Przejdź do głównej zawartości
Ambasadorzy

Zasada Jak Zrównoważyć Alkohol, Życie Towarzyskie i Sport

Zasada Jak Zrównoważyć Alkohol, Życie Towarzyskie i Sport
Emily Wilcock
Autor i ekspert1 rok Ago
Wyświetl profil Emily Wilcock

Jako sportowy influencer, sylwetka Mike’a Thurstona jest w dużej mierze jego źródłem utrzymania. Zdobył milion obserwujących na instagramie, dzieląc się swoimi treningami, przepisami, wzorcami żywieniowymi i rutynową suplementacją. Jest niesamowicie zaangażowany w swoją pracę i styl życia, ale jest jedna rzecz, która potrafi wybić go z rytmu, a jest to alkohol. Więc jaka jest zasada pozwalająca mu łączyć życie towarzyskie, sport i alkohol?

Mike spędza dużo czasu przemieszczając się między wspaniałymi lokalizacjami, czy to mieszając w Dubaju, czy odpoczywając w gorących miejscach Europy, więc pokusa picia nigdy nie jest zbyt daleko. W niedawnej relacji na swoim kanale YouTube wspomniał o swoich relacjach z alkoholem i jej licznych wadach oraz udzielił kilku rad swoim obserwatorom. Oto, co miał do powiedzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=ioDP5xgFEPc

Myśli o alkoholu

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Mike był w niektórych imprezowych stolicach świata. Spędził czas na Ibizie, Bali, Saint-Tropez i Majorce. I tak dalej. Ale wracając na własne podwórko, wyznaczył sobie cele na przyszłość i przygotował plan ich osiągnięcia. I zdał sobie sprawę, że alkohol wciąż go odpycha.

Pierwszy powód, który Mike podaje, to przerażający kac. Ból głowy, zmęczenie, choroba żołądka następnego ranka po imprezie. To uczucie znajome wielu z nas. Im jest starszy, tym bardziej cierpi. Nie tylko następnego dnia, ale przez dwa do trzech dni po piciu.

Okazjonalny kac jest do opanowania, ale Mike ma dobrą sylwetkę do utrzymania, a następstwa picia sprawiają, że jest to trudne.

Drugi powód Mike’a: sen. Noc picia wpływa na długość i jakość snu. W połączeniu z kacem jest to przepis na katastrofę na treningu Mike’a.

Dlaczego pić?

Biorąc pod uwagę wiele negatywnych skutków picia, Mike zadał sobie pytanie “po co w ogóle pić?” Ponieważ wszyscy inni piją. Pijąc alkohol tylko do towarzystwa od kilku lat, nigdy tak naprawdę nie kwestionował swoich motywów picia z przyjaciółmi. Ale Mike zadał sobie pytanie: “Czy powinienem to robić tylko z tego powodu, że wszyscy to robią?” Odpowiedź brzmiała oczywiście nie. 

Obecne podejście do alkoholu

Ogólnie rzecz biorąc, Mike wybiera się na imprezę towarzyską z dwóch głównych powodów. Pierwsza to świętowanie, a druga to networking. Aby wszystko było proste, Mike ustanowił sobie dwie zasady dotyczące wychodzenia…

Zasada pierwsza:

Teraz Mike decyduje, czy będzie pił, zanim wyruszy na spotkanie towarzyskie. Gdy podejmie decyzję, nic nie zmieni jego zdania, bez względu na to, co zrobią wszyscy inni.

Zasada druga:

Jeśli pije na imprezie, ogranicza się do dwóch drinków. Dla Mike’a jest to ilość, z którą czuje się komfortowo, wiedząc że nie wpłynie to na jego program treningowy i sen.

Zdarzają się rzadkie sytuacje, kiedy wypije więcej, ale jest ich niewiele. A kiedy tak się dzieje, upewnia się, że na następny dzień nie ma żadnych planów.

Ogólna rada

Twoje nawyki związane z konsumpcją alkoholu są kwestią osobistego wyboru, Mike mówi, że jeżeli poważnie podchodzisz do swojej sylwetki, powinieneś ograniczyć alkohol tak bardzo, jak to możliwe.

Radzi również, aby nie pozwalać ludziom dyktować ile pijesz. Tylko dlatego, że ludzie z którymi przebywasz piją więcej niż ty, nie oznacza to, że musisz robić to samo. Jeśli chcesz tylko kilka drinków i wcześnie wrócić do domu, dobrze dla Ciebie. Równie dobrze, możesz doskonale się bawić i zostać trochę dłużej.

Podsumowanie

Mike skupia się na swojej sylwetce, pracy i stylu życia i nie chce, aby coś mu przeszkodziło. Alkohol zbyt często zbijał go z toru, ale po zastanowieniu się i ustaleniu pewnych zasad, teraz ma z nim nową relację.

prosta zasada kulturysty

Ambasadorzy

Mike Thurston | Jak Pozostaje w Formie?

Podobnie jak ptak, Mike Thurston podąża za pogodą. Zimę spędza w Dubaju i migruje latem, gdy robi się za gorąco. Dowiedz się jak utrzymuje formę.

Odżywianie

5 Prostych Wysokobiałkowych Śniadań

Nie bez powodu ludzie mówią, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Sprawdź nasze 5 Prostych Wysokobiałkowych Śniadań

Emily Wilcock
Autor i ekspert
Wyświetl profil Emily Wilcock
myprotein