Suplementy

Czym jest DigeZyme®? | Gdzie znaleźć? | Czy warto go stosować?

Czym jest DigeZyme®?

DigeZyme® powszechnie znane jako enzymy trawienne, to specjalne enzymy, które pomagają w rozkładaniu makrocząsteczek na mniejsze elementy konstrukcyjne, takie jak aminokwasy. Poprzez zerwanie cząsteczek, takich jak białka, lipidy i inne enzymy do prostych łańcuchów aminokwasowych, pomaga to w ułatwianiu i absorpcji tych aminokwasów w organizmie. Działania „Digezyme” kierowane są na konkretne specjalne substancje chemiczne, które są zaangażowane w reakcję chemiczną wewnątrz produktu. W prostych słowach jest skierowany na produkt, który jest modyfikowany, a w tym przypadku będzie to substrat enzymu lub substancja w ciele, w którym działa enzym.

Co to są enzymy trawienne?

Enzymy trawienne można podzielić na kilka kategorii i można je dzielić pod kątem składniki na których są skupione. Białka rozkłada się przez proteazy i peptydazę. Tłuszcze i łańcuchy kwasów tłuszczowych rozkładają się przez Lipazy. Węglowodany, skrobie i cukry dzieli  Amylaza. Najprostsze kwasy nukleinowe lub nukleotydy rozkłada się przez nukleazy. Chociaż każdy z tych enzymów rozkłada składniki w ciele, miejsce w których znajdują się dane enzymy są różne ale najczęściej znajdują się w jamie ustnej, żołądku, jelitach i trzustce.

Korzyści z zażywania DigeZyme®

DigeZyme® jest tak pomocny dzięki temu, że zawiera dużo amylazy, laktazy, celulozy, lipazy i proteazy. Każdy z nich ma swoje własne cechy charakterystyczne i korzyści dla organizmu.

DigeZyme® pomoże zmniejszyć poziom toksyn w organizmie wytwarzany przez spożywane produkty, które trudno jest strawić lub gdy organizm ma problemy z trawieniem pewnych makro i mikroorganizmów. DigeZyme® pomoże również w utrzymaniu prawidłowego działania układu trawiennego, przyspieszając proces trawienny. Trawienie zapewnia organizmowi składniki odżywcze w najprostszych formach aminokwasów, co pomaga zwiększyć syntezę białka, wydajność poznawczą i odporność.

Więc dlaczego zażywać DigeZyme®?

Cóż, to całkiem proste. Chociaż większość produktów spożywczych zawiera wysoki poziom enzymów trawiennych, nie oznacza to, że faktycznie je konsumujemy. Badania wykazały, że podczas gotowania jedzenia w temperaturze powyżej 50°Celsjusza ciepło denaturuje enzymy. Oznacza to, że kiedy ugotujemy mięso i je zjemy, to w zasadzie nie przyswoimy zbyt wielu enzymów.

To właśnie tu przydaje się DigeZyme®, ponieważ uzupełnia organizm o wyższe poziomy enzymów trawiennych. Poprawia to zdolność organizmu do walki z chorobą, a także poprawia absorpcję składników odżywczych w żywności podczas trawienia, co prowadzi do zwiększenia regeneracji tkanki mięśniowej po wysiłku fizycznym i regeneracji komórek.

DigeZyme® to kluczowy składnik  Thewhey, wysokiej jakości mieszanki trzech białek serwatkowych.

Ważne informacje

Chociaż DigeZyme® jest stosunkowo nowym produktem, udowodniono, że zwiększa skuteczność trawienia. Oznacza to, że można lepiej wykorzystać substancje odżywcze, które spożywasz i ma to korzyść dla zdolności organizmu do regeneracji po intensywnym treningu. DigeZyme® spowoduje rozpad białka, co pomoże nam w rozwoju mięśni. Więc poszukaj suplementów zawierających DigeZyme® i skorzystaj z zalet tego innowacyjnego składnika.Myprotein Polska

Myprotein Polska

Autor i ekspert


Bądź na bieżąco – zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o naszych aktualnych ofertach i nowości na Blogu. Zapisz się do newslettera!