Przejdź do głównej zawartości
Ambasadorzy

Mr. Olympia Ryan Terry – Codzienna suplementacja

Mr. Olympia Ryan Terry – Codzienna suplementacja
Monica Green
Autor i ekspert7 miesiąc Ago
Wyświetl profil Monica Green

Po zdobyciu trzech koron Arnold Classic i kilku innych cenionych tytułów kulturystycznych, Ryanowi Terry'emu nie brakuje osiągnięć. Był jednak jeden tytuł, do którego wciąż dążył: Mistrz Męskiej Sylwetki na Mr. Olympia.

Mr. Olympia Ryan Terry

Po kilku niesamowicie bliskich okazjach do zdobycia tytułu, kilka tygodni temu Ryan osiągnął to, czego tak długo pragnął i został koronowany na Mistrza Męskiej Sylwetki na Mr. Olympia.

Udało mi się złapać Ryana tuż po jego zwycięstwie, aby dowiedzieć się, jak wygląda codzienna rutyna suplementacyjna mistrza, Ryan zdradził nam wszystko.

Codzienna dieta

Rozpoczynając swoją codzienną suplementację, Ryan zaczyna od codziennej multiwitaminy. Ta mała tabletka, zawierająca witaminy A, C, D3, E, a także tiaminę, ryboflawinę i niacynę, pomaga utrzymać codzienne samopoczucie w najlepszej formie.

Przedtreningówka (przed południem)

Ryan zawsze zaczyna dzień od treningu cardio na czczo, ale ma kilka suplementów, które dają mu dodatkowego kopa.

"Rano zawsze wykonuję cardio na czczo, ale zawsze mam Impact EAA o smaku truskawki i limonki oraz tabletki L-karnityny, te dwie rzeczy są absolutną koniecznością".

Impact EAA to aminokwasy, których organizm potrzebuje, ale których nie jest w stanie sam wytworzyć. Te dziewięć niezbędnych aminokwasów jest budulcem białka i może być trudne, szczególnie dla tych, którzy nie jedzą dużo mięsa lub nabiału, aby uzyskać wystarczającą ilość EAA poprzez samo jedzenie. Właśnie w tym miejscu wkraczają Impact EAA.

Potreningówka (przed południem)

Następnie klasyk po treningu. Stara dobra owsianka.

"Bezpośrednio po treningu dodaję do owsianki dwie miarki Impact Whey - czekoladową, czekoladowo-pomarańczową lub czekoladowo-miętową - to moje trzy ulubione smaki".

Nie jest niespodzianką, że Ryan używa białka Impact Whey Protein. I jest to mistrzowski wybór nie bez powodu, z 23 g* białka na porcję, doskonałym profilem aminokwasowym i mnóstwem smaków do wyboru.

W trakcie treningu (po południu)

Po południu Ryan przygotowuje się do drugiego treningu i pierwszej w ciągu dnia sesji z ciężarami.

"Po południu wykonuję pełną sesję treningu siłowego, biorę wcześniej Impact EAA i maltodekstrynę".

Mówiąc najprościej, maltodekstryna dostarcza 50 g węglowodanów, aby zapewnić szybki zastrzyk energii, dzięki czemu jest niezbędna podczas drugiego treningu Ryana w ciągu dnia.

Potreningówka (po południu)

Po tym treningu Ryan potrzebuje zastrzyku węglowodanów i oczywiście białka.

"Wypijam koktajl Impact Whey Protein z dwiema miarkami maltodekstryny; staram się, aby był naprawdę prosty".

Podsumowanie

Nie wszyscy możemy zostać mistrzami Mr. Olympia, ale z pewnością jest kilka wskazówek, które można wyciągnąć z codziennej rutyny suplementacyjnej Ryana. Jego główna rada? Zachowaj prostotę. Nie komplikuj zbytnio z mnóstwem różnych suplementów, po prostu trzymaj się tego, co wiesz, że działa na ciebie.

Odżywianie

Magnez - korzyści zdrowotne i najlepsza suplementacja

Magnez jest ważnym składnikiem odżywczym zarówno dla ogólnego stanu zdrowia, jak i sprawności fizycznej. Odgrywa on rolę w ponad 300 procesach.

Odżywianie

Jak wyliczyć BMR i TDEE (Dlaczego to ważne?)

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś schudnąć, prawdopodobnie słyszałeś o liczeniu kalorii. Ale czy naprawdę jest to po prostu liczenie kalorii? BMR & TDEE

 

Monica Green
Autor i ekspert
Wyświetl profil Monica Green
myprotein