Przejdź do głównej zawartości
Moda

Co Ubierać Na Trening: Poradnik Dla Mężczyzn

Co Ubierać Na Trening: Poradnik Dla Mężczyzn
Myprotein Polska
Autor i ekspert11 miesiąc Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska

Odzież sportowa naprawdę ewoluowała w ciągu ostatnich kilku lat, a postęp w projektowaniu i technologii odzieży zwiększa komfort i wydajność dla mężczyzn o różnych sylwetkach i rozmiarach. Być może wcześniej nie zastanawiałeś się zbytnio co ubierać na siłownie, ale oto powody dlaczego ma to wpływ na Twój trening. 

Dlaczego ważne jest co nosisz podczas ćwiczeń?

W siłowniach zwykle nie obowiązują ścisłe zasady dotyczące ubioru, ale ważne jest, aby ubierać się odpowiednio. Chcesz nosić ubrania, które zapewniają swobodę ruchów, ale także dobrą osłonę i wykonane są z oddychających, lekkich i wygodnych materiałów.Istnieje również dodatkowa korzyść psychologiczna: jeśli czujesz się dobrze, istnieje większe prawdopodobieństwo, że poczujesz motywację do dobrego treningu.

Porady jak znaleźć najlepszą męską odzież na siłownię

Wygoda jest najważniejsza, jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniej męskiej odzieży sportowej. Szukaj lekkich materiałów, które są oddychające i odprowadzające wilgoć - ta ostatnia zasada dotyczy szczególnie ciężkich bluz - dzięki czemu możesz zachować spokój podczas ćwiczeń i trenować dłużej.  W kwestii tego czego nie nosić, unikaj odzieży z dużą zawartością bawełny. Bawełna nadaje się do większości rzeczy, ale zatrzymuje pot, co jest ostatnią rzeczą, jakiej chcesz podczas treningu.Jeśli szukasz czegoś więcej, niż wygody i chcesz naprawdę zmaksymalizować swoje wyniki, możesz wypróbować odzież kompresyjną - obcisłą odzież gimnastyczną zaprojektowaną w celu zmniejszenia ruchów mięśni i bolesności po treningu.Osobiście wolę ćwiczyć w luźnych, lekkich ubraniach - szortach i t-shircie - w koszulce z długimi rękawami podczas rozgrzewki i schłodzenia. Ale to zależy wyłącznie od Ciebie - ćwicz w tym, w czym czujesz się najlepiej.
co ubierać podczas treningów

1. Ubierz się odpowiednio do treningu

Dla wygody i wydajności powinieneś ubierać się zgodnie z aktywnością. Na przykład, jeśli używasz maszyn, bezpieczeństwo jest priorytetem numer jeden. Dlatego nie noś luźnych ubrań, które mogą się zaczepić.Jeśli robisz trening siłowy, możesz potrzebować nieco więcej warstw, aby zachować temperaturę pomiędzy seriami.A jeśli zamierzasz się dużo ruszać, noś ubrania, które dają Ci dużo swobody i w których czujesz się komfortowo.

2. Dobierz buty do aktywności

Noszenie odpowiedniej pary budów może również mieć ogromny wpływ na wydajność, ponieważ różne czynności wymagają innego obuwia.Dla przykładu, tradycyjny trening siłowy wymaga obuwia z twardą podeszwą, podniesioną piętą i zapewniającego wsparcie po bokach, dzięki czemu idealnie nadaje się do głębokiego przysiadu. Nie oznacza to, że obuwie te nie będzie odpowiednie do innych ćwiczeń, które wymagają bardziej elastycznej podeszwy.

Wszystkie buty do biegania zostały zaprojektowane do biegania, ale są dostępne różne kształty i rozmiary do wyboru, w zależności od dystansów, które pokonujesz. Niewłaściwa para butów może prowadzić do dyskomfortu a nawet kontuzji, więc potrzebujesz dobrać odpowiednią parę.

Buty do treningu cross to nowoczesna alternatywa, która posiada stabilną podeszwę z pewną elastyczności. Są specjalnie zaprojektowane do noszenia podczas różnych zajęć na siłowni, chociaż może to oznaczać, że nie są najlepszych wyborem do żadnego konkretnego wyboru.Osobiście preferuje noszenie butów do biegania do większości aktywności, ale podczas pracy nad dolną częścią ciała i ćwiczeniami siłowymi wybieram buty do podnoszenia ciężarów. 

3. Przestrzegaj etykiety na siłowni

Większość siłowni ma kodeks postępowania lub wytyczne dotyczące etykiety na siłowni. Zasadniczo najlepiej unikać noszenia zbyt wyciętych ubrań, które mogłyby sprawić, że inni poczują się niekomfortowo. Przyniesienie małego ręcznika do wytarcia sprzętu po użyciu jest również rozważnym gestem.Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących etykiety, przeczytaj ten artykuł:

4. Biżuteria i akcesoria

Chociaż możesz lubić nosić przedmioty o wartości sentymentalnej lub duchowej, najlepiej przed treningiem zdjąć jak najwięcej biżuterii lub funkcjonalnych akcesoriów. Przedmioty te łatwo mogą się zahaczyć, co może spowodować obrażenia ciała użytkownika lub innych osób.Jeśli masz kolczyki, których łatwo nie można usunąć, spróbuj je zakleić taśmą, aby zapobiec ich zahaczeniu lub pociągnięciu.
Co ubierać podczas treningu

Co ubierać na siłownię?

Cardio

W przypadku treningu cardio noś ubrania, które pozwalają Ci na swobodne poruszanie się i zapewniają ochłodę. Męski T-shirt Velocity i spodenki z kolekcji Tempo MP są idealne, zapewniając zarówno elastyczność jak i oddychalność. 

Trening siłowy

Podczas treningów siłowych o mniejszej intensywności ubieraj się warstwowo, aby utrzymać dobrą temperaturę podczas podnoszenia ciężarów. Koszulka Performance i Spodenki 2w1 są idealne, a rękawy treningowe zapewniają dodatkowe wsparcie.Koszulka z długim rękawem Tempo jest doskonała do rozgrzewki, schłodzenia i rozciągania, aby uniknąć nagłych spadków temperatury ciała.

Joga

Potrzebujesz wygodnych ubrań, które zapewnią Ci swobodę ruchów. Wybierz lekkie spodenki i wybraną przez siebie koszulkę.

Sporty Walki

Ochrona ciała w sportach walki jest ważna. Zachowaj osłonę dzięki koszulce termoaktywnej Engage i Legginsom Engage podczas intensywnych treningów. Odzież uciskowa jest również pomocna w regeneracji.

HIIT

Trening interwałowy o wysokiej intensywności wymaga ubrań, które są lekkie i przewiewne. Bezszwowy bezrękawnik i spodenki Tempo, to doskonały wybór zapewniający wygodę i zwinność podczas intensywnych sesji treningowych. 

Podsumowanie

Na koniec dnia najważniejsze jest, aby nosić coś odpowiedniego do treningu i czuć się komfortowo podczas ćwiczeń. Niezależnie od tego czy wolisz spodnie dresowe od szortów, czy bluzy z kapturem od T-shirtów, wybór należy do Ciebie.Dobra wiadomość jest taka, że obecnie jest duży wybór. Znajdź więc ubrania na siłownie, które pozwolą Ci bezpiecznie ćwiczyć i swobodnie się poruszać i przygotuj się na niesamowity trening.
Trening

Czy domowe treningi są przyszłością fitnessu?

Wiele osób zdaje sobie sprawę, że ćwiczenia w domu są elastyczne i wydajne, a także jest coraz więcej dostępnych, ale czy domowe treningi to przyszłość?

12 miesiąc AgoPrzez Myprotein Polska
Trening

Sylwetka plażowa: Dlaczego robienie formy na plażę to BS

Czy “sylwetka plażowa” jest zrównoważona? Od dietetycznych herbat po “spalające tłuszcz” legginsy, dowiedz się jak to działa w dłuższym terminie.

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein