Przejdź do głównej zawartości
Ambasadorzy

3 Powody Dlaczego Twój Deficyt Kalorii Nie działa

3 Powody Dlaczego Twój Deficyt Kalorii Nie działa
Myprotein Polska
Autor i ekspert1 rok Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska

Poznaj Siobhan O’Hagan — utalentowaną trenerkę personalną i przyszłą mamę, której szczerze i otwarte podejście do zdrowia i sprawności otworzyło oczy wielu osobom. Przeszkoliła tysiące kobiet w zakresie skutecznego utrzymania deficytu kalorycznego. Oto jej zdanie na temat tego, dlaczego deficyt kalorii może nie działać.

Oto dlaczego przekraczasz swój deficyt kalorii

Siobhan wyjaśnia, że istnieje wiele powodów dlaczego deficyt kaloryczny może nie działać.Jednym z nich może być to, że masz ważniejsze rzeczy na głowie, co utrudnia trzymanie się docelowej liczby kalorii.Oto trzy kolejne najczęstsze powody, z którymi ciągle się spotykała… 
Deficyt Kalorii

 

1. Nie chcesz tego wystarczająco mocno

Zanim przyjdziesz po Siobhan, pozwól jej wyjaśnić.“Przepraszam, to brzmi jak oldschoolowa gadka trenerów personalnych, ale tak naprawdę mam na myśli to, że jeśli wolisz cieszyć się smacznym jedzeniem lub spotykać się z przyjaciółmi i rodziną lub po prostu nie lubisz być głodnym, niż być szczupłym, to jest OK, że nie chcesz tracić tkanki tłuszczowej”Czasami posiadanie rygorystycznego celu dla siebie oznacza ograniczenie innych części Twojego życia, a jeśli nie jest to coś, co chcesz robić, nie zmuszaj się.

Rozwiązanie Siobhan

Jeśli chcesz stracić tkankę tłuszczową, ale masz trudności z utrzymaniem motywacji, codziennie zapisuj swoje cele. Pomoże Ci to podjąć decyzję, kiedy staniesz przed trudnym wyborem dotyczącym tego, co jest dla Ciebie najważniejsze.

 

2. Twój cel kaloryczny jest zbyt niski

Mówiąc prościej, nie możesz trzymać się kalorii, ponieważ Twój cel jest zbyt niski. Siobhan podsumowuje to tak: “Tak, musisz być na deficycie kalorycznym, ale jeśli wyznaczysz sobie nierealistycznie niski cel, nie tylko poświęcisz swoje zdrowie, ale Twoje ciało będzie domagać się jedzenia i coraz trudniej będzie mu odmówić.” 

Rozwiązanie Siobhan

Zwiększ liczbę kalorii do poziomu, który według Ciebie jesteś w stanie utrzymać każdego dnia. Prawdopodobnie zauważysz, że ogólnie jesteś bardziej zdyscyplinowany, ponieważ nie głodujesz przez cały czas.

 

3. Nie musisz już więcej chudnąć

Siobhan wie, że ludzie często o tym zapominają z powodu ogromnych oczekiwań, jakie sami sobie stawiają.“ Im mniejszy jesteś, tym mniej kalorii potrzebujesz. Gdy osiągniesz zdrową wagę, tak naprawdę walczysz ze swoim ciałem, gdy próbujesz zejść poniżej niej, ponieważ Twoje ciało będzie chciało zatrzymać tkankę tłuszczową.” 

Rozwiązanie Siobhan

Poćwicz akceptację swojego ciała takim jakie jest i zadaj sobie pytanie, czy poświęcenia potrzebne w kategorii zdrowia fizycznego i psychicznego, a także w życiu towarzyskim naprawdę są tego warte.  

 

Podsumowanie - Deficyt kalorii

“Nie musisz być cały czas na deficycie kalorii i nie zawsze musisz gonić za utratą tłuszczu - ale jeśli jest to dla Ciebie ważny cel, możesz to zrobić w szczęśliwy i zdrowy sposób, bez doprowadzania swojego ciała do granic możliwości.”
Trening

Trenować Jak Strongman | Przewodnik

Strongman i strongwoman, są w stanie podnosić niewiarygodnie ciężkie przedmioty, które wydają się przekraczać ludzkie możliwości.

Trening

Ćwiczenia zwiększające energię

Logicznie rzecz ujmując, ćwiczenia są powiązane z wykorzystaniem energii. Ale zwiększenie wydajności może ogólnie podnieść poziom energii. Dlaczego?

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein