Przejdź do głównej zawartości
Suplementy

Wzrost siły o 30% w 30 dni dla nowej użytkowniczki kreatyny

Wzrost siły o 30% w 30 dni dla nowej użytkowniczki kreatyny
Emily Wilcock
Autor i ekspert3 miesiąc Ago
Wyświetl profil Emily Wilcock

Kreatyna jest prawdopodobnie najczęściej omawianym suplementem, oczywiście poza białkiem. Dzięki wielu badaniom naukowym, które potwierdzają, że jest to jedna z najskuteczniejszych rzeczy, jakie można podjąć, aby poprawić swoje wyniki w kontekście siły, nic dziwnego, że jest tak popularna wśród tak wielu osób.

Aby udowodnić jej zalety, Matt Morsia (@mattdoesfitness) zaangażował swoją żonę, Sarę, do przyjmowania kreatyny przez miesiąc. Jako zupełny nowicjusz, była ona idealną kandydatką do testu. Oto, co się stało, gdy przyjmowała kreatynę codziennie przez miesiąc.

https://www.youtube.com/watch?v=mFRM7Yg1Woc&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fwww.myprotein.com%2F&feature=emb_imp_woyt&themeRefresh=1

Wraz z planem treningowym budowania mięśni opracowanym przez Matta, Sarah zobowiązała się do przyjmowania 5 g kreatyny dziennie przez 30 dni, aby zobaczyć wpływ na jej siłę i sylwetkę.

Najpierw sesja "przed". Sarah wykonała maksymalne powtórzenie - największy ciężar, jaki mogła podnieść dla jednego pełnego powtórzenia - w przysiadzie, wyciskaniu na ławce i martwym ciągu.

Dzień 1

Dzień 1
Przysiad 1RM 62.5kg
Wyciskanie na ławce 1RM 40kg
Martwy Ciąg 1RM 80kg

Jednym z problemów, jakie napotkała Sarah podczas wyzwania "kreatyna raz dziennie", było… pamiętanie o przyjmowaniu kreatyny raz dziennie. Daj spokój, Sarah, miałaś jedno zadanie. Pomimo jej zapominalstwa, zaczęła odczuwać i widzieć efekty już po tygodniu.

Uwaga: nie zalecamy przyjmowania kreatyny na sucho. Znacznie bezpieczniej i smaczniej jest wymieszać kreatynę z wodą lub dodać ją do ulubionego smoothie.

W miarę upływu miesiąca postępy Sary nie wykazywały żadnych oznak zastoju. W zasadzie prawie na każdej sesji treningowej osiągała nowy maksymalny wynik w jednym powtórzeniu. Przybrała również na wadze, czego można się było spodziewać podczas początkowej suplementacji kreatyną, ponieważ może ona powodować zatrzymywanie wody w organizmie.

Kilka dni przed ostateczną odprawą Sarah wzięła kilka zasłużonych dni wolnego, aby dać mięśniom czas na odpoczynek.

Dzień 30

Dzień 1 Dzień 30
Przysiad 1RM 62.5kg 80kg
Wyciskanie na ławce 1RM 40kg 50kg
Martwy Ciąg 1RM 80kg 110kg
Całkowita waga 182.5kg 240kg

Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że ostateczne wyniki są niesamowicie imponujące. Ogólnie rzecz biorąc, ciężar Sary wzrósł o 57,5 kg, co stanowi ogromny wzrost o 31,5%.

Jej zmiana wagi ustabilizowała się na poziomie 1,5 kg, co można uznać za równomiernie rozłożoną masę wody, ponieważ jej sylwetka nie zmieniła się zbyt zauważalnie.

wzrost siły

Podsumowanie

I to wszystko w zaledwie 30 dni. Możemy sobie tylko wyobrazić możliwe przyrosty siły w dłuższym czasie przy takim samym poziomie konsekwencji. Obserwuj to miejsce, Sarah wkrótce wyprzedzi Matta dzięki swojej ogromnej sile... o ile będzie pamiętać o codziennym przyjmowaniu kreatyny.

Dobre Samopoczucie

Oto dlaczego ćwiczenia sprawiają, że czujesz się tak dobrze

Ćwiczenia to świetny sposób na połączenie dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego za jednym zamachem. Dowiedz się jak to działa.

Odżywianie

Zmęczenie - 10 najlepszych suplementów dodających energii

Zmęczenie może poważnie wpłynąć na codzienne życie, zwłaszcza podczas długich, ciemnych zimowych miesięcy. I nie chodzi tylko o sen.

 

Emily Wilcock
Autor i ekspert
Wyświetl profil Emily Wilcock
After completing an internship with Myprotein, Emily returned to university to finish her Bachelor of Science degree in Business Management and Marketing. With experience in lifestyle writing, Emily aims to entertain and educate through her work. Her focuses include recipes, real and inspiring stories, and working with writers to help provide easy-to-digest evidence-based research. Her work on recipes has been previously featured in The Supplement magazine, with a particular focus on high-protein, nutritious meals, plus advice on how to properly fuel your body. Outside of work, Emily’s top priority is food. She’s a self-professed star baker and a connoisseur of all things baked. In her spare time, she’s either cooking up a storm, our looking out for the opportunity to try out Manchester’s newest restaurants. But as a huge fan of carbs, if it’s not pasta or pasta-adjacent, she’s not interested. If she’s not in the kitchen, she’s tucked up with a book for an early night, or you’ll find her in the gym working up a sweat. Afterall, all those carbs require quite the appetite.
myprotein