Przejdź do głównej zawartości
Odżywianie

Trening obwodowy | Najlepsze suplementy

Trening obwodowy | Najlepsze suplementy
Evangeline Howarth
Pisarz i redaktor4 lat Ago
Wyświetl profil Evangeline Howarth

Trening obwodowy jest formą aktywności fizycznej, która wymaga dużej wytrzymałości zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Podczas, gdy nie ma magicznego eliksiru, który umieści Cię na szczycie tablicy wyników i nic nie może zastąpić zbilansowanej diety lub prawidłowego snu, możesz zwiększyć swoje postępy, wspierając ciało suplementami polecanymi przez naukowców wymienionymi poniżej.

Protein Bar

 

Suplementy przedtreningowe

THE Pre-Workout+

Uważamy, że nie ma lepszego sposobu na dobry początek niż THE Pre-Workout PLUS. Będąc częścią naszego nowego trio wspieranego przez innowacyjną technologię PhaseTech™ stanowi nową generację odżywek dla sportowców. Zaprojektowana została, aby pomóc Ci osiągnąć najlepsze rezultaty na każdym treningu.

Nie stracisz energii po 15 minutach, dzięki naszemu wyjątkowemu systemowi powolnego uwalniania. Najważniejszym ze składników jest kofeina, dzięki której jak pokazują wszystkie badania opóźnisz uczucie zmęczenia1 i zwiększysz swoją energię na początku treningu.2

Ta mieszanka zapewni Ci takie same skupienie podczas każdego powtórzenia, ponieważ kofeina poprawia również koncentrację,3 dodatkowo dodaliśmy najnowocześniejsze składniki - huperzine-A i alfa-GPC - które pomagają zwiększyć skupienie neurologiczne.4,5

 

Beta-alanina (aminokwasy)

Jeśli szukasz produktu, który da Ci siłę na trening, ten produkt będzie idealnym wyborem. Beta-alanina jest niezbędnym aminokwasem, który może znacznie poprawić wytrzymałość mięśni podczas treningu oporowego u doświadczonych sportowców6

Te tabletki są wygodnym sposobem, aby można było wziąć je bezpośrednio przed treningiem. Mogą okazać się pomocne w drodze na szczyt tabeli wyników.

 

Kreatyna Creapure®

Jest to suplement, który warto stosować przed i w trakcie treningów.7 Kreatyna jest niezbędna dla każdego, kto chce przenieść swój trening na wyższy poziom i pobić swoje dotychczasowe rekordy. Naukowcy udowodnili, że zwiększa wydajność fizyczną w kolejnych seriach krótkotrwałych ćwiczeń o wysokiej intensywności.

Jest to jeden z najlepiej zbadanych suplementów sportowych na rynku, a wiele z badań wykazało, że ma pozytywny wpływ na siłe, przyrost masy mięśniowej i wydajność sprintu.7,8

Nasza kreatyna Creapure® jest powszechnie znana jako najczystszy i najdrobniejszy mikronizowany monohydrat kreatyny dostępnego na rynku - a najlepsze jest to, że występuje w sześciu pysznych owocowych smakach.

 

Suplementy do stosowania w trakcie treningu

THE Amino+ 

Następnym suplementem z naszej kolekcji PhaseTech™, jest THE Amino+, które pomoże Ci zmienić Twój czas regeneracji i poprawić nastrój, wystarczy, że zażyjesz je pomiędzy seriami.

A to wszystko dzięki Ashwaganda, która jest ziołem od dawna stosowanym w tradycyjnej medycynie i zaczyna się sprawdzać w żywieniu sportowców. Badania wskazują, że ma właściwości przeciwzapalne, antystresowe i przeciwutleniające9 — dzięki czemu jest to wszechstronny środek na wzmocnienie.

Zawiera również 6 gramów BCAA na porcję i okazało się, że te niezbędne aminokwasy zwiększają szybkość syntezy, a jednocześnie zmniejszają szybkość degradacji białka w mięśniach.10  Dodaliśmy także glutaminę, inny aminokwas znany ze swej roli w syntezie białek i skurczu mięśni.11

Stosuj między seriami, a będziesz zadowolony z efektów.

 

Żel energetyczny Elite 

Jest to najszybszy i najłatwiejszy sposób na uzyskanie bardzo potrzebnego doładowania energii podczas treningu obwodowego, bez potrzeby przerywania treningu i spożywania posiłku. Zamiast tego możesz po prostu wrzucić te kieszonkowe saszetki prosto do ust i cieszyć się zastrzykiem węglowodanów.

Każdy z nich zawiera w porcji 25 gramów węglowodanów o szybkim uwalnianiu pochodzących z maltodekstryny i fruktozy w stosunku 3:1 - dostarczając Twoim mięśniom energię, którą potrzebują do regeneracji i ograniczenia uczucia zmęczenia.12

 

Suplementy do stosowania po treningu

THE Whey+

Po treningu potrzebujesz solidnej porcji białka, aby wspomóc wzrost i utrzymanie masy mięśniowej.13 THE Whey+ to nasza najlepsza formuła, łącząca najczystszy izolat serwatki z technologią GroPlex™ — dynamiczna mieszanka szybko i wolno trawionego białka - w celu stymulacji wzrostu mięśni przez dłuższy czas.14

Zawiera również nasze wyjątkowe kapsułki z BCAA, leucyną i glutaminą, które odgrywają kluczową rolę w regeneracji mięśni,10,11,15 pomagając Ci wrócić szybko do formy.

 

Mieszanka Extreme Perform

Jest to doskonała formuła wszystko w jednym, zaprojektowana, aby wspomóc Twój powrót do zdrowia dzięki mocnej kombinacji koncentratu i izolatu serwatki, BCAA, węglowodanów i kreatyny. Rezultatem jest koktajl, który wspiera wzrost mięśni13 i regenerację,12 i przygotowuje Cię abyś mógł dać z siebie więcej i więcej,7,8 za każdym razem.

Badania wykazały, że koktajle zawierające źródło białka i węglowodanów są najbardziej skuteczne w uzupełnianiu zapasów glikogenu mięśniowego po wysiłku,16 więc spróbuj własnego po treningu.

 

Baton białkowy Oats & Whey

Nie pozwól sobie zepsuć treningu na siłowni, jedząc cokolwiek w zasięgu wzroku - szczególnie jeśli przejedziesz obok McDonalda ... Zamiast tego, spróbuj naszego białkowego batonika, a twoje ciało ci za to podziękuje.

Są to cudownie gładkie batony owsiane, które zawierają 22 gramy białka i oszałamiające 38 gramów węglowodanów - idealne połączenie przyspieszające regenerację mięśni.16  Posiadają niski poziom cukru i są dostępne w niesamowitych smakach, takich jak słony karmel i czekolada z masłem orzechowym sprawią, że zawsze będziesz chciał, aby jeden z nich towarzyszył Ci na treningu.

 

Joint Plus - Glukozamina i Chondroityna

Niestety, kiedy skupiasz się na perfekcyjnych ruchach, takich jak Push Jerk i Shoulder Press, twoje stawy będą miały tak samo dużo pracy jak mięśnie - więc daj im trochę TLC w tych wygodnych tabletkach.

Są zbudowane z glukozaminy i chondroityny, które są składnikami chrząstki, która absorbuje uderzenia i amortyzuje stawy podczas ruchu. Niektóre badania wykazały, że przyjmowanie zarówno glukozaminy, jak i chondroityny może pomóc w zmniejszeniu obrzęku stawu kolanowego,17 a nawet złagodzić objawy choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego.18

 

Zapamiętaj

Odkryj swoją moc i potencjał, dzięki naszym suplementom. Dodawanie ich do zdrowego odżywiania przed, w trakcie i po treningu jest jednym z łatwych kroków, które możesz podjąć, aby uzyskać prawdziwą przewagę nad konkurencją.

 1. Graham, T., Rush, J. and Soeren, M. (1994). Caffeine and Exercise: Metabolism and Performance. Canadian Journal of Applied Physiology, 19(2), pp. 111-138.
 2. Graham, T. (2001). Caffeine and Exercise. Sports Medicine, [online] 31(11), pp.785-807.
 3. Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności.
 4. Zhang, H. and Tang, X. (2006). Neuroprotective effects of huperzine A: new therapeutic targets for neurodegenerative disease. Trends in Pharmacological Sciences, 27(12), pp.619-625.
 5. Parker, A., Byars, A., Purpura, M. and Jager, R. (2015). The effects of alpha-glycerylphosphorylcholine, caffeine or placebo on markers of mood, cognitive function, power, speed, and agility. Journal of the International Society of Sports Nutrition, 12(1).
 6. Hoffman, J., Ratamess, N. A., Ross, R., Kang, J., Magrelli, J., Neese, K., … & Wise, J. A. (2008). β-Alanine and the hormonal response to exercise.International journal of sports medicine29(12), 952-958.
 7. Volek, J. S., Kraemer, W. J., Bush, J. A., Boetes, M., Incledon, T., Clark, K. L., & Lynch, J. M. (1997). Creatine supplementation enhances muscular performance during high-intensity resistance exerciseJournal of the American Dietetic Association97(7), 765-770.
 8. Kreider, R. B., Ferreira, M., Wilson, M., Grindstaff, P., Plisk, S., Reinardy, J., … & Almada, A. L. (1998). Effects of creatine supplementation on body composition, strength, and sprint performance.Medicine and science in sports and exercise30, 73-82.
 9. Mishra, L. C., Singh, B. B., & Dagenais, S. (2000). Scientific basis for the therapeutic use of Withania somnifera (ashwagandha): a reviewAlternative medicine review5(4), 334-346.
 10. Blomstrand, E., Eliasson, J., Karlsson, H. K., & Köhnke, R. (2006). Branched-chain amino acids activate key enzymes in protein synthesis after physical exerciseThe Journal of nutrition136(1), 269S-273S.
 11. Higashiguchi, T., Hasselgren, P. O., Wagner, K., & Fischer, J. E. (1993). Effect of glutamine on protein synthesis in isolated intestinal epithelial cells.Journal of Parenteral and Enteral Nutrition17(4), 307-314.
 12. Węglowodany przyczyniają się do odzyskania normalnej funkcji mięśni po intensywnym i / lub długotrwałym wysiłku fizycznym prowadzącym do zmęczenia mięśni i wyczerpania zapasów glikogenu w mięśniach szkieletowych. Korzystny efekt uzyskuje się przy spożyciu węglowodanów ze wszystkich źródeł, przy całkowitym spożyciu 4 gramów na kilogram masy ciała w dawkach w ciągu pierwszych 4 godzin i nie później niż 6 godzin, po bardzo intensywnym i / lub długim treningu prowadzącym do zmęczenia mięśni i wyczerpania zapasów glikogenu w mięśniach szkieletowych.
 13. Białko przyczynia się do wzrostu i utrzymania masy mięśniowej.
 14. Soop, M., Nehra, V., Henderson, G. C., Boirie, Y., Ford, G. C., & Nair, K. S. (2012). Coingestion of whey protein and casein in a mixed meal: demonstration of a more sustained anabolic effect of casein. American Journal of Physiology-Endocrinology and Metabolism303(1), E152-E162.
 15. Anthony, J. C., Anthony, T. G., & Layman, D. K. (1999). Leucine supplementation enhances skeletal muscle recovery in rats following exerciseThe Journal of nutrition129(6), 1102-1106.
 16. Ivy, J. L., Goforth Jr, H. W., Damon, B. M., McCauley, T. R., Parsons, E. C., & Price, T. B. (2002). Early postexercise muscle glycogen recovery is enhanced with a carbohydrate-protein supplementJournal of Applied Physiology93(4), 1337-1344.
 17. Hochberg, M. C., & Clegg, D. O. (2008). Potential effects of chondroitin sulfate on joint swelling: a GAIT report. Osteoarthritis and cartilage16, S22-S24.
 18. Philippi, A. F., Leffler, C. T., Leffler, S. G., Mosure, J. C., & Kim, P. D. (1999). Glucosamine, chondroitin, and manganese ascorbate for degenerative joint disease of the knee or low back: a randomized, double-blind, placebo-controlled pilot studyMilitary medicine164(2), 85-91.

 

Evangeline Howarth
Pisarz i redaktor
Wyświetl profil Evangeline Howarth

Evangeline brała udział w sportach wyczynowych od najmłodszych lat. Jako wykwalifikowana RYA Jako instruktor pływania na łódce, rozumie znaczenie właściwego odżywiania przy sportach ekstremalnych i wytrzymałościowych, zwłaszcza ze względu na jej doświadczenie w drużynach Team GBR, jako kapitan drużyny trenujący swój pierwszy zespół uniwersytecki.

W wolnym czasie Evangeline uwielbia biegać – zwłaszcza w maratonach. W weekendy znajdziesz ją uprawiającą sporty wodne lub wędrującą po wzgórzach. Jej ulubione wieczory spędza na sesji HIIT lub na przysiadach na siłowni, zanim zacznie się zajadać pikantnymi potrawami z dużą ilości warzyw - mniam!

Dowiedz się więcej o doświadczeniu Evie tutaj.

myprotein