Przejdź do głównej zawartości
Trening

Przytulne Cardio: Trend TikToka zmienia sposób postrzegania ćwiczeń fizycznych

Przytulne Cardio: Trend TikToka zmienia sposób postrzegania ćwiczeń fizycznych
Myprotein Polska
Autor i ekspert5 miesiąc Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska

Wyobraź sobie delikatnie przyciemnione oświetlenie, kojący zapach kadzidełek, delikatny blask migoczących świec. A teraz wyobraź sobie swój codzienny intensywny trening cardio, ale w tym spokojnym otoczeniu. Oto "Przytulne cardio", najnowszy trend fitness, który ogarnął TikToka, zamieniając typowo intensywny trening w przytulną, relaksującą atmosferę.

Pomysł TikTokerki Hope Zuckerbrow, która sprawiła, że przytulne sesje spacerowe z kawą o 5 rano stały się częścią jej codziennej rutyny, to koniec z hałaśliwą muzyką, zatłoczonymi salkami i głośnymi instruktorami, pozostaje czysta przytulność. Dowiedzmy się, o co w tym wszystkim chodzi.

Czym dokładnie jest przytulne cardio?

Przytulne cardio to ćwiczenia o niskim wpływie na organizm, które można wykonywać w zaciszu własnego domu. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy wolą być otuleni ciepłem w pomieszczeniu niż walczyć na zewnątrz lub w zatłoczonej siłowni. Z tego powodu trend ten zyskał na popularności.

Jak skuteczny jest ten trening?

Według Amy Golby, trenerki personalnej z Wielkiej Brytanii, przytulne cardio może przynieść wiele korzyści pomimo braku intensywności.

"Ćwiczenie przez co najmniej 30 minut dziennie może pomóc zmniejszyć stres i zwiększyć poziom hormonów dobrego samopoczucia, a także przynieść wiele innych korzyści.

"Zawsze jest miejsce na kardio o niskim wpływie, dla tych, którzy mają kontuzje lub chcą mieć niewielki wpływ na stawy.”

"Niezwykle dobry trening można uzyskać dzięki ćwiczeniom z masą ciała, od chodzenia po proste ćwiczenia, takie jak pompki, dipy lub przysiady".

Jak wygląda przytulny trening cardio?

Amy mówi, że najlepszym sposobem na włączenie przytulnego cardio do codziennej rutyny jest rozpoczęcie od niego dnia. Poświęć do 10 minut na rozgrzewkę przed przejściem do głównego treningu.

"Dla tych, którzy mają bieżnię, użyj różnych prędkości i nachylenia w ciągu 30 minutowej części głównej i jeśli u Ciebie to działa to rób 2 szybsze minuty lub na wyższym nachyleniu, zanim zwolnisz na minutę. Następnie schładzaj się przez pięć do 10 minut".

Nie masz pod ręką żadnego sprzętu? Wystarczy prosty obwód z masą ciała przez 60 sekund na każde ćwiczenie w kontrolowany sposób. Amy poleca przysiady, dipy na triceps, odwrotne wypady, wyciskanie i wchodzenie po schodach: "Poświęć jedną do dwóch minut na regenerację i powtórz obwód cztery do pięciu razy".

przytulnce cardio

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym entuzjastą fitnessu, czy osobą początkującą, która dopiero rozpoczyna swoją podróż, włączenie "przytulnego cardio" do codziennej rutyny oferuje delikatny, ale skuteczny sposób na utrzymanie formy i poprawę samopoczucia, a wszystko to w zaciszu własnej przestrzeni.

Ustaw więc nastrój za pomocą migoczących świec i płonących kadzidełek i na nowo rozpal swoją miłość do poruszania ciałem.

Trening

Jak joga pomaga złagodzić stres | Techniki relaksacyjne jogi

Joga - być może słyszałeś już o wielu korzyściach z niej płynących (tonizowanie, uelastycznianie stawów, wzmacnianie mięśni, wymieniając tylko kilka).

Suplementy

10 Produktów, których Potrzebuje Każdy Student

Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci, oferując 10 niezbędnych rzeczy, których potrzebuje każdy student, aby czuć się świetnie na siłowni i poza nią.

Nasze artykuły należy wykorzystywać wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych i nie należy ich traktować jako porady lekarskiej. Jeśli jesteś zaniepokojony, skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia przed przyjęciem suplementów diety lub wprowadzeniem jakichkolwiek poważnych zmian w diecie.

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein