Suplementy

Jabłczan Cytruliny | Opinie, efekty i dawkowanie

Czym jest Jabłczan Cytruliny?

W dostępnych materiałach można znaleźć nie wiele informacji o tym środku. Najczęściej porusza się temat tak zwanej „pompy mięśniowej” jaką wywołuje u osób trenujących siłowo. Jabłczan Cytruliny jednak znacznie szersze działanie. W tym artykule poznacie kilka z jego licznych zalet.

Jabłczan Cytruliny to połączenie aminokwasu Cytruliny z kwasem jabłkowym w jedną molekułę. Cytrulina nie buduje mięśni, jednak pełni inne istotne rolę w organizmie. Bierze udział w cyklu mocznikowym, przyczyniając się do neutralizowania toksycznego dla nas amoniaku. Zjonizowany kwas jabłkowy czyli „Jabłczan” bierze udział w przemianach energetycznych zachodzących w każdej żywej komórce. Dzięki temu połączenie obydwóch substancji w jedną molekułę niesie ze sobą olbrzymie korzyści dla sportowców.

Efekty stosowania Jabłczanu Cytruliny

Znany jest on przede wszystkim z efektu tak zwanej „pompy mięśniowej”. Spowodowane jest to faktem, że sprzyja uwalnianiu się tlenku azotu, który rozszerza naczynia krwionośne i sprzyja napływowi krwi do trenowanych grup mięśniowych. Sprawia, to że jest bardzo ceniony przez osoby trenujące sylwetkowo i siłowo. Badania pokazują jednak, że umiejętne stosowanie suplementacji jabłczanu Cytruliny może znacznie poprawić osiągane wyniki sportowe. Tym bardziej warto poznać więcej jego dobroczynnych właściwości i nie zamykać się wyłącznie na powszechną opinie, jakoby służył wyłącznie wywołaniu „pompy mięśniowej”.

Wedle badań suplement jest wstanie zmniejszyć występowanie tak zwanych zakwasów, czyli opóźnionej bolesności mięśniowej u sportowców. Dzięki wpływowi tego środka na syntezę kreatyny, sprzyja on także zwiększeniu się wytrzymałości tlenowej oraz mięśniowej organizmu. Te jego właściwości sprzyjają z kolei poprawie regeneracji po wysiłkowej oraz osiąganiu lepszych rezultatów w trakcie wysiłku. Stosować go mogą osoby na każdym poziomie wytrenowania. Bez względu na to czy uprawiają one sporty siłowe, czy wytrzymałościowe, bądź siłowo-wytrzymałościowe, Jabłczan Cytruliny może okazać się bardzo przydatny.

Sugerowana dawka suplementu do od 4 do 8 gramów na dobę najlepiej w okresie około wysiłkowym. W pierwszej kolejność myśląc o zakupie Jabłczanu Cytruliny powinniśmy skoncentrować się na poszukiwaniu czystego środka. Można najłatwiej go dawkować i mieć pełną kontrolę nad jego spożyciem. Produkty skojarzone, najczęściej uzupełniane są o argininę, kreatynę i substancję stymulujące ośrodkowy układ nerwowy.  Takie mieszanki są głównie stosowane jako preparaty przed treningowe.

Opinie i skutki uboczne

Najważniejsze jest to, że jego skuteczność potwierdzona jest badaniami naukowymi. Poleca się go osobom na każdym stopniu wytrenowania. Zawodowcy również sięgają po niego bardzo chętnie, ponieważ nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Z wyjątkiem „pompy mięśniowej”, która nie będzie korzystna w wielu sportach. W takim jednak wypadku zaleca się suplementować Jabłczan Cytruliny po wysiłku w celu przyśpieszenia regeneracji.

Osoby mające problemy z układem krążenia i przyjmujące leki na ciśnienie powinny uważać. Najlepiej by zwróciły się najpierw do lekarza zanim rozpoczną suplementację. Tlenek azotu, który zacznie się uwalniać pod wpływem działania jabłczanu Cytruliny może mieć spory wpływ na organizm osób chorych. Badania nie wykazują natomiast żadnego negatywnego działania na organizmu osób zdrowych. Nawet dawki rzędu 15 gramów na dobę nie wpływają na układ pokarmowy.

Podsumowując suplementacja tym środkiem jest bezpieczna, a jej skuteczność potwierdzają liczne badania. Warto włączyć Jabłczan Cytruliny do swojej suplementacji około treningowej by polepszyć swoje wyniki sportowe i przyśpieszyć regenerację po wysiłkową.

Bez TagówTomasz Piotrowski

Tomasz Piotrowski

Specjalista ds. Żywienia

Jak każdy miewam chwilę słabości, w których lubię usiąść z paczką ciastek, kubkiem mleka i obejrzeć ulubiony serial. Uwielbiam też w ciepłym łóżku z kawą w ręku czytać książki. Moją prawdziwą pasją jest jednak boks. To on pozwolił mi wyrzeźbić swoje ciało i dał mi pewność siebie. Kiedyś miałem dużą nadwagę i poważne kompleksy, dziś pokazuje innym jak można sobie z takimi problemami poradzić. Jestem czynnym sportowcem, trenerem personalnym oraz specjalistą ds. żywienia. Posiadam spore doświadczenie w pracy z "ciężkimi" przypadkami. Sam byłem jednym z nich. Prowadzę, modelki, biegaczy, sportowców i zwykłych ludzi w drodze do ich wymarzonej sylwetki i wyników sportowych. Moim życiowym motto są słowa Jana Pawła II "wymgajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali".


Tomasz teraz poleca


Sprawdź nasze najnowsze promocje! KUP TERAZ