Przejdź do głównej zawartości
dieta

Gainer kontra shake białkowy | Czym się różnią?

Gainer kontra shake białkowy | Czym się różnią?
Jennifer Blow
Redaktor i Wykwalifikowany Dietetyk4 lat Ago
Wyświetl profil Jennifer Blow
Budowanie mięśni jest procesem, który wymaga dużego poświęcenia, nie tylko w kuchni, ale również poza nią. Wiele osób wie, że budowa mięśni wiąże się ze przerzucaniem żelastwa, ale niektórzy myślą, że to wystarczy. Najważniejsze jest jedzenie - musisz się skupić nie tylko na tym, co jesz, ale i ile.Aby zbudować masę mięśniową, Twój organizm potrzebuje nadwyżki kalorycznej, co oznacza, że musisz jeść więcej kalorii, niż spalisz w ciągu dnia. Jednak dla niektórych nie jest to wcale takie proste. Niezależnie od tego, czy to z powodu braku apetytu, szybkiej przemiany materii, jeśli masz problem z przyjmowaniem większej ilości kalorii, gainer może być dokładnie tym, czego potrzebujesz. 
Koktajl Białkowt

Różnica między gainerem, a zwykłym białkiem.

Tak jak klasyczne shake białkowe, gainery również nie dodadzą kilku cm do klatki piersiowej czy też nie zmienią objętości nóg z dnia na dzień, ale mogą pomóc osiągnąć te cele. Różnica między gainerami, a shakami białkowymi sprowadza się do wartości odżywczych każdego z nich. Dla kogoś, kto chce dołożyć trochę kalorii w ciągu dnia doskonale sprawdzą się shake, które mają 400-800 kcal/porcję, a dla osób, którym bardzo ciężko przytyć idealne będą shake, które w porcji dostarczą do 1000+ kcal, aby pomóc spożyć te 4000-5000 kalorii w ciągu dnia.Shake przeznaczone do przybierania na wadze zwykle składają się z białka i węglowodanów, dzięki czemu są niezwykle skuteczne. Oprócz zastąpienia klasycznego szejka białkowego, gainery posiadają wolno i szybko przyswajane węglowodany - idealne do uzupełnienia glikogenu w mięśniach po treningu.Niektóre gainery zawierają nawet kreatynę, co działa szczególnie dobrze z szybko przyswajalnymi węglowodanami w szejku białkowym, ponieważ pomagają one w absorpcji kreatyny do organizmu.
Rozciągający się sportowiec

Wykorzystanie gainerów

Jeśli chodzi o te szejki ważne jest, abyś wiedział czego potrzebujesz. Chociaż może wydawać się to kuszące, aby założyć, że pomogą Ci one w osiągnięciu celu - przybrania na masie - musisz pamiętać, że są to suplementy i to właśnie dla Ciebie zrobią - jedynie wspomogą Cię w drodze do Twojego celu.Gainery są jak szejki białkowe stworzone dla zastrzyku kalorii. Kiedy wydaje się, że trudno jest osiągnąć dzienne zapotrzebowanie na białko, koktajle proteinowe mogą w tym pomóc, podobnie jest z przybraniem na wadze. Jeśli masz problemy z budowaniem masy mięśniowej, gainer może przynieść ogromne korzyści.Jeśli jednak jesteś w stanie osiągnąć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne z jedzenia, które spożywasz, dodatkowe suplementy mogą w rzeczywistości zaszkodzić twojemu postępowi, ponieważ przy osiągnięciu celu kalorycznego i dodaniu do tego gainera, może to spowodować nagromadzenie się zbędnego tłuszczu.

THE Gainer

The Gainer
Znalezienie szejka, który uzupełni zapotrzebowanie na makroskładniki i sprawi, że będziesz szczupły podczas budowania masy mięśniowej brzmi zbyt dobrze, żeby mogło być prawdziwe, ale THE Gainer właśnie to robi.Tak wiele gainerów jest wypełnionych cukrem i pustymi kaloriami, przez co doświadczasz nienaturalnych skoków cukru we krwi i zyskujesz tłuszcz, tak szybko jak mięśnie. THE Gainer zawiera ponad 750 niewiarygodnie czystych kalorii ze składników o niskiej zawartości cukru.Mieszanka węglowodanów zapewnia szybki zastrzyk energii bez ogromnego wzrostu cukru we krwi, a także zapewnia przedłużone uwalnianie energii. Związane jest to z Carb10 i silnie rozgałęzioną cykliczną dekstryną (HBCD), które mają niską osmolalność do szybkiego opróżniania żołądka, dzięki czemu można uzyskać szybki początkowy wzrost energii z HBCD i uniknąć niskiego poziomu cukru we krwi. Węglowodany zastąpią zużyte zapasy glikogenu i pomogą wchłonąć białko niezbędne dla budowy mięśni.Mieszanka białek składa się z wysokiej jakości białek szybko i wolno przyswajalnych, dzięki czemu organizm może zacząć budować mięśnie natychmiast po wysiłku i kontynuować to przez wiele godzin. Oznacza to maksymalny przyrost mięśni po całym wysiłku na siłowni. 

Zapamiętaj

Gainery mogą być niezwykle pomocne dla osób, które chcą szybko przybrać na wadze lub spożywać więcej kalorii na co dzień. Występują w wielu różnych wariantach i mogą pomóc w osiągnięciu dziennego zapotrzebowania kalorycznego.

Wszystkie nasze gainery takie jak: THE Gainer, Hard Gainer Extreme, Impact Weight Gainer i Hurricane Extreme smakują wspaniale i są niedrogim sposobem na uzupełnienie niektórych wymagań żywieniowych i pomagają skutecznie zwiększyć masę ciała.

 

 

Nasze artykuły powinny być wykorzystywane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych, nie należy ich traktować jako porady lekarskie. Jeśli jesteś zaniepokojony, skonsultuj się z lekarzem przed przyjęciem suplementów diety lub wprowadzeniem jakichkolwiek znaczących zmian w diecie.

Jennifer Blow
Redaktor i Wykwalifikowany Dietetyk
Wyświetl profil Jennifer Blow

Jennifer Blow jest naszym UKVRN Registered Associate Nutritionist - Brytyjskim rejestr kompetentnych i wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie żywienia. Ma tytuł Licencjata Nauk Ścisłych W Dziedzinie Nauk Żywieniowych i Magistra Nauk Ścisłych W Dziedzinie Badań Nad Odżywianiem, a obecnie specjalizuje się w stosowaniu suplementów sportowych dla zdrowia i sprawności fizycznej, popartych badaniami opartymi na dowodach naukowych.

Jennifer była cytowana lub wymieniana jako dietetyk w najważniejszych publikacjach internetowych, w tym w Vogue, Elle i Grazia, za jej wiedzę z zakresu nauk żywieniowych dla ćwiczeń i zdrowego trybu życia.

Jej szerokie doświadczenie obejmuje pracę z NHS na próbach interwencji dietetycznych, po konkretne badania naukowe nad suplementacją kwasów tłuszczowych omega-3, a także wpływ fast foodów na zdrowie, które przedstawiła w corocznej Konferencji Nutrition Society. Jennifer bierze udział w wielu wydarzeniach związanych z rozwojem zawodowym, aby zapewnić, że jej wiedza i praktyka pozostaje na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej o doświadczeniu Jennifer tutaj.

W wolnym czasie Jennifer uwielbia wędrówki po wzgórzach i jazdę na rowerze, a w swoich postach uwielbia udowodniać, że zdrowe odżywianie nie oznacza głodu przez całe życie.

myprotein