Przejdź do głównej zawartości
Odżywianie

Herbata Matcha – 6 powodów dlaczego warto jej używać

Herbata Matcha – 6 powodów dlaczego warto jej używać
Myprotein Polska
Autor i ekspert7 lat Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska

Zielona herbata Matcha

Herbata jest prawdopodobnie najpopularniejszym napojem na świecie, a na pewno jest bardzo popularna w Wielkiej Brytanii, ponieważ Brytyjczycy pozornie nie mogą żyć bez tego cudownego ciepłego i wspaniałego napoju. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat kolor herbaty nieco się zmienił. To nie ma nic wspólnego z brexit albo z jakąś skażoną partii liści herbaty, to po prostu wzrostu popularności zielonej herbaty. Najnowszym trendem wśród miłośników zielonej herbaty jest herbata Matcha w proszku, która powstała w Japonii.

Proszek Matcha ma doskonały zielony kolor i wyraźny smak, którego nie można znaleźć w żadnym innym miejscu. Zdrowe koktajle i zielone soki dostępne w kawiarni często zawierają Matchę z bardzo ważnego powodu. Matcha proszek z zielonej herbaty ma niesamowity i smak a na to wszytko jest niezwykle zdrowa i dobra dla Ciebie. Oto sześć powodów dla których warto pić zieloną herbatę Matcha.

#1 Promuje spokój i wyciszenie

Chociaż nadal zawiera kofeinę, w odróżnieniu od innych napojów kofeinowych, zielona herbata Matcha rzeczywiście pomaga utrzymać spokój i czystość umysłu. To dlatego, że zielona herbata Matcha jest bogata w naturalnie występującą L-teaninę, która jest aminokwasem odpowiedzialnym za przejrzystość umysłu, funkcję poznawczą i uczucie spokoju.

#2 Poprawia humor

L-teanina to aminokwas, który ma tak korzystny wpływ na mózg, ponieważ pomaga w produkcji i wydzielaniu serotoniny i dopaminy. Są to substancje chemiczne, które poprawiają samopoczucie i promują poczucie szczęścia, relaksu i koncentracji.

#3 Bogata w przeciwutleniacze

Przeciwutleniacze mają niezwykle korzystny wpływ dla organizmu ludzkiego, ponieważ udowodniono, że pozbywają się toksyn i pomagają walczyć i niszczyć wolne rodniki, które mogą atakować nasze komórki i potencjalnie powodować ich mutację. Mutacje komórek mogą prowadzić do wszelkiego rodzaju chorób i dolegliwości, w tym raka. Żywność i napoje bogate w antyoksydanty są zatem uważane za kluczowe produkty zapobiegające rakowi.

Jedna filiżanka zielonej herbaty Matcha zawiera zadziwiająco więcej bo aż o 5 razy przeciwutleniaczy niż inne potrawy, co czyni ją niezwykle korzystnym dla zdrowia. Nie tylko pomaga to odtruwać ciało i chronić go przed rakiem i innymi chorobami, ale także pomaga wzmocnić odporność, zapewniając jak najlepszą kondycję.

#4 Bogata w  EGCG

EGCG to katechina, która jest typem szczególnie silnego przeciwutleniacza, który zapewnia wiele właściwości leczniczych dla organizmu. Katechiny Matcha składają się w szczególności z 605 EGCG, co jest bardzo ważne, ponieważ ten przeciwutleniacz został uznany za najskuteczniejszy w walce z rakiem. W rzeczywistości, Matcha zawiera ponad 100 razy więcej EGCG niż jakikolwiek inny napój lub żywność obecnie dostępną.

#5 Wspiera utratę wagi

Podczas gdy zielona herbata Matcha nie jest związkiem, który spala tłuszczu ale jeśli jesz zdrowo i regularnie ćwiczysz, zielona herbata Matcha z pewnością pomoże Ci stracić tłuszcz dużo łatwiej i w znacznie większych ilościach. To dlatego, że zawiera kofeinę i inne aminokwasy oraz stymulatory, które okazały się przyspieszać metabolizm.

Im szybciej działa metabolizm, tym więcej kalorii spalisz i będziesz mieć więcej energii. Co więcej, chociaż zawiera kofeinę, to nie zawiera tak wiele innych produktów, więc nie podwyższa tętna ani ciśnienia krwi, jak w przypadku innych napojów kofeinowych.

#6 Bogata w składniki odżywcze 

Nie tylko zielona herbata Matcha jest bogata w przeciwutleniacze, jest również bogata w inne składniki odżywcze, które zapewniają niezliczone indywidualne korzyści zdrowotne dla ludzkiego organizmu. Matcha szczególności jest bogata w witaminy A i C, a także minerały takie jak cynk, wapń, żelazo i potas. Zawiera również więcej białka niż Ci się wydaje.

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein