Przejdź do głównej zawartości
Suplementy

Co to jest Aminogen ®? | Gdzie go znaleźć | Cy warto?

Co to jest Aminogen ®? | Gdzie go znaleźć | Cy warto?
Myprotein Polska
Autor i ekspert7 lat Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska

Co to jest Aminogen ®?

Aminogen ® jest stosunkowo nowym produktem w branży fitness i dietetyki, dlatego większość osób niewiele wie na ten temat. W rzeczywistości większość ludzi nigdy o tym nie słyszała, więc nie martw się, jeśli dotyczy to też Ciebie. Teraz masz szansę aby dowiedzieć się trochę więcej o Aminogen®.

Aminogen® to nowy rodzaj enzymu trawiącego białko, który dodaje się do suplementów białkowych. Ten enzym pomaga wspomagać trawienie białka w organizmie, pomagając jednocześnie wyeliminować nadmierne wzdęcia lub możliwe zaparcia, które występuje u niektórych osób, które spożywają szejki z białka serwatkowego.

Korzyści z zażywania Aminogen®

Aminogen® pomaga osobom, które mają dietę bogatą w białko. Jak pewnie wielu z Was zauważyło, że podczas stosowania diety białkowej układ pokarmowy ma trudniejsze zadanie z jeśli jesteś na diecie, która jest bogata w białko w porównaniu z normalnym poziomem spożycia.

Ponieważ organizm zmaga się z trawieniem i rozkładem nadmiaru białka, ciało może mieć skutki uboczne, takie jak zaparcia i wzdęcia. Skutki uboczne zażywania nadmiaru białka lub problemów z trawieniem dużych ilości białka mogą być podobne do tych z nietolerancją laktozy. Aminogen® jest przydatny z tych kilku powodów.

Dlaczego Aminogen® jest dodawany do suplementów?

Aminogen® jest dodawany do izolatu białka serwatkowego, aby przyspieszyć proces trawienia, a także sprawić, że proces trawienny będzie łatwiejszy dla tych, którzy mają problemy związane z trawieniem białka.

Dzięki polepszeniu procesu trawienia białka serwatkowego i innych jego źródeł, pozwala na znaczne zwiększenie spożycia aminokwasów, jednocześnie zmniejszając poziom azotu wydalonego lub zużytego w organizmie. Utrzymując wyższy poziom azotu w organizmie, umożliwiasz wzrost mięśni, podnosząc poziom syntezy białek w organizmie.

Aminogen® pomaga również zmniejszyć wzdęcia, zmniejszając w znacznym stopniu wysokie stężenie gazu, które można zauważyć przy wysokim spożyciu białka. Ten efekt uboczny jest nieprzyjemny, dlatego spożycie Aminogen® jest korzystne dla wielu sportowców, którzy stosują diety bogate w białka.

Dodanie Aminogen® do suplementów białkowych po prostu pozwala na łatwiejszy i szybszy proces trawienny spożytego białka. Dzięki łatwiejszemu trawieniu białka, organizm przyspiesza proces regeneracji po treningu.

Aminogen® to kluczowy składnik preparatu Thewhey - zupełnie nowego białka serwatkowego o bardzo wysokiej jakości od Myprotein.

Problemy z  Aminogen®?

Brakuje informacji dotyczących składników odżywczych. W najbardziej rzetelnych opublikowanych i uznanych badaniach dotyczących produktu stwierdzono, że efektywna i bezpieczna ilość do spożycia wynosi ona 2,5 g czyli 2500 miligramów.

Czy ta dawka jest efektywna?

Tak, taka porcja przyczynia się do wzrostu poziomu Izoleucyny, Leucyny, Waliny, Argininy i Glutaminy w organizmie. Badanie przeprowadzono tylko na poziomie spożycia 2,5 g. Wiele firm suplementacyjnych postanowiło dodać Aminogen® do swoich produktów. Jednak problem polega na tym, że niewielka ilość jest dodana dodana do suplementów. Większość firm dodaje między 25mg a 300mg więc jest to około 10% ilości jakiej użyto w badaniach. Oznacza to, że obecnie dostępne suplementy białkowe dostępne na rynku nie zawierają wystarczającej ilości preparatu Aminogen®, co nie daje maksymalnych korzyści.

Czy te suplementy nadal działają?

Oczywiście, że tak i nadal będziemy czerpać korzyści z zażywania Aminogen®.

Ważne informacje

Aminogen® zarówno przyspieszenia, jak i ułatwia procesu trawienia. Zdolność organizmu do strawienia i korzystania z białka, które spożywasz jest niezwykle ważna dla wzrostu, regeneracji i rozwoju mięśni. Zażywanie Aminogen® w odpowiedniej ilości może z pewnością pomóc w tym procesie, co czyni go doskonałym suplementem uzupełniającym Twoje treningi.

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein