Przejdź do głównej zawartości
Suplementy

Najlepsze Konsole Do Gier | Co wybrać?

Najlepsze Konsole Do Gier | Co wybrać?
Myprotein Polska
Autor i ekspert1 rok Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska

Powiemy to bardzo cicho, ale życie to coś więcej niż siłownia. Każdy potrzebuje chwili przerwy. Miejsca na odpoczynek i zaoferowanie swojemu ciału czasu na cenną regenerację.

Gaming jest głównym kandydatem na współczesną rozrywkę. Jednak granie może nie tylko dać szansę na odprężenie, ale jest także okazją do wyostrzenia umysłu i czasu reakcji. I mamy kilka suplementów idealnych, aby pomóc graczom w tym przedsięwzięciu.

Przeskocz do:

konsole, pad

Najlepsze konsole do gier

Jeśli chodzi o granie na konsoli, naprawdę jesteśmy rozpieszczani wyborem,  ponieważ wszystkie trzy duże marki mają do wyboru stosunkowo nowy sprzęt i wiesz, że niezależnie od wyboru, zostaniesz nagrodzony naprawdę doskonałą zabawą.

Ale jak zdecydować? Czy powinna sprzedać swoją nerkę, aby mieć szansę na zakup PS5? Chwycić nowy Xbox game Pass i wszystkie gry, które są z nim związanie? A może powierzyć oszczędności swojego życia rysunkowemu szopowi na konsoli Nintendo Switch? 

Cóż, przyjrzyjmy się teraz wszystkim najlepszym konsolom do gier, aby pomóc Ci znaleźć idealne rozwiązanie.

Konsole do gier - Jaka jest najlepsza?

Teraz żałuje, że nie mogę dać prostej, jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale naprawdę ona nie istnieje. Każda konsola na rynku ma teraz inne zalety i wady, a to jaka jest najlepsza konsola do gier dla Ciebie naprawdę będzie zależeć od osobistych preferencji. Albo możesz być taki jak ja i kupić je wszystkie, ale zawsze używać swojego komputera do gier, ale nie polecam tego.

PlayStation (PS5)

Procesor: AMD Zen 2 z 8 rdzeniami o częstotliwości 3.5GHz (zmienna częstotliwość)

GPU: 10.28 TFLOPs, 36 CUs przy 2.23GHz (zmienna częstotliwość)

Pamięć: 16GB GDDR6 / 256-bit

Pamięć masowa: Niestandardowy dysk SSD 825 GB

Napęd optyczny: 4K UHD Blu-ray Drive (w edycji standardowej)

Plusy: Ekskluzywne tytuły własne, rozgrywka 4K, krótkie czasy ładowania, rewolucyjny kontroler haptyczny

Minusy: Bardzo duży rozmiar, niska dostępność/wysoka cena, pamięć szybko się zapełnia

Zacznijmy od PS5, najnowszej konsoli PlayStation od Sony. Jako ktoś, kto dorastał z PlayStation, byłem przekonana, że pozostanę lojalna wobec Sony również przez tą generację konsol, ale trudność z dostępnością sprawiła, że o wiele trudniej być fanką Sony dla tej generacji.

Pomimo problemów z dostawami, PS5 zostało sprzedane ponad w 20 milionach egzemplarzy do sierpnia 2022 r. - imponujący wyczyn. 

Sony często ma jedne z najlepszych tytułów na wyłączność, gry takie jak God of War, Horizon Zero Dawn, i Spider-Man. Na szczęście PS5 jest wstecznie kompatybilne z Twoimi ulubionymi tytułami na PS4, a dla wielu oferuje ulepszoną wersję na nowe generacje.

Te tytuły dostępne tylko na PlayStation sprawiły, że gracze będą wracać po więcej.

Sony wypuściło dwie wersja PS5 - wersję z napędem dysków i wersję tylko cyfrową, która jest nieco tańsza. Czas ładowania został drastycznie skrócony w porównaniu z PS4, a dzięki zaktualizowanemu interfejsowi użytkownika i kontrolerom DualSense zdecydowanie wydaję się, że to solidny krok naprzód w porównaniu z poprzednimi konsolami PS4/PS4 Pro. <h2">Xbox (XSX/XSS)

Xbox Series X

Procesor: 8x Rdzeni @ 3.8 GHz (3.66 GHz w/ SMT) Niestandardowy procesor Zen 2

GPU: 12 TFLOPS, 52 CUs @ 1.825 GHz Niestandardowy GPU RDNA 2

Pamięć: 16 GB GDDR6 w/ 320b bus

Pamięć masowa: 1 TB Niestandardowy SSD NVME 

Napęd optyczny: 4K UHD Blu-ray Drive

Xbox Series S

Procesor: 8x cores 3.6GHz (3.4GHz with SMT) Niestandardowy procesor Zen 2

GPU: 4 TFLOPS, 20 CUs @1.565 GHz Niestandardowy GPU RDNA 2

Pamięć : 10 GB GDDR6 w/ 128-bit bus

Pamięć masowa: 512GB NVMe SSD

Napęd optyczny: Brak

Plusy: Świetna kompatybilność wsteczna, Xbox Pass, rozgrywka 4K, krótkie czasy ładowania

Minusy: Ograniczone tytuły własne, interfejs użytkownika nie tak płynny jak inne. 

Xbox vs PlayStation to odwieczna wojna, a obie strony mają swoich ewangelistów marki.

Dla większości ludzi jest jedno lub drugie. Drużyna zielona lub drużyna niebieska. Ale z powodu trudności ze zdobyciem PS5 w momencie premiery, wiele osób zwróciło się w kierunku Xboxa, aby doświadczyć nowej generacji (w tym ja).

Połącz z Xbox Game Pass i niesamowitą gamą tytułów, które oferuje, a zobaczysz dlaczego Xbox zyskał taką popularność w ciągu ostatnich kilku lat.

W swojej ofercie nowej generacji, Xbox wprowadził dwie konsole - Xbox Series X i tańczą, ale mniej wydajną Xbox Series S. Podobnie jak w przypadku PS5, tańsza opcja pomija napęd optyczny, co naprawdę doskonale łączy się z cyfrową subskrypcją gier.

Xbox zawsze był pierwszym wyborem dla graczy FPS, dzięki skupieniu się na seriach takich jak Halo i Gear of War. Nie zmieniło się to w przypadku Xbox Series X/s, a dzięki Xbox Game pass dającemu dostęp do wszystkich starszych tytułów z tej serii, naprawdę ugruntował się jako prawdziwy dom dla gier FPS.

Nintendo Switch

Switch OLED

Wymiary: 4 x 9.5 x .55 cala z Joy-Cons

GPU: niestandardowy układ Nvidia Tegra SOC

Pamięć : 64 GB (rozszerzalna)

Maksymalna rozdzielczość: tryb przenośny 720p, zadokowany 1080p

Żywotność baterii: około 4.5-9 godzin

Switch

Wymiary: 4 x 9.4 x .55 cala z Joy-Cons

GPU: niestandardowy układ Nvidia Tegra SOC

Pamięć: 32 GB (rozszerzalna)

Maksymalna rozdzielczość: tryb przenośny 720p, zadokowany 1080p

Żywotność baterii: około 4.5-9 godzin

Switch Lite

Wymiary: 3.6 x 8.2 x .55 cala

GPU: niestandardowy układ Nvidia Tegra

Pamięć: 32 GB (rozszerzalna)

Maksymalna rozdzielczość: 720p

Żywotność baterii: około 3-7 godzin

Plusy: Przenośność, świetne tytuły własne, duży wybór gier z subskrypcją

Wady: Nie tak potężny jak konkurencja, obawy dotyczące trwałości

Jeśli zależy Ci na mobilnym graniu, musisz zaopatrzyć się w Nintendo Switch. Nintendo rządziło rynkiem przenośnych konsol od dziesięcioleci i nic nie wskazuje na zmianę trendu (chociaż musimy wyróżnić Steam Deck za to, że pozwala nam zabrać nasze ulubione tytuły z PC w podróż.)

Wspomnieliśmy, że zarówno Xbox, jak i Sony kładą duży nacisk na swoje ekskluzywne tytuły, a Nintendo nie różni się od tego, zarabiając na niektórych ze swoich największych IP w grach - Pokemon, Zelda i Mario, wymieniając tylko kilka.

Obecnie do wyboru są trzy różne wersje Nintendo Switch: Switch OLED, Switch Lite i standardowy Switch. Dzięki wersji OLED i standardowej masz nie tylko przenośną konsolę, ale także możesz cieszyć się ulubionymi grami Nintendo na dużym ekranie. 

To pomogło Switchowi naprawdę stworzyć poczucie najbardziej przyjaznej konsoli dla rodzin na rynku. Gry wieloosobowe, takie jak Mario Party i Mario Kart, wraz z ogromną biblioteką gier rodzinnych oznaczają, że Switch ma coś dla każdego.

Dzięki nowej usłudze subskrypcji użytkownicy mogą uzyskać dostęp do sporej biblioteki starszych tytułów, w tych klasycznych gier z Nintendo 64, Sega genesis i SNES.

Konsole do gier - Jaka jest najlepsza?

Tak więc, omówiliśmy każdą z najnowszych konsol do rynku, ale która jest najlepsza do gier? Cóż, czas na odpowiedź, której nie chciałeś usłyszeć - to zależy.

Każda konsola ma unikalne zalety, które mogą sprawić, że będzie to dla Ciebie najlepszy wybór. Jeśli szukasz konsoli, którą możesz zabrać ze sobą, gdziekolwiek jesteś, to zdecydowanie musisz wybrać Switcha.

Jeśli jesteś fanem gier FPS i chcesz zapoznać się z biblioteką starszych gier, potrzebujesz Xboxa. A jeśli skupiasz się na nowych wydaniach gier AAA, to chcesz PS5. 

Konsole do gier - Przyszłość

Gdybyś zapytał mnie lata temu, jaka według mnie będzie przyszłość konsol do gier, moja odpowiedź dotyczyłaby wyłącznie śledzenia ruchu i VR. W wydaniu Xbox Kinect, Nintendo i PlayStation Move wydawało się, że konsole mają na celu wprawienie nas w ruch i uczynienie doświadczeń bardziej namacalnymi.

Ale wracamy szybko do teraźniejszości i PSVR dopiero co został zaktualizowany, a Xbox całkowicie zrezygnował z VR/AR. Nintendo wydało Ring FIT wraz ze Switchem, aby utrzymać palce w drzwiach, ale nadal wydaje się, że ta utopia gier w wirtualnej rzeczywistości, na którą wszyscy czekaliśmy, wydaje się umierać.

Największą zmianą, jaką zaobserwowaliśmy w ciągu ostatnich kilku generacji konsol, jest jednak przejście na platformy cyfrowe. Ponieważ zarówno Sony jak i Xbox wypuszczają cyfrowe wejście swoich konsol, a także inwestują w przejęcia studiów i licencje IP, cyfrowy gaming wciąż rośnie.

Xbox Game Pass stał się łatwą inwestycją dla wielu graczy, zwłaszcza dzięki możliwości grania w tytuły zarówno na Xbox jak i PC. Zarówno Sony jak i Nintendo mają własne usługi subskrypcji gier, które umożliwiają grę wieloosobową online i dostęp do szerokiej gamy tytułów. 

Jeśli nie inwestujesz jeszcze w cyfrowe platformy do gier, wkrótce to zrobisz. 

Najlepsze napoje dla graczy

Bez względu na to, na jakiej platformie grasz, na konsoli, PC czy mobilnie, chcesz mieć pewność, że grasz najlepiej. W tym momencie pojawia się Command z naszą ofertą napojów dla graczy, które pomogą Ci się wspinać po szczeblach kariery w ulubionej grze. Tworzymy napoje, które zostały opracowane przez nasz zespół dietetyków i są dostosowane do Twoich potrzeb związanymi z grami.

Wiemy jak trudno jest uzyskać wszystkie potrzebne składniki odżywcze podczas grindowania w grze, dlatego wypełniliśmy nasze napoje dla graczy witaminami i minerałami, a także sporą dawką kofeiny i dobranymi przez ekspertów środkami nootropowyi. 

Czym są nootropy?

Wszystkie napoje Command zawierają nootropy, składnik, który pomaga poprawić skupienie, koncentrację i funkcje poznawcze. Bazując na ponad dekadzie doświadczenia w żywieniu w Myprotein, stworzyliśmy napoje nootropowe, aby pomóc Twojemu mózgowi działać jak najlepiej.

Może Cię zaskoczyć informacja, że prawdopodobnie od wielu lat bierzesz nootropy. Być może najpopularniejszym nootropem jest kofeina (która również znajduje się w naszych napojach) i jeśli jesteś kimś takim jak ja, potrzebujesz porannego zastrzyku kofeiny, aby mózg działał.

Połącz kofeinę z Cognizin (nasz bardzo przebadany Nootrop), a otrzymasz napój, który pomoże Ci pozostać w grze.

Tak więc, jeśli chcesz awansować lub po prostu być lepszym od swoich znajomych - zdobądź już dziś jedną z naszych tub nootropowych lub puszkę napoju.

dieta

5 Największych mitów dotyczących treningów i diety

Fakty i mity dotyczące treningu oraz diety są chyba jednymi z najciekawszych artykułów. Teraz może to co wierzyłeś że jest mitem zacznie być prawdą lub na odwrót! Zachęcam do przeczytania artykułu.

Trening

5 Sposobów na radzenie sobie ze stresem

Na pewno nie jesteś sam w dni, w których czujesz, że to wszystko staje się trudne do zniesienia - istnieje wiele prostych kroków, aby zmniejszyć obciążenie stresem

Nasze artykuły należy wykorzystywać wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych i nie należy ich traktować jako porady lekarskiej. Jeśli jesteś zaniepokojony, skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia przed przyjęciem suplementów diety lub wprowadzeniem jakichkolwiek poważnych zmian w diecie.

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein