Przejdź do głównej zawartości
Trening

Siła i Elastyczność | 6 Korzyści z Jogi dla Treningu Siłowego

Siła i Elastyczność | 6 Korzyści z Jogi dla Treningu Siłowego
Myprotein Polska
Autor i ekspert3 lat Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska
Joga to fantastyczne zajęcie, które można włączyć do planu treningowego, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym sportowcem, ponieważ oferowane przez nią korzyści pomogą Ci osiągnąć Twoje cele. Najważniejsze, że może odegrać ogromną rolę w zapobieganiu urazom!

Jest to forma sprawności funkcjonalnej, co oznacza, że ​​jej korzyści wykraczają daleko poza te, które zaobserwujesz na siłowni i odczujesz je także w normalnym życiu codziennym.

#1: Joga poprawia elastyczność
Elastyczność ma kluczowe znaczenie dla zdrowia stawów i mięśni. Im bardziej jesteś elastyczny, tym mniej będziesz podatny na poważne kontuzje.Joga jest genialna dla poprawy elastyczności, ponieważ różne pozycje rozciągają ciało i rozluźniają mięśnie.Po kilku zajęciach zauważysz, że niektóre pozycje, które na początku były niemożliwe do wykonania, staną się dla Ciebie łatwiejsze, możesz także zauważyć zmniejszenie napięcie i bólu, gdy Twoje ciało staje się silniejsze, a niektóre obszary się rozluźniają.Większa elastyczność pomoże ci również osiągać lepsze wyniki w treningu, a gdy staniesz się bardziej elastyczny, będziesz w stanie poprawić technikę przysiadów i martwego ciągu, dzięki zwiększonemu zakresowi ruchu. Pozycja mostka i pies z głową w dół są doskonałe do poprawy elastyczności.
Poranne Rozciąganie
#2: Joga zachęca do relaksu
Joga jest jedną z najlepszych czynności, jakie możesz wykonać dla relaksu, ponieważ zachęca do kontrolowanego oddychania i uważności. Jest to również świetne ćwiczenie do wykonania w ramach wieczornej rutyny, aby odpocząć pod koniec dnia.Joga jest również świetnym ćwiczeniem po treningu! Konsekwentna praktyka jogi może pomóc zmniejszyć poziom stresu z powodu wprowadzenia ciała w stan relaksu, pozwalając na naukę medytacji i spokój - szczególnie w dzisiejszym gorączkowym otoczeniu!

 

#3: Joga buduje siłę mięśni
Niektóre pozycje w jodze są dość trudne, a im więcej ćwiczysz, tym silniejszy stajesz się w ich utrzymywaniu.Wspaniałą rzeczą w jodze jest to, że łączy budowanie siły z elastycznością podczas jednej sesji.Joga jest również świetnym sposobem na trening mięśni brzucha! Jest również skuteczna w budowie wytrzymałości mięśniowej, ponieważ musisz utrzymywać pozy przez pewien czas. Pozycje inwersyjne, takie jak stanie na rękach i pozycja pługa, doskonale nadają się do budowania siły mięśniowej.
Rozciągająca się kobieta
#4: Joga pomaga zmniejszyć stres
Życie może być bardzo stresujące, zwłaszcza gdy próbujesz znaleźć czas na ćwiczenia i odpoczynek w napiętym harmonogramie. Joga może pomóc w walce z tym problemem i zachęcić Cię do wykorzystania czasu tylko dla siebie.

Ćwiczenia jogi kładą również nacisk na oddychanie, które kontrolowane pomoże Ci się zrelaksować - co zmniejszy prawdopodobieństwo pominięcia sesji treningowych i innymi czynności - przygotowywania posiłków, spotkań towarzyskich itp.

 

#5: Ćwiczenia jogi poprawiają twoją postawę
Dobra postawa ma kluczowe znaczenie dla dobrego zdrowia kręgosłupa. Nic dziwnego, że badania wykazały, że joga zachęca do dobrej postawy, ponieważ wzmacnia mięśnie szyi i pleców.Jest to szczególnie istotne dla osób, które pracują w biurze i muszą siedzieć cały dzień przy biurku, ponieważ garbienie może powodować ból pleców.Przejście od złej postawy podtrzymywanej od wielu lat do dobrej postawy może być trudne, ale pozycje jogi znacznie ułatwiają osiągnięcie tego celu. Pozycja góry i zgięcie do stóp to dwie doskonałe pozycje, które pomogą poprawić Twoją postawę.

 

#6 Joga pomaga poprawić równowagę
Joga poprawia równowagę, a to przełoży się na jakość podnoszenia ciężarów. Jeśli Twoja równowaga poprawi się, staniesz się lepszy w ćwiczeniach wymagających równowagi, takich jak przysiad, a także zmniejszysz prawdopodobieństwo kontuzji, które mogą wystąpić w wyniku upadków w życiu codziennym.Pozycje takie jak półksiężyc i pozycja drzewa są doskonałe do poprawy równowagi.
Plank bokiem
Zapamiętaj
Warto dodać kilka pozycji jogi do swojej codziennej rutyny, a będziesz czerpać z niej korzyści bardzo szybko, zarówno na treningach, jak i w życiu codziennym.
Pomoże ona również zapobiegać kontuzjom, poprawiając elastyczność, a może nawet zauważyć, że masz lepszą jakość snu, co jest kluczowe dla uzyskania maksymalnych korzyści z rutyny treningowej.

Sprawdź inne nasze artykuły:

Uncategorised

Czy Twoja Siłownia Dba o Higienę?

Jeśli martwisz się o zachorowanie, możesz zacząć zastanawiać się czy warto odwiedzić miejsce w którym spędzasz dużo swojego czasu: siłownię.

Trening

Oto powody dlaczego powinieneś odpocząć.

Dni odpoczynku są ważnym elementem programu każdej osoby aktywnej. Pozwalają nam odzyskać siły, zarówno fizycznie, jak i psychicznie, a jednocześnie pozwalają naszemu ciału dostosować się do wykonywanego ćwiczenia, abyśmy mogli dokonywać postępów.

Nasze artykuły należy wykorzystywać wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych i nie należy ich traktować jako porady lekarskiej. Jeśli jesteś zaniepokojony, skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia przed przyjęciem suplementów diety lub wprowadzeniem jakichkolwiek poważnych zmian w diecie.

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein