Lub Białkowe ciasteczka lub Białkowe Brownie, są najlepsze na tej liście. “My ludzie w trakcie podróży po wymarzoną sylwetkę” powinniśmy mieć zawsze jedną z wersji w promieniu jednego metra, ale szczególnie w torbie treningowej. Są obowiązkową przekąską w podróży, która smakuje jak szczęście bez poczucia winy i zapewnia mięśniom wszystko, czego potrzebują do wzrostu.

 

7. Makaron

Makaron
Makaron jest tak wszechstronny. Wybierz wybrane białko, dorzuć je do penne z dużą ilością warzyw i możesz ruszać na trening. Nie zapomnij spakować widelca, społeczeństwo ocenia ludzi, którzy po prostu wpychają swoją twarz do pojemnika z jedzeniem (nie wiadomo dlaczego). 

8. Banan i masło orzechowe

Banany z masłem orzechowym

Lub jabłko i masło orzechowe lub łyżeczka i masło orzechowe. A tak poważnie, kiedy jesteś w ruchu, owoce zapewniają mięśniom niezbędne po treningu węglowodany, a masło orzechowe zawiera zdrowe tłuszcze i czystą przyjemność. Totalna wygrana i świetna przekąska po treningu.

9. Mleko czekoladowe

Mleko czekoladowe
Chociaż nie można nim wypełnić galonu, mleko czekoladowe zapewni dobre wzmocnienie i aktualnie jest często zalecane sportowcom przed dietetyków sportowych. Jest pełne białka i węglowodanów, które są niezbędne po treningu. Dla niektórych może być to jednak równia pochyła, więc prawdopodobnie lepszym pomysłem będzie kupić indywidualnie poporcjowane kartoniki, a nie butelkę 2L, bo czy ktokolwiek z nas ma naprawdę taką siłę woli?  

10. Białkowe naleśniki

Białkowe naleśniki

Wiesz co sprawdza się jako idealne śniadanie, ale również jako świetna przekąska potreningowa? Białkowe Naleśniki. Usmaż te pyszności i chyba dobrym pomysłem będzie dodać trochę masła orzechowe (wstrząsająca propozycja, wiemy - przepraszamy każdego kto ma alergię na orzechy), włóż je do pojemnika i możesz ruszać! Jeżeli masz wątpliwości jak je zrobić lub po prostu wiedziesz leniwe życie, zdobądź Mieszankę na Białkowe Naleśniki – A dodatek Złotego syropu wniesie Twoje kubki smakowe na nowy poziom. Dodaj Trochę Syropu Sugar-Free na górę i przywitaj się z wybuchem smaku.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy tego dnia ćwiczysz czy nie, dobrym pomysłem jest zaplanować z wyprzedzeniem awaryjne przekąski potreningowe. Bycie przygotowanym oznacza, że możesz utrzymać swoje łaknienie na wodzy, bez zjadania 65 bochenków chleba w chwili słabości. Pozostanie na właściwej drodze po treningu, kiedy jesteś strasznie głodny może okazać się bardzo trudne, ale naprawdę ważne jest, aby napędzać mięśnie odpowiednim pokarmem. Nasza rada? Odkryj w sobie wewnętrznego Scouta i “zawsze bądź przygotowany”.

Joanne zdała sobie sprawę, że jej szybki metabolizm nie jest już dłużej po jej stronie po 6 miesiącach bez jedzenia warzyw. Wyrzuciła więc zawartość swojej lodówki, kupiła odżywcze jedzenie i pierwszą parę swoich treningowych butów i nigdy więcej nie oglądała się za siebie. Teraz ma 20 kilo mniej i odnalazła miłość do zdrowego odżywiania i treningu.

Śledź podróż Joanny na jej blogu.

myprotein