Trening

Jak wstawać wcześnie na trening? | 7 prostych sposobów

Jak wstawać wcześnie na trening? | 7 prostych sposobów

Spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli istniałaby magiczna tabletka, która dawałaby takie same rezultaty jak ćwiczenia, 99% z nas prawdopodobnie by ją stosowało. Niemniej jednak, póki co, wciąż musimy dźwigać ciężary i robić cardio, aby osiągnąć i podtrzymać nasze cele – często musząc przy tym wstawać wcześnie. Jak wstawać wcześnie na trening? Na to pytanie odpowiemy w tym w tym artykule.

Jak wstać wcześnie na trening?

To trudne zadanie, wstać godzinę lub dwie wcześniej niż byś musiała, ale wiesz, że musisz, bo jest to jedyny czas, który możesz poświęcić na trening. W tym artykule znajdziesz kilka sposób na to jak przygotować się do porannego treningu, a także jak czuć się przytomna i pełna energii zamiast zmęczona i ociężała. Każdy, kto jest przyzwyczajony do wstawania rano, powie Ci “po prostu wstań i idź”, ale oczywiście dla większości z nas nie jest to łatwe. Te porady sprawią, że będzie Ci łatwiej wstać rano i nie czuć się wyczerpany. Powinieneś zacząć od wieczora poprzedniego dnia:

1. Spakuj się na trening wieczorem

Najtrudniejszą rzeczą jaką musisz zrobić, kiedy jesteś na pół przytomny to zdecydować, które legginsy i który top chcesz założyć. Napraw to, przygotowując swoją torbę sportową wieczorem lub połóż ubrania przed pójściem do łóżka, abyś nie musiała myśleć o tym, jak je dopasować lub które buty potrzebujesz.

2. Przygotuj jedzenie wieczór wcześniej

Podobnie jak twoje ubrania, jedzenie będzie ostatnią rzeczą, o którą chcesz się martwić o 5 rano przed treningiem. Możesz przygotować sobie białko wieczorem i trzymać w lodówce do rana. Nie zaoszczędzi ci to zbyt wiele czasu, ale pomoże skupić się na przygotowaniu do treningu, ograniczając wielozadaniowość, zanim będziesz całkowicie przebudzona.
Ułatw sobie planowanie posiłków dzięki 12 wyśmienitym przepisom na płatki owsiane, które pozwolą Ci rozpocząć dobrze dzień.

3. Dobrze się wyśpij

To może się wydawać oczywiste, ale potrzebujesz 7-9 godzin snu, aby prawidłowo funkcjonować w dzień i mieć siły na trening. Z początku może się to wydawać dużo i myślisz, że godzina mniej niczego nie zmieni. Sprawdź to w łatwy sposób. Przez pierwsze trzy dni z rzędu śpij 6 godzin, a następne trzy po 8, poczujesz różnicę. Będziesz miał więcej energii w dzień, a wstanie z łóżka wcześnie rano już nie będzie takie trudne.

4. Ustaw kilka alarmów

Większość z nas już tak robi, ale okazuje się to bardzo pomocne. Ustawienie jednego alarmu na 15-30 minut przed wstaniem może Cię oszukać, pójdziesz spać dalej, kiedy po raz pierwszy usłyszysz ten alarm. Wtedy jeśli obudzisz się o 5, poczujesz jakby była 5:30, zwłaszcza gdy nie sprawdzisz godziny po pierwszym budziku. Najważniejszą rzeczą, o której musisz pamiętać – po wyłączeniu drugiego budzika, nie kładź się spać!

5. Kładź budzik po drugiej stronie pokoju, jak najdalej od siebie.

To może wydawać się zbyt łatwe, ale fizyczna konieczność wstawania, aby wyłączyć głośny alarm, znacznie ułatwi wczesne wstawanie na trening zamiast ustawiania drzemki.

6. Włącz światło

To może wydawać się chwilową torturą, ale włączenie światła sprawia, że nasz mózg zaczyna myśleć, że jest dzień, nawet jeśli nie jest. Jeśli nie jesteś w stanie wstać, aby włączyć światło, warto zainwestować w świetlny alarm.

7. Wreszcie, kofeina

Mimo, że obudzenie się może zająć do 30 minut, kofeina jest świetnym sposobem na pobudzenie do porannego treningu. Mam nadzieję, że znasz swój poziom tolerancji, ale jeśli nie, zacznij od małej dawki 80-100 mg (jedna filiżanka kawy lub dwie torebki herbaty) i przejdź do 200-400 mg, w zależności od wielkości i tolerancji. Jest wiele sposobów na przyswojenie kofeiny, ale jeśli potrzebujesz szybkiej energii i nie chcesz wypić trzech filiżanek kawy, tabletki kofeiny są szybkim i opłacalnym sposobem na uzyskanie dziennej dawki.

Informacje dodatkowe

Chociaż istnieje wiele innych wskazówek i sztuczek, których ludzie używają, aby wstać wcześnie na trening, najważniejsze dla ciebie są nawyki, których powinieneś się trzymać. To wszystko, czego potrzeba, aby wstać z łóżka i przygotować się do treningu – z maksymalnym entuzjazmem i energią. Dla tych, którzy nie mają czasu na trening po pracy, to jedyna możliwość aktywności fizycznej, zanim przejdzie się do codziennych obowiązków.Myprotein Polska

Myprotein Polska

Autor i ekspert


Bądź na bieżąco – zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o naszych aktualnych ofertach i nowości na Blogu. Zapisz się do newslettera!