Przejdź do głównej zawartości
Suplementy

Zbrylona Przedtreningówka | Czy to źle i jak to naprawić?

Zbrylona Przedtreningówka | Czy to źle i jak to naprawić?
Emily Wilcock
Autor i ekspert10 miesiąc Ago
Wyświetl profil Emily Wilcock

Ciężka noc, a trening zaplanowany jest na poranek? Przedtreningówka.Zamierzasz osiągnąć rekord życiowy? Przedtreningówka.Zostawiłeś głowę gdzieś poza siłownią? Przedtreningówka.

Przedtreningówka jest odpowiedzią na wiele problemów związanych z motywacją i energią. Więc jeśli jest trochę zbrylona, czy nadal możesz ją bezpiecznie używać?

Czym jest przedtreningówka?

Wypróbowanym i przetestowanym sposobem przyjmowania przedtreningówki jest zmieszanie jej z napojem przed treningiem. Zwiększa ona energię i koncentrację podczas sesji na siłowni. Przedtreningówki są często pełne wysoce przebadanych składników, które stosowane razem mogą pomóc przenieść trening na wyższy poziom.

Jakie są zalety przedtreningówek?

  • Zwiększona wytrzymałość i wydolność
  • Zwiększona koncentracja i czujność
  • Zmniejszone zmęczenie i znużenie

Dlaczego moja przedtreningówka jest zbrylona?

Twoja przedtreningówka może się zbrylić, ale nie obawiaj się. Nie musisz udawać się do działu obsługi klienta. W rzeczywistości jest to całkowicie normalne.Podstawowe składniki przedtreningówek, w tym L-cytrulina i glicerol, to tak zwane składniki hydroskopijne. W prostych do zrozumienia słowach oznacza to, że składniki te wyciągają wilgoć z powietrza i mogą powodować, że proszek przedtreningowy skleja się w grudki.Na stopień, w jakim przedtreningówka zlepia się ze sobą, może mieć również wpływ wilgotność w fabryce, w której została wyprodukowana, lub wilgotność w miejscu zamieszkania. Im więcej wilgoci w powietrzu, tym więcej grudek może mieć przedtreningówka.
Przedtreningówka w szejkerze, Mężczyzna pijący szejka zawierającego glutaminę

Czy stosowanie zbrylonej przedtreningówki jest bezpieczne?

Chociaż może to wydawać się dziwne, można spodziewać się zbrylonej przedtreningówki - zwłaszcza jeśli zostawisz ją w wilgotnym środowisku - tak, mówimy o spoconej torbie na siłownię. Jeśli jednak produkt nie jest przeterminowany, jego stosowanie powinno być bezpieczne.Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu przedtreningówki, jak ją przyjmować, a wszystko będzie dobrze.I pamiętaj, że suche przedtreningówki zaprojektowane specjalnie do mieszania z wodą nie są jedynymi.

Czy nadal mogę stosować zbrylone przedtreningówki?

Chociaż nadal można bezpiecznie używać przedtreningówek, które zbryliły się w pojemniku, istnieją pewne środki zapobiegawcze, które można podjąć, jeśli wolisz całkowicie uniknąć zbrylania.Po pierwsze, unikaj pozostawiania przedtreningówki w samochodzie przez dłuższy czas. Wilgoć w powietrzu samochodu, który staje się zimny, a następnie nagrzewa się i odwrotnie, może powodować zbrylanie się przedtreningówki.Po drugie, unikaj pozostawiania przedtreningówki w wilgotnym miejscu, takim jak torba na siłownię lub na boku w kuchni. Aby uniknąć zbrylania, najlepiej przechowywać przedtreningówkę w chłodnym i suchym miejscu.Chociaż możesz podjąć te środki, jeśli mieszkasz w wilgotnym miejscu, trudno będzie uniknąć zbrylania. Podobnie, jeśli w fabryce, w której produkowana jest przedtreningówka, jest wilgotno, prawdopodobnie również wtedy przedtreningówka będzie zbrylona.

Jak naprawić zbryloną przedtreningówkę?

Jak wspomniano wcześniej, istnieją pewne środki zapobiegawcze, które można podjąć, aby uniknąć zbrylania się przedtreningówki. Nie są one jednak w 100% skuteczne. Tak więc, jeśli żaden nie powstrzymuje zbrylania się przedtreningówki, możesz po prostu rozwiązać ten problem podczas jej picia.Wiele osób decyduje się na przygotowanie przedtreningówki w blenderze, aby upewnić się, że jest gładka - i jest to dobry sposób na pozbycie się grudek.Alternatywnie, jeśli lubisz staromodny sposób, możesz uzyskać świetną rozgrzewkę bicepsów, energicznie potrząsając przedtreningówką, aż wszystkie grudki znikną.Jeśli Twoja przedtreningówka jest zbyt zbrylona, abyś mógł użyć miarki, wyjmij porcję i wrzuć proszek do blendera (bez wody), aby usunąć wszelkie grudki, a następnie przesyp go z powrotem do pojemnika, by móc go użyć.Jeśli nie masz blendera, zgniatanie grudek można przeprowadzić ręcznie, widelec też działa całkiem dobrze.Jeśli to wszystko jest zbyt kłopotliwe, mamy inne rozwiązanie. Żelki przedtreningowe nie zbrylają się.

Czy można przechowywać przedtreningówki w zamrażarce, aby uniknąć zbrylania?

TikTok jest pełen ludzi dostarczających własne rozwiązania, które pomagają im uniknąć grudek w przedtreningówkach. Jednym z najczęstszych rozwiązań jest przechowywanie przedtreningówki w zamrażarce. Ma to sens, ponieważ zimne środowisko pomaga uniknąć gromadzenia się wilgoci w proszku.Jednak zamrażarka może powodować, że wiele składników przedtreningówki rozpada się znacznie szybciej niż w temperaturze pokojowej - co oznacza, że nie uzyskasz takich samych korzyści z przedtreningówki, jeśli będziesz ją przechowywać w zamrażarce.

Podsumowanie

Teraz, gdy wyjaśniliśmy, że zbrylona przedtreningówka nie jest niczym niezwykłym i można temu zaradzić, nadszedł czas, aby wrzucić z powrotem gładki shake przedtreningowy, uderzyć na siłownię i pobić kilka rekordów osobistych.*Artykuł zrecenzowany przez Jamiego Wrighta, głównego dietetyka w Balance.Nasze przedtreningówki znajdziesz tutaj:
Trening

Najlepsze ćwiczenia kardio w domu lub na siłowni

Kardio może nie jest przez wszystkich lubiane, ale jest istotną częścią zrównoważonego planu treningowego, zapewniając wiele korzyści.

11 miesiąc AgoPrzez Myprotein Polska
dieta

Czym jest Kreatyna? | Korzyści, Dawki i Efekty Uboczne

Czy kreatyna może być tym czego brakuje w Twojej rutynie?

Nasze artykuły należy wykorzystywać wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych i nie należy ich traktować jako porady lekarskiej. Jeśli jesteś zaniepokojony, skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia przed przyjęciem suplementów diety lub wprowadzeniem jakichkolwiek poważnych zmian w diecie.

Emily Wilcock
Autor i ekspert
Wyświetl profil Emily Wilcock
After completing an internship with Myprotein, Emily returned to university to finish her Bachelor of Science degree in Business Management and Marketing. With experience in lifestyle writing, Emily aims to entertain and educate through her work. Her focuses include recipes, real and inspiring stories, and working with writers to help provide easy-to-digest evidence-based research. Her work on recipes has been previously featured in The Supplement magazine, with a particular focus on high-protein, nutritious meals, plus advice on how to properly fuel your body. Outside of work, Emily’s top priority is food. She’s a self-professed star baker and a connoisseur of all things baked. In her spare time, she’s either cooking up a storm, our looking out for the opportunity to try out Manchester’s newest restaurants. But as a huge fan of carbs, if it’s not pasta or pasta-adjacent, she’s not interested. If she’s not in the kitchen, she’s tucked up with a book for an early night, or you’ll find her in the gym working up a sweat. Afterall, all those carbs require quite the appetite.
myprotein