Przejdź do głównej zawartości
Trening

Motywacja & Nagrody, które pomogą Ci osiągnąć cel

Motywacja & Nagrody, które pomogą Ci osiągnąć cel
Myprotein Polska
Autor i ekspert6 lat Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska

Motywacja i Nagrody, które pomogą Ci osiągnąć cel

Motywacja i nagrody są kluczowymi elementami w drodze po wymarzoną sylwetkę. Nagrody motywują nas i mogą sprawić, że ciężki trening stanie się dla nas wartościowy. W końcu ciało uwalnia endorfiny podczas ćwiczeń, więc matka natura wie, że nagroda jest bardzo ważna.

Po wielu godzinach spędzonych na treningach nagrodą może być nowy rekord osobisty lub progres, który udało Ci się zrobić. Jednak, jeżeli potrzebujesz dodatkowego zastrzyku motywacji, aby wcielić w życie nowy plan treningowy lub wzbić się ponad wyżyny, pomyśl o nagrodach, bo działają one cuda.

Wiele osób postrzega jedzenie jako swoją ulubioną nagrodę. Słodkie przekąski, kilka piw lub pełnowymiarowy ‘cheat day’ to popularne sposoby, aby dodać sobie trochę otuchy. Oczywiście nie ma w tym nic złego, jeżeli jest to część zróżnicowanego planu żywieniowego i aktywnego stylu życia, ale jeżeli potrzebujesz dodatkowej dyscypliny, aby osiągnąć swoje cele, może okazać się, że nagroda w formie jedzenia przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego.

Więc, aby pomóc Ci osiągnąć swoje cele i zyskać parę dodatkowych nagród, zerknij na nasze najlepsze smakołyki bez kalorii…

Zafunduj sobie nowe ubrania na siłownie

Może to być naprawdę satysfakcjonujące jeżeli zwiększysz/zmniejszysz rozmiar dzięki swojej ciężkiej pracy. Wybierz coś, dzięki czemu poczujesz się lepiej i będziesz wyglądać dobrze. Za każdym razem kiedy sprawdzasz swoją formę w lustrze, ciesz się, wiedząc że zapracowałeś na nowy strój treningowy

Nie musisz się rzucać na coś drogiego, jeżeli nie czujesz się w tym dobrze. Coś taniego i wesołego da Ci również dużo satysfakcji jak tylko to założysz.

Zapłać sobie za trening

Jeżeli masz coś na oku powyżej swojego przedziału cenowego - powiedzmy buty lub nowy telefon – odłóż trochę pieniędzy na to za każdym razem kiedy zrobisz trening. Motywuje to do oszczędzania i trenowania, więc zyskujesz na tym podwójnie. Po pewnym czasie wyrobisz sobie oba nawyki, a jeżeli masz tendencję do oszukiwania postaw na straży skarbonki przyjaciela lub członka rodziny.

Odpręż się

Nieważne czy chodzi o nową fryzurę, pedicure czy masaż, należy Ci się chwila relaksu. Kiedy Twoje mięśnie palą Cię już pod koniec treningu, pomyśl o tym luksusie, który będzie na Ciebie czekał jak zrealizujesz swój plan.

Jeżeli problemem są pieniądze, zawsze możesz nagrodzić się długą kąpielą. Zapal świece, włącz relaksującą muzykę i oddaj się relaksowi.

Wypróbuj nowe gry

Nieważne czy to nowa darmowa gra na telefon, gra na konsolę czy planszówka z przyjaciółmi, gry to dobry sposób na wyłączenie się. Możesz przełączyć swoją ambitną energie i zatracić się na chwilę w czymś prostym. To może być odświeżająca nagroda, aby zrobić coś ze względu tylko na zabawę.

Zrób zabawny trening

Dobra, robienie treningu w nagrodę za trening nie wydaje się fajne, ale mówię o spróbowaniu czegoś zabawnego, niezwiązanego z Twoim planem treningowym i celami. Być może na siłowni są nowe zajęcia, których chciałbyś spróbować lub chciałbyś się wybrać na malowniczą wycieczkę ze swoim przyjacielem? Ten trening nie ma polegać na spalaniu kalorii czy pobijaniu swoich rekordów. Po prostu spędź w fajny sposób swój czas i niech endorfiny zawładną Twoim ciałem.

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein