Przejdź do głównej zawartości
Plany Treningowe

Płaski brzuch w tydzień | Ćwiczenia na płaski brzuch | 100% efektów

Płaski brzuch w tydzień | Ćwiczenia na płaski brzuch | 100% efektów
Magdalena Pardela
Instruktor Fitness I Fizjoterapeuta7 lat Ago
Wyświetl profil Magdalena Pardela

Płaski brzuch w tydzień

Czy wiesz, że robiąc nawet 1000 brzuszków dziennie, a nie dbając o to, co jesz Twój nadmiar tkanki tłuszczowej z brzucha i boczków nie zniknie?! W taki sposób nie osiągniesz tego o czym marzysz. Płaski brzuch to efekt kilku czynników, które poznasz w dalszej części artykułu.

Ładną i jędrną sylwetkę w 60-70% budujemy w kuchni. Jest to bardzo istotne jeżeli Twoim celem jest redukcja tkanki tłuszczowej z tych okolic i nie tylko. Jeżeli zastosujesz się do poniższych wskazówek, plus dodasz trening który będzie angażować w dużym stopniu mięśnie głębokie, osiągniesz efekt płaskiego brzucha na zawsze.

W twoich treningach nie powinny dominować ćwiczenia, które angażują tylko mięsień prosty brzucha (czyli klasyczne brzuszki i bardzo popularna 6 Weidera), natomiast powinny też pojawić się ćwiczenia, które zaczną angażować do pracy mięsień poprzeczny brzucha. To właśnie on sprawi, że ciało nabierze atrakcyjności, znikną boczki, talia nabierze ładnego kształtu i brzuch będzie płaski. Jeżeli często czujesz, że po posiłku twój brzuch staje się wydęty, to może być wynikiem słabych mięśni głębokich. Nie zawsze duży brzuch jest spowodowany nadmiarem tkanki tłuszczowej. Nawet osoby bardzo szczupłe zmagają się z problemem nieatrakcyjnego brzucha, często bardzo nabrzmiałego po posiłku i utrzymującego się przez cały dzień. Nie chcemy tylko rano móc cieszyć się płaskim brzuchem. Nie chodzi też o to, aby głodzić się przez cały dzień. Rozwiązaniem tych problemów jest zmienienie złych nawyków żywieniowymi, picie dużej ilości wody i wzmocnienie osłabionych mięśni głębokich.

 

Stosuj się do poniższych wskazówek i ciesz się płaskim brzuchem na zawsze!

  1. Pij minimum 2-2,5l wody.
  2. Ogranicz jedzenie na mieście do minimum, staraj się przygotowywać samemu posiłki.
  3. Zacznij zwracać uwagę na skład produktów, które kupujesz. Kupuj te z najkrótszym składem. Unikaj produktów z zawartością konserwantów, sztucznych aromatów i barwników, wzmacniaczy smaku, syropu glukozowo-fruktozowego, ekstraktu drożdżowego, maltodekstryny, tłuszczu palmowego, azotynu sodu, stabilizatorów, substancji zagęszczających, regulatorów kwasowości i wszystkich E476, E492, E442..
  4. Staraj się jeść regularnie i nie podjadać pomiędzy posiłkami.
  5. Jeżeli jesteś głodny pomiędzy posiłkami, nie chwytaj wszystkiego co masz pod ręką, wypij 2 szklanki wody z cytryną, przeczekaj i chęć sięgnięcia po śmieciowe jedzenie minie.
  6. Ogranicz picie alkoholu, kawy i palenie papierosów.
  7. Dodaj do swoich treningów ćwiczenia angażujące mięsień poprzeczny brzucha, np. wszelkiego rodzaju podpory (tkz. planki), ćwiczenia na bosu i z piłką.
  8. Nie narzekaj, działaj. Brzuch sam się nie zrobi.

Poniżej znajdziesz kilka przykładowych ćwiczeń, które powinieneś dodać do swoich treningów.

Ćwiczenie zaprezentowane w zdjęciu powyżej jest to podpór wysoki. Stanowi on łatwiejszą wersję planka, czyli naszej ukochanej deski. Z tej pozycji można następnie wykonywać wiele różnych ćwiczeń. Począwszy od biegów górskich, a na klasycznych pompkach kończąc.

Unoszenie nogi w pozycji podporu wysokiego, stanowi niemałe wyzwanie. Musimy przez cały czas zachować idealną pozycję ciała. Sprawdźcie! Gwarantuje, że tylko prosto wygląda.

Unoszenie nogi w pozycji niedźwiedzia będzie najtrudniejszym z ćwiczeń, które chciałam wam zaprezentować. Wykonujcie je regularnie, a efekty przejdą najśmielsze oczekiwania! Życzę powodzenia.

Magdalena Pardela
Instruktor Fitness I Fizjoterapeuta
Wyświetl profil Magdalena Pardela
Magdalena Pardela, Fizjoterapeutka i certyfikowany trener Pelvic Floor Safe – PFS® – trening bezpieczny dla kobiet. Dyplomowany Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Fitness, Kulturystyka oraz certyfikowany Instruktor Pilates. Właścicielka Ars Athletica - Centrum Treningu i Fizjoterapii w Krakowie (https://web.facebook.com/arsathleticakrakow/) oraz Szkoły Rodzenia Bambi (https://goo.gl/y37HzY) Specjalizuje się fizjoterapii uroginekologicznej, treningach dla kobiet oraz treningach funkcjonalnych, korygujących postawę lub pomagających przywrócić prawidłową motorykę po wszelkich kontuzjach i operacjach. Posiadana wiedza z zakresu anatomii i fizjologii, zdobyta podczas studiów na wydziale Rehabilitacji Ruchowej, sprawia, że szczególną uwagę zwraca na technikę wykonywanych ćwiczeń.W szkole rodzenia zajmuje się fizjoterapią oraz prowadzi liczne wykłady i ćwiczenia dla kobiet w ciąży i połogu. Doświadczenie zawodowe zdobywała poprzez liczne praktyki w prywatnych i państwowych placówkach na terenie całej Polski. Aktualnie ciągle się rozwija i czynnie bierze udział w wielu konferencjach naukowych i szkoleniach. Na co dzień pasjonatka zdrowego żywienia, kalisteniki, baletu oraz acroyogi. Więcej na temat Magadaleny możecie dowiedzieć się z jej social media: https://www.instagram.com/trenerka_pardelka/
myprotein