Przejdź do głównej zawartości
Dobre Samopoczucie

“Jedna Rada Może Zmienić Twoje Życie” | Mental Health

“Jedna Rada Może Zmienić Twoje Życie” | Mental Health
Myprotein Polska
Autor i ekspert1 rok Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska
Restrykcyjna dieta i ciężki trening cardio były kiedyś planem żywieniowym i treningowym influencerki fitness Lary Grove. Tak było, dopóki nie zdała sobie sprawy, że obsesyjne dążenie do bycia szczupłą czyni ją słabą, zmęczoną i nieszczęśliwą. Jaka jest rada, którą dałaby młodszej sobie?Od tego czasu, lara zmieniła całkowicie swój stosunek do zdrowia i sportu. Teraz już nie goni na nieosiągalnymi standardami ciała i nigdy nie czuje się lepiej. Lara dzieli się swoją nowo odkrytą perspektywą ze swoimi obserwatorami na instagramie, gdzie zbudowała społeczność, która ceni sobie właściwe odżywianie i słuchanie potrzeb swojego organizmu. Niedawno spotkałam się z Larą, aby porozmawiać o jej dotychczasowej podróży, sile odżywiania, pozytywnym nastawieniu oraz o tym, jak media społecznościowe rzadko przedstawiają rzeczywistość. 

 

Cardio i restrykcje 

Kiedy Lara zaczynała swoją pierwsza przygodę z fitnessem, miała niezdrowy start “Przez większość czasu jako nastolatka byłam bardzo skoncentrowana na treningu cardio. Po prostu chciałam być drobna i malutka, więc dosłownie praktycznie nie jadłam nic.”Ale Lara zdała sobie sprawę z daremności tej strategii po szczerej rozmowie z trenerem personalnym. W zasadzie powiedziałam mu “Nie tracę na wadze. Wyglądam i czuje się okropnie. Moje cele wyglądają tak - jak mogę je osiągnąć?”“Powiedział: Musisz jeść więcej, odpowiednio trenować i przestać robić tyle cardio.” “I od tego momentu przerzuciłam się na podnoszenie ciężarów, zaczęłam prowadzić badania, spuściłam głowę i zaczęłam jeść więcej by zbudować z powrotem umiejętność jedzenia odpowiedniej ilości jedzenia. Teraz jest to dla mnie wielka pasja.” Pomimo ciężkiej pracy, aby zmienić swój styl myślenia, Laura nadal czasami czuje te negatywne wzorce z tyłu głowy. “Zawsze mam coś z tyłu głowy. O tej porze w zeszłym roku, gdybym się przejadła i przekroczyła kalorie, czułabym się okropnie. Ukarałabym się za to głodówką. Teraz mam takie myśli, ale są one bardzo, bardzo podświadome. Ale jest to bardziej w stylu “Dobrze, przejadłam się, ale jutro będę ciężko trenować i wykorzystam to jako pozytyw.”Teraz Lara postrzega jedzenie jako paliwo: “Dodatkowa tabliczka czekolady to nie koniec świata, nie zmieni tego, kim jestem, jak wyglądam, a jeśli sprawia, że czuje się dobrze, to jem. To zrozumiałe, że jedzenie nie jest wrogiem i nie należy się go bać. Jedzenie czyni Cię silniejszym i zdrowszym.” 

Siłownia i zdrowie psychiczne 

Jak wiele młodych kobiet, Lara przeżywała trudne chwile jako nastolatka “Straciłam tatę i miałam mnóstwo rzeczy w szóstej klasie. Nad moją głową zebrały się naprawdę ciemne chmury i nie miałam pojęcia jak do cholery mam się z tego wydostać.”Bycie w tym miejscu mentalnym może być powodem doprowadzenia Lary do początkowego niezdrowego stosunku do ćwiczeń. Wcześniej korzystała z siłowni jako “kary, a nie zabawy”. Ale teraz postrzega siłownie jako “ucieczkę. To miejsce w którym mogę się zmusić i przekroczyć granicę, których normalnie nigdy bym nie osiągnęła. I to sprawia, że czuje się dobrze.”“ To dało mi o wiele więcej niż tylko fizyczne wyzwania. To zupełnie inny sposób myślenia i dzięki fitnessowi i siłowni czuje się zupełnie inną osobą niż w zeszłym roku. To naprawdę zmieniło moje życie.” Siłownia pomaga Larze docenić swoje ciało za to, czym jest i do czego jest zdolne: “Teraz doceniam swoje ciało o wiele bardziej niż wcześniej. Ponieważ byłam pewna nienawiści i gniewu. Byłam w żałobie i po prostu nie widziałam wyjścia z tego. Ale chodzenia na siłownie właśnie dało mi nowe spojrzenia na siebie i na życie”.

Zdrowe Nawyki Żywieniowe  

Kiedy Lara po raz pierwszy zmieniła swoje nawyki żywieniowe i ruchowe na lepsze, trochę czasu zajęło jej przyzwyczajenie się do wyższej liczby podczas ważenia - ale w końcu się udało. “Weszłam na wagę i powiedziałam: “O mój boże, przybieram na wadze!” Ale teraz mogę spojrzeć wstecz i pomyśleć, że to dobrze, ponieważ nabrałam mięśni, podniosłam większe ciężary, zrobiłam postęp. Ale w tamtym momencie naprawdę trudno było mi wyjść z tego cyklu.”Zmiana sposobu myślenia o jedzeniu i sporcie nie jest łatwą ani liniową podróżą. Ale pomimo trudności Lara wyjaśnia, że warto:“To wymaga czasu, ale myślę, że jeśli jesteś zaangażowany w ulepszanie rzeczy, sprawianie, że Twoje życie staje się lepsze i sposób myślenia również, możesz to zrobić. Przypuszczam, że mniej chodzi o liczby a bardziej o to jak się czujesz, a dotarcie do tego punktu wymaga czasu. Nie przejmuje się już więcej liczbami, jeśli mogę spojrzeć na siebie i powiedzieć “dobrze wyglądasz” i dobrze się czuć, to wszystko co się teraz dla mnie liczy.”

Pozytywne nastawienie 

Instagram i TikTok Lary jest pełen pozytywności i motywacji, co jest jej pasją od czasu utraty taty. “Moje życiowe motto brzmi: żyj każdego dnia tak, jakby jutro nie było obiecane” ponieważ tak nie jest.”Lara zachęca wszystkich do doceniania tego co mogą, a nie tego, czego nie mogą. Do bycia bardziej pozytywnym, nie przyjmowania rzeczy za pewnik i celebrowania możliwości życia. “Nawet takie rzeczy jak chodzenie na siłownie nie każdy może robić. Nie każdy może sobie na to pozwolić. Nie każdy fizycznie jest w stanie to zrobić. Więc wstaję dzisiaj i robię to, na co mam ochotę i co mnie uszczęśliwia, bo jutro może mnie tu nie być.”Ale jak Lara podtrzymuje te pozytywne nastawienie? odpowiedzią jest medytacja.Każdego wieczora przed pójściem spać, Lara puszcza sobie biały lub brązowy szum i spędza czas na myśleniu o przyszłości. Jej radą jest “Wyłącz się. Przestań myśleć o tym, co wydarzyło się wczoraj, rok temu lub dwa lata temu. Pomyśl, jak chcesz, żeby wyglądał następny rok.” Te wieczorne ćwiczenia regularnie przypominają Larze, że może kontrolować własne myśli. “jeśli możesz zmienić sposób w jaki reagujesz na rzeczy i myślisz o nich, możesz mieć pozytywny wpływ na siebie.” 

 

 

Media społecznościowe vs prawdziwe życie 

Lara zaczęła korzystać z mediów społecznościowych, aby śledzić swoje postępy, dzielić się wegańskimi przepisami ze swoimi obserwatorami i rozpowszechniać informacje na temat znaczenia prawidłowego odżywiania.Jej posty nadal obejmują te wszystkie tematy, ale rozwinęła swój instagram w miejsce, które celebruje body positivity i kwestionuje niezdrowe ideały ciała. “Jeśli mogę pomóc jednej osobie i sprawić, że ta jedna osoba spojrzy na coś zupełnie inaczej, to jestem szczęśliwa. Po prostu chce mieć pozytywny wpływ na ludzi, żeby inni czuli się dobrze, żeby nie czuli się tak jak czułam się ja.”Pokazanie, że media społecznościowe nie odzwierciedlają prawdziwego życie, jest dla Lary szczególnie ważne. To dlatego, że porównywała się mocno do edytowanych zdjęć, kiedy była w złym stanie psychicznym i zawsze to sprawiało, że czuła się gorzej.“Kiedyś śledziłam niektórych ludzi i myślałam: “O mój Boże,dlaczego ja tak nie wyglądam?” I nie miało to najmniejszego sensu. Nigdy nie będę wyglądać tak jak oni, ponieważ na zdjęcia nałożone są filtrym, pozują i mają dobre oświetlenie. Bardzo ważne jest realistyczne podejście do swojego ciała. Możesz mieć cellulit, rozstępy, cokolwiek. Nic to nie znaczy. To normalnie. To tylko Twoje ciało.” Lara wierzy w całkowitą szczerość wobec swoich obserwujących, otwarcie rozmawiając o tym, przez co przeszła, by dojść do zdrowego podejścia do diety i sportu. “Instagram może być toksyczny w tym sensie, że nie każdy jest transparentny we wszystkim. Nie musi, ale wiem, że rok temu tego potrzebowałam. Aby zobaczyć rzeczywistość.”“W zeszłym tygodniu byłam w Amsterdamie. Zjadłabym tyle jedzenia, że miałam takie wzdęcia, że odczuwałam wręcz ból. Zrobiłam sobie zdjęcie i umieściłam je na swoim story. Powiedziałam “Zjadłam, co chciałam. Tak, mam wzdęcia, ale smakowało to nieźle. I czułam się doskonale.’” 

Najlepsza rada 

Lara, która sama doświadczyła prawdziwych wzlotów i upadków, ma kilka rad dla każdego, kto zmaga się z wyobrażeniem swojego ciała i poczuciem własnej wartości.“Bałam się przyznać, że potrzebuje pomocy. Ale kiedy to zrobiłam, zdałam sobię sprawę, że nie jestem jedyna osobą, która potrzebuje pomocy. Myślę, że nadal istnieje takie piętno wokół proszenia o pomoc, ale nie ma się czego wstydzić. Nadal czasami jest mi trudno przyznać się, że walczę, ponieważ czuje się bezbronna. Ale nie ma się czego bać. Uważam wręcz przeciwnie, to odwaga. Jeśli potrzebujesz pomocy, poproś o nią. Ponieważ jest wielu ludzi, którzy Cię kochają, troszczą się o Ciebie i chcą Ci pomóc.”“Problem którym podzieliłaś się z kimś, to problem o połowę mniejszy. A jedna rada może zmienić Twoje życie. Więc po prostu porozmawiaj z kimś. To bardzo ważne, aby wiedzieć, że nie jesteś sam. Myślę, że podczas walki możesz czuć się bardzo samotny, ale nigdy tak nie jest.” 

Podsumowanie  

Lara jest inspiracją, pokazuje, że można wyrwać się z niezdrowych relacji z ćwiczeniami i nauczyć się akceptować swoje ciało takim, jakie jest, a nie tym czym nie jest. Jeśli potrzebujesz zdrowej dawki pozytywnego myślenia na swojej osi czasu, zajrzyj na jej instagram: @laravictoriafitness.  

rada
Suplementy

12 Wysokobiałkowych Koktajli | Zwiększ Spożycie Białka

Wypróbuj któryś z tych wysokobiałkowych koktajli, aby nie tylko zwiększyć spożycie białka, ale również zapewnić sobie odrobinę dobroci w ciągu dnia.

Dobre Samopoczucie

Labs Live: Czy wszyscy powinni jeść intuicyjnie?

Podczas wydarzenia Myprotein Labs Live, Lucy Davis i Ben Haldon usiedli z Sioban O’Hagan, Ryan Terry i Lex Griffin, aby usłyszeć co to oznacza dla nich.

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein