Przejdź do głównej zawartości
Trening

Najlepsze ćwiczenia na większe ramiona | Zwiększ obwód ramienia

Najlepsze ćwiczenia na większe ramiona | Zwiększ obwód ramienia
Myprotein Polska
Autor i ekspert6 lat Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska

Chcesz mieć większe ramiona? - Najlepsze ćwiczenia na większe ramiona

Jeśli próbujesz zbudować swoje ramiona, a nie możesz część problemu może wynikać z tego, że ramię traktujesz jako jeden mięsień a nie kilka z których się składa. Poniżej poznasz nie tylko najlepsze ćwiczenia na większe ramiona, ale także sposób w jaki należy je trenować i traktować.

Mięsień jakim jest biceps podnosi przedramię w kierunku ramienia, a także przesuwa nasze przedramię. Oznacza to, że dwiema głównymi funkcjami są zginanie i prostowanie przedramienia. Natomiast triceps działa przy prostowaniu ręki.

Przez cały treningowy tydzień będziesz pracował nad swoimi ramionami, nawet gdy skupiasz się na innej partii ciała. Na przykład, wyciskanie na ławeczce płaskiej ma zbudować klatkę piersiową a rozwija dodatkowo triceps tak jak i wiosłowanie, które ma na celu rozbudowanie pleców.

Jeśli szukasz specjalnego planu treningowego ramion poniżej znajdziesz kilka ćwiczeń, które pomogą Ci rozwinąć bicepsy i tricepsy:

Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem: 3 x 10

Uginanie ramion z hantlami: 3 x 10

Młotkowe uginanie ramion z linkami wyciągu: 3 x 10

Wyciskanie na triceps: 3 x 10

Prostowanie ramion z hantlami za siebie w opadzie tułowia: 3 x 10

Wyciskanie francuskie hantli oburącz: 3 x 10.

Kiedy przypada dzień treningu ramion, bez wątpienia będziesz zmagał się z zmęczeniem mięśni. Po pierwszym zestawie ćwiczeń bicepsy będą wrzały więc trudno sobie wyobrazić, że podczas wykonywania pozostałych serii nie będziesz czuł tego zmęczenia. Jeśli jesteś nowy w jeśli chodzi o trening ramion i jesteś zaniepokojony tym, że może jest to dla Ciebie za dużo. Zwolnij i pracuj nad techniką. Wybierz umiarkowany ciężar i pracuj nad sobą. Jeśli czujesz ból a nie postęp może to oznaczać, że zostałeś w tyle. Niezależnie od tego, czy jest początkujący czy zaawansowany, stosuje się te same zasady: odpoczynek.

Mówiąc odpoczynek, mamy na myśli zarówno to, że powinieneś ćwiczyć tak by czuć się komfortowo i robić odpowiednie przerwy między seriami jak i odpowiednią regenerację po treningu,

Zaplanuj i skorzystaj ze wspomnianych wcześniej zestawów treningowych, wybierz ćwiczenia na triceps i wykonaj kilka ćwiczeń na biceps. Być może myślisz o swoich ramionach jako jednej  partii - czas zmienić tok myślenia. Kiedy rozwijasz się i zwiększasz swoją siłę oraz wiedzę powinieneś nauczyć się identyfikowania grup mięśniowych i rozróżniać to które mięśnie są ćwiczone podczas wykonywania ćwiczeń.

Traktuj inaczej biceps a inaczej triceps

Biceps składa się z dwóch części - zwanych długą głową i krótką głową. Ramię łączy z ciałem łopatka i mięśnie biegną w dół i łączą się w przed ramieniu, a dokładniej na kości promieniowej.

Mięsień trójgłowy ramienia to duża część ramienia pomiędzy łokciem a barkiem. Mięsień trójgłowy ramienia ma trzy głowy (boczną, przyśrodkową i długą). Boczna głowa tricepsa znajduje się na zewnętrznej stronie kości. Ma kształt podkowy i znajduje się na górnej części i tylnej części ramienia. W środku tylnej części ramienia znajduje się przyśrodkowa część tricepsa. Długa głowa tricepsa jest największą częścią tego mięśnia i znajduje się w tylnej części ramienia.

Podczas ugięcia ramienia zasadniczo pracuje biceps, a triceps w tym czasie odpoczywa a podczas wyprostu triceps pracuje a biceps odpoczywa. Zrób sobie przysługę: gdy mięśnie są przemęczone i obolałe jest to znak, że przemęczasz się lub stosujesz nieodpowiednią dietę i mięśnie nie regenerują się jednak jeśli zwrócisz na to uwagę możesz uniknąć kontuzji, jeśli Twój organizm tego wymaga odpuść sobie trening ramion i skup się na innej części ciała.

Powinieneś trenować ramiona dwa razy w tygodniu, ale z przerwą między treningami co najmniej 2 dni. Jeśli jesteś bardzo zaawansowanym kulturystą o dużej masie mięśniowej, wykonuj trening ramion raz w tygodniu.

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein