Przejdź do głównej zawartości
Suplementy

Zestaw Suplementów Modelujących Sylwetkę | Przewodnik

Zestaw Suplementów Modelujących Sylwetkę | Przewodnik
Myprotein Polska
Autor i ekspert9 miesiąc Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska

Wiesz co chcesz osiągnąć, ale nie wiesz jak? Idealnym rozpoczęciem podróży po wymarzoną sylwetkę, jest nasz zestaw do samodzielnego złożenia.

Wybieraj spośród szerokiej gamy białek, batonów, przekąsek, mieszanek przedtreningowych, suplementów i shakera.

Zbuduj swój własny zestaw tutaj

zestaw suplementów

Często zadawane pytania

Autorzy: Jamie Wright, Amy Golby   

Jakie suplementy stosować, aby schudnąć i wyrzeźbić sylwetkę?

Kiedy ktoś mówi, że chce schudnąć i wyrzeźbić sylwetkę”, ma na myśli to, że chce zredukować tkankę tłuszczową i utrzymać lub zwiększyć beztłuszczową masę mięśniową. 

Osiągnięcie tego celu wymaga połączenia prawidłowego odżywiania, zorganizowanego treningu i innych czynników związanych ze stylem życia, takich jak dobry sen. Istnieje wiele suplementów, które mogą być pomocne w osiągnięciu tego celu. 

Suplementy takie jak przedtreningówki i kreatyna mogą pomóc poprawić wydajność ćwiczeń oraz wspierać przyrost masy mięśniowej i utratę tkanki tłuszczowej. Dodatkowo odżywka białkowa może pomóc zwiększyć dzienne spożycie białka, co może pomóc w utrzymaniu lub budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej. Ekstrakt z zielonej herbaty może również pomóc w odchudzaniu poprzez przyspieszenie metabolizmu. 

Jak mogę wymodelować swoją klatkę?

Aby wymodelować klatkę piersiową, powinieneś skupić się na treningu i odżywianiu. Powinieneś dążyć do niewielkiego deficytu kalorycznego i diety wysokobiałkowej (ponad 1,6 g białka na kilogram masy ciała dziennie).

Pomocne może być również dopasowanie czasu posiłków do treningów. Możesz wziąć suplement termogeniczny lub zawierający kofeinę przed treningiem i źródło białka po treningu.  

Wystarczająca ilość wysokiej jakości snu, radzenie sobie ze stresem i stosowanie ekstraktu z zielonej herbaty jako suplementu może również pomóc w uzyskaniu bardziej wymodelowanej klatki piersiowej poprzez mobilizacje i utlenienie zmagazynowanej tkanki tłuszczowej. Efekt jest skromny, więc trzeba będzie suplementować przez dłuższy czas, aby zauważyć jakiekolwiek zmiany w składzie ciała.

Jakie suplementy pomogą Ci wymodelować sylwetkę?

Modelowanie wymaga zrzucenie tkanki tłuszczowej (co wymaga deficytu kalorii!) przy jednoczesnym zachowaniu lub przybraniu masy mięśniowej. To trudny cel do osiągnięcia, ale na szczęście istnieje kilka suplementów, które pomogą Ci w tej drodze.

Istnieje kilka suplementów, które mogą pomóc Ci uzyskać wymodelowanie poprzez utratę tkanki tłuszczowej i zachowanie lub uzyskanie beztłuszczowej masy mięśniowej. Suplementy białkowe są dobre do radzenia sobie z głodem i pomagają zachować sytość, podobnie jak suplementy zawierające błonnik i kofeinę.

Termogeniki również mogą pomóc w zwiększeniu wydatku energetycznego, co skutkuje większym spalaniem kalorii w ciągu dnia i podczas treningów. Dodatkowo suplement z ekstraktem z zielonej herbaty może pomóc w mobilizacji i utlenieniu zmagazynowanej tkanki tłuszczowej. 

Czy mogę szybko wymodelować sylwetkę w domu?

Bez względu na to czy Twoim celem jest utrata wagi, budowa mięśni lub modelowanie sylwetki, istnieje program dla każdego. Zasięgnięcie rady wykwalifikowanego trenera personalnego i dietetyka pomoże odnieść sukces na siłowni lub w domu. Od porad żywieniowych i suplementów, po ustrukturyzowany plan treningowy, szybko uzyskasz rezultaty.

Czy mogę modelować sylwetkę na rowerze stacjonarnym?

Trening na rowerze stacjonarnym to świetny sposób na spalenie kalorii przy jednoczesnej poprawie zdrowia układu krążenia. Jest to forma ćwiczeń o niskim wpływie, która może być wystarczająco intensywna, aby przyczynić się do utraty wagi i wymodelowania ciała. Jazda na rowerze może pomóc również w budowaniu siły dolnej części ciała, wytrzymałości i napięcia mięśniowego.

Jak mogę wymodelować ramiona?

Aby wymodelować ramiona, musisz skupić się na budowaniu mięśni i definicji poprzez połączenie ustrukturyzowanych ćwiczeń ramion i dobrego planu żywieniowego. Niektóre ze skutecznych ćwiczeń to uginanie ramion, pompki na poręczach, wyciskanie żołnierskie, wznosy boczne, wznosy ramion i ruchy złożone takie jak wyciskanie na ławeczce, pompki i wiosłowanie. Te ćwiczenia pomogą Ci zbudować dobrze zaokrągloną górną część ciała i uwidocznić mięśnie ramion.

Ile czasu potrzeba, aby uzyskać wymodelowane ciało?

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, ile czasu zajmie osiągnięcie zaplanowanej sylwetki. Jednak dzięki odpowiedniemu planowi treningu i żywienia można zacząć widzieć dobre wyniki w ciągu kilku tygodni.

Włączenie do diety takich suplementów jak kreatyna, BCAA, beta-alanina i białko może również wspierać wzrost i siłę mięśni. Ale pamiętaj, że suplementy nie zastąpią prawidłowego odżywiania i treningu

Czy można wymodelować się w 30 dni?

Suplementy mogą pomóc Ci szybciej osiągnąć cele treningowe i żywieniowe, ale lepiej jest przyjąć bardziej zrównoważone podejście, jeśli chcesz osiągnąć długotrwały sukces. Dobrze ustrukturyzowany program pozwoli Ci osiągnąć trwałe rezultaty już w przeciągu 30 dni. 

Trening

Osiągaj Cele, Kiedy Życie Rzuca Ci Kłody Pod Nogi

Zanim zająłam się branżą fitness, moje cele wyglądały zupełnie inaczej, przez ponad 10 lat byłam profesjonalną tancerką tańca irlandzkiego.

Trening

 Najlepsze Rodzaje Ćwiczeń Na Odchudzanie

Istnieje wiele metod treningowych i rodzajów ćwiczeń, które możesz wykorzystać do utraty wagi, ale co jest najbardziej odpowiednie dla Ciebie?

 

Nasze artykuły należy wykorzystywać wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych i nie należy ich traktować jako porady lekarskiej. Jeśli jesteś zaniepokojony, skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia przed przyjęciem suplementów diety lub wprowadzeniem jakichkolwiek poważnych zmian w diecie.

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein