Odżywianie

Aloes Zwyczajny | Jakie są korzyści z jego suplementacji?

Aloes zwyczajny – korzyści stosowania

Co kilka miesięcy, odkrywamy nowy “cudowny składnik”, który ma pomóc nam zmienić nasz styl życia na zawsze, pomagając nam być zdrowszymi niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak po kilku miesiącach trend umiera, odkrywamy, że nasz “cudowny składnik” nie był tym za co go uważaliśmy i wracamy do naszego normalnego życia. Jednak jeden ze składników, którym jest Aloes Zwyczajny okazał się czymś więcej niż tylko trendem.

Aloes zwyczajny został ogłoszony kolejnym wielkim “Health food” i suplementem, i wiecie co?  Jest w tym coś więcej niż tylko trend, dlatego tak wielu sportowców, trenerów personalnych, dietetyków i fanatyków zdrowego stylu życia stoi za nim murem. Ale jak właściwie powinien być spożywany, czy lepszy jest w postaci doustnej czy może w formie żelowej? Właściwie, to obie te formy są korzystne, dlatego wybór sprowadza się do osobistych preferencji lub możesz spróbować dopasowywać formy do sytuacji. Jeżeli zastanawiasz się nad spróbowaniem suplementów z Aloesu zwyczajnego, oto kilka kluczowych korzyści jakich możesz się spodziewać.

#1 Jest bogaty w zdrowe bioaktywne związki roślinne

Jednym z powodów dlaczego żele i suplementy z Aloesu zwyczajnego stały się tak popularne jest fakt, że są pełne super zdrowych związków roślinnych. Rośliny aloesu zwyczajnego mają krótkie łodygi i bardzo grube liście. W liściach znajduje się ślizga i gruba tkanka, która jest używana przez roślinę do zatrzymywania wody.

Ta tkanka to żel, który zwykle łączymy ze zdrowymi produktami z aloesu zwyczajnego zawierający tak wiele zdrowych bioaktywnych związków roślinnych. Jest wzbogacony o antyoksydanty, witaminy, minerały, a także inne składniki, które zapewniają tak wiele korzyści zdrowotnych dla organizmu, że zajęłoby nam cały dzień, aby wymienić je wszystkie.  Suplementy z aloesu zwyczajnego są idealne, aby wzmocnić system odpornościowy, polepszyć zdrowie organów wewnętrznych, zbalansować poziomy hormonów, walczyć z chorobami, polepszyć nasz wygląd i żeby poczuć się lepiej.

#2 Może uchronić Cię przed chorobami

Tak jak wspomniano wcześniej aloes zwyczajny jest pełen składników odżywczych. W tym silnych antyoksydantów, które pomagają chronić nasze komórki przed szkodliwym działaniem utleniania. Utlenianie występuje kiedy toksyny i wolne rodniki atakują nasze komórki i narażają je na tlen. Powoduje to zmianę ich struktury cząsteczkowej i mutację. Poprzez dostarczenie do naszego organizmu antyoksydantów te toksyny i wolne rodniki ulegają zniszczeniu zanim zaatakują nasze komórki, dzięki czemu możemy uniknąć licznych chorób w tym raka.

#3 Działanie przeciwzapalne

Inną kluczową korzyścią płynącą z suplementów z aloesu jest fakt, że działają w naszym organizmie przeciwzapalnie. Zapalenia może powodować wiele chronicznych chorób w tym zapalenie stawów, rak i choroby sercowo-krążeniowe. Może także powodować bóle głowy, mięśni i kończyn. Jednak aloes zwyczajny zawiera substancje bioaktywne, które zapewniają silne działanie przeciwzapalne w organizmie. Przyczynia się to do drastycznego zmniejszenia stanów zapalnych.

#4 Może zmniejszyć poziom cukru we krwi

Osoby zmagające się z wysokim poziomem glukozy we krwi lub cukrzycą może będą chciały rozważyć suplementację aloesem zwyczajnym. Stwierdzono, że zmniejsza on poziom cukru we krwi, szczególnie u ludzi z nieprawidłowym jego poziomem. Aloes zwyczajny zawiera związki, które pomagają zwiększyć wrażliwość na insulinę. Oznacza to łatwiejsze regulowanie cukru we krwi po posiłku, ponieważ insulina będzie skuteczniejsza.Myprotein Polska

Myprotein Polska

Autor i ekspert


Bądź na bieżąco – zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o naszych aktualnych ofertach i nowości na Blogu. Zapisz się do newslettera!