Przejdź do głównej zawartości
Odżywianie

5 sposobów, w jakie koktajle proteinowe mogą pomóc w zwiększeniu masy ciała

5 sposobów, w jakie koktajle proteinowe mogą pomóc w zwiększeniu masy ciała
Myprotein Polska
Autor i ekspert7 miesiąc Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska
Każdy z nas przychodzi na siłownie w innym celu. Niezależnie od tego, czy chodzi o utratę wagi, wzmocnienie ciała, czy po prostu bycie aktywnym.Jednym z celów wielu osób jest zwiększenie masy mięśniowej i masy ciała. Może się to wydawać proste, ale zwiększenie masy ciała, jeśli jest wykonywane prawidłowo, wymaga dyscypliny i poświęcenia.Na szczęście mamy ambasadora Myprotein, Cohana Kotarskiego, który daje nam swoje najlepsze wskazówki. Cohan wyjaśnia, dlaczego spożywanie kalorii w formie płynów może być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby nabrać masy.
koktajle proteinowe
Według Cohnana, jeśli chodzi o masę i budowanie mięśni, celem jest spożywanie większej ilości kalorii niż spalasz. Wiąże się to ze spożywaniem dużej ilości białka, które może być trudne do uzyskania tylko z pożywienia. W tym miejscu z pomocą przychodzą koktajle proteinowe i płynne białko.Spożywanie kalorii w formie płynów ułatwia spożywanie dużych ilości białka, a Cohnan podaje nam pięć powodów, dlaczego.
  1. Łatwiejsze trawienie: Cohnan wyjaśnia, że płynne kalorie i koktajle proteinowe są łatwiejsze i szybsze do strawienia w porównaniu do pokarmów stałych. Ułatwia to częstsze spożywanie ich w ciągu dnia i pomaga uzyskać dużą ilość białka bez obciążania układu trawiennego.
  2. Personalizacja: Przygotowywanie koktajli proteinowych w domu oznacza, że możesz kontrolować składniki, które do nich dodajesz. Ułatwia to dostosowanie koktajlu białkowego do konkretnych potrzeb i osiągnięcie makr. Cohnan sugeruje dodanie białka w proszku, zdrowych tłuszczów (masło orzechowe lub awokado) i węglowodanów (owoce lub płatki owsiane) w zależności od tego, co lubisz i jakie cele chcesz osiągnąć.
  3. Wygoda: Cohnan zwraca uwagę, że przygotowanie koktajlu białkowego może być znacznie łatwiejsze i wygodniejsze niż przygotowanie całego posiłku, zwłaszcza jeśli prowadzisz intensywny tryb życia i nie masz dostępu do kuchni. Jednym z powodów, dla których ludzie zbaczają z kursu planów żywieniowych, jest konieczność zastanawiania się nad tym, co powinni jeść i jak to przygotować. Koktajle proteinowe eliminują ten problem i zapewniają proste rozwiązanie, które zapewni ci makra, których potrzebujesz, aby pozostać na dobrej drodze.
  4. Komfort: Spożywanie posiłków zawierających duże ilości białka może powodować dyskomfort i uczucie nadmiernej sytości. Koktajle białkowe są zwykle łatwiejsze do spożycia, ponieważ są płynne. Pomoże Ci to spożyć wystarczającą ilość kalorii bez uczucia, że nie możesz wstać.
  5. Podróżowanie: Na koniec Cohnan wyjaśnia, że koktajle proteinowe są świetną opcją do zabrania w podróż. Jeśli nie masz dostępu do pełnego posiłku lub brakuje Ci czasu, możesz po prostu przygotować koktajl proteinowy i wyjść za drzwi.

Podsumowanie

Jeśli próbujesz przybrać na masie i nie wiesz od czego zacząć, przeczytaj te wskazówki, dlaczego koktajle proteinowe i płynne białko mogą pomóc Ci osiągnąć Twoje cele. Uda Ci się. 
Dobre Samopoczucie

Dopaminowe Menu | Zhakuj swoje szczęście

Dopaminowe menu? O co tyle szumu? Zanurzmy się w ten świat i odkryjmy, jak może ono odmienić Twój dzień.

Odżywianie

Budowanie Masy Mięśniowej | 5 Wskazówek Jak Szybciej Rosnąć

Wykorzystanie naszych wskazówek zapewni Ci największą szansę na budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej tak szybko jak to tylko możliwe.

Nasze artykuły należy wykorzystywać wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych i nie należy ich traktować jako porady lekarskiej. Jeśli jesteś zaniepokojony, skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia przed przyjęciem suplementów diety lub wprowadzeniem jakichkolwiek poważnych zmian w diecie.

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein