Przejdź do głównej zawartości
Trening

 Najlepsze Rodzaje Ćwiczeń Na Odchudzanie

 Najlepsze Rodzaje Ćwiczeń Na Odchudzanie
Myprotein Polska
Autor i ekspert1 rok Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska
Autor: Chris Appleton
Istnieje wiele metod treningowych i rodzajów ćwiczeń, które możesz wykorzystać do utraty wagi, ale co jest najbardziej odpowiednie dla Ciebie i Twojego stylu treningowego? Przyjrzyjmy się temu i zastanówmy.

W jaki sposób ćwiczenia wspomagają odchudzanie?

Ćwiczenia mają wiele głównych korzyści dla utraty wagi. Najważniejszym jest wspomaganie deficytu kalorycznego. Możesz stworzyć deficyt jedząc mniej, ćwicząc więcej lub jedno i drugie. Deficyt kalorii jest kluczem do utraty wagi lub tkanki tłuszczowej.Dodatkowe korzyści obejmują poprawę ogólnej sprawności. Doprowadzi to do szybszego metabolizmu, lepszego snu i większej ilości energii w codziennym życiu.Ćwiczenia również naturalnie budują siłę w miarę postępów i budowania mięśni. Nie oznacza to, że skończysz przechodząc bokiem przez drzwi, ale pomoże to wypełnić każde wolne miejsce pod skórą pozostawione po utracie tkanki tłuszczowej. 

HIIT 

Trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT) może być bardziej skuteczny dla utraty wagi od dłuższych mniej intensywnych treningów. Jedno z badań sugerowało, że wszyscy uczestnicy doświadczyli 28,5 % większej utraty wagi, jednak HIIT nie jest dla wszystkich.Krótkie bloki intensywnego treningu z jeszcze krótszymi przerwami na odpoczynek zwiększają wydatek energetyczny i spalają więcej kalorii.
 

Tabata 

Tabata jest formą treningu HIIT i jest ustrukturyzowanym planem treningowym. Pracujesz przez 20 sekund z 10 sekundową przerwą, ale pracujesz w 4-minutowych blokach, co odpowiada 8 seriom pracy. Zaufaj mi, to jest udręka. 

LISS 

‘LISS’ oznacza trening o niskiej stałej intensywności, zamiast przekraczać granice w krótkich seriach, dążysz do niskiego poziomu wysiłku przez dłuższy okres czasu.Jest to znacznie bardziej przyjazna dla Ciebie forma treningu niż HIIT lub Tabata, ale może zajmować znacznie więcej czasu. Jednak nadal osiągniesz dzięki niemu cele kaloryczne.
Trening

Trening HIIT vs. LISS | Co Musisz Wiedzieć

Każdy z nas jest inny, ale to nie znaczy, że nie możesz osiągnąć swoich celów treningowych, jeśli trening o wyższej intensywności nie jest dla Ciebie.

Cardio 

Cardio to niezawodny sposób na poprawę swojej kondycji i spalenie kalorii. Cardio poprawi kondycję Twojego układu sercowo-naczyniowego, co poprawi Twoją ogólną sprawność. Może ono obejmować bieżnie, ergometr wioślarski, orbitrek, a to tylko kilka z nich i to tylko na siłowni.Inne formy cardio mogą obejmować po prostu spacer z psem, sprzątanie w domu, prace w ogrodzenie, aktywny dzień z dziećmi lub chodzenie na basen.Wykazano również, że połączenie cardio z 2-3 treningami oporowymi w tygodniu zwiększy tempo utraty wagi.
Trening

5 Powodów Aby Zacząć Tańczyć

Od siły i wytrzymałości fizycznej po ogromną siłę woli, z tańca pływie wiele korzyści. Wymieniliśmy 5 naszych ulubionych dla sylwetki.

Trening siłowy 

Trening siłowy powoduje utratę tkanki tłuszczowej ze względu na wydatek energetyczny i zwiększoną wagę, którą musisz nosić. Zwiększona masa mięśniowa i siła spalą tkankę tłuszczową i przyspieszą metabolizm.Jeśli jednak liczby na wadze zaczyna się stabilizować nie martw się. Mięśnie są gęstsze i ważą więcej niż tłuszcz, więc chociaż tłuszcz jest redukowany, mięśnie zastąpią go w miarę wzrostu.Kiedy ludzie myślą o treningu siłowym, widzą ludzi przechodzącym bokiem przez drzwi lub dociętych do ostatnich gram tłuszczu, ale nie zawsze tak jest. Sposób w jaki kształtujesz swoje ciało podczas treningu oporowego i z ciężarem zależy głównie od przyjmowanych kalorii. Niewielki deficyt kalorii z odpowiednim zakresem powtórzeń i serii zmniejszy Twoje ciało, a z czasem pojawi się stonowany wygląd i poczucie siły. Ogólnie rzecz biorąc, ćwiczenia redukują tkankę tłuszczowa, a podczas treningu mięśnie stają się większe i silniejsze oraz spalają więcej tłuszczu zgromadzonego wokół mięśni.

Trening Cross

Trening Cross to trening o rosnącej popularności i jest mieszanką wielu rzeczy. Łączy w sobie cardio, trening oporowy i gimnastykę, jest to forma ćwiczeń, która sprawi, że będziesz silniejszy, sprawniejszy i bardziej elastyczny.Luksus polega na tym, że możesz zarządzać własnym wkładem w trening, ale jest on zaprojektowany tak, abyś naprawdę przekraczał swoje granice i sprawiał, że się pocisz. Trening z własną Masą Ciała / KalistenikaPrawdopodobnie najwygodniejsza forma ćwiczeń, wykorzystanie własnej masy ciała jako obciążenia może się sprawdzić, kiedy masz ograniczony czas, sprzęt lub przestrzeń do treningu.Jednak naprawdę ważne jest, aby stopniowo ulepszać swój trening, aby zapewnić postęp i możesz to zrobić dodając powtórzenia, serie lub skracając czas odpoczynku, aby treningi były trudniejsze. 

Podsumowanie 

Niezależnie od tego, czy jest to intensywny spacer czy raczej delikatny, istnieje forma ćwiczeń która może przynieść korzyści Tobie, niezależnie od doświadczenia, wieku czy stylu życia. Nic nie może Cię powstrzymać.Tak długo jak Twoje kalorie są odpowiednie, a Twój trening na miejscu, będziesz topić kalorie.
Trening

4 Mity o Odchudzaniu | Wyjaśnienia Eksperta

Nie możesz miejscowo zredukować tkanki tłuszczowej z żadnego obszaru ciała. To po prostu nie możliwe. W tym artykule omówimy takie 4 mity o odchudzaniu.

Dobre Samopoczucie

11 Zdrowych Nawyków | Praca z Domu

Istnieje wiele nawyków, które możesz zacząć kształtować, aby upewnić się, że praca z domu jest zarówno wygodna jak i produktywna. 

Nasze artykuły należy wykorzystywać wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych i nie należy ich traktować jako porady lekarskiej. Jeśli jesteś zaniepokojony, skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia przed przyjęciem suplementów diety lub wprowadzeniem jakichkolwiek poważnych zmian w diecie.

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein