Trening

Roller – Jak używać i jakie są zalety?

Roller? Nie wiesz co to? A może wiesz, lecz nie wiesz jak z niego korzystać? To koniecznie przeczytaj ten artykuł a dowiesz się co taka piankowa rolka może zdziałać!
Czym jest roller?

Roller jest to profesjonalny przyrząd do automasażu, rozluźnienia międzypowięziowego, terapii punktów spustowych oraz ćwiczeń funkcjonalnych. Ten niepozorny wałek łagodzi nasze wszelkie napięcia i bóle mięśniowe, zapobiegając ich powrotom.. Ten wałek powoduje rozluźnienie mięśni oraz przyspiesza ich regenerację.

 

Dla kogo jest roller?

Stosowanie tych wałków poleca się stosować osobom w każdym wieku i bez względu na poziom zaawansowania. Wszyscy otrzymują możliwość polepszenia gibkości ciała, balansu, motoryki oraz siły poprzez wykonywanie automasażu i prostych ćwiczeń.

Nie należy rolować miejsc w których niedawno powstała kontuzja. Uraz musi się zagoić zanim będziesz ćwiczyć dane miejsce.

 

Jak się rolować?

Owy mechanizm rolowania może się wydawać trudny albo wyglądać na trudny, ale to tylko złudne wrażenie. Do rolowania potrzebny jest kawałek podłogi i nasze ciało. Jak się rolować.. a więc wystarczy położyć wałek na podłodze a na nim daną partię którą chcemy zrolować, wszystką obciążamy własnym ciężarem ciała. Następnie przesuwamy po wałku nasze ciało.. wystarczy 30-45 sekund rolowania a przyniesie to efekt.

 

rollerPodsumowanie

Rolowanie jest dla każdego, rolować się można na bardzo wiele sposobów, które przedstawię niżej. Rollowanie niesie za sobą same pozytywne aspekty, rezultaty. Można to porównać do masażu w gabinecie fizjoterapeutycznym. Rolowanie poprawia krążenie krwi, polepszając tym samym na dopływ tlenu. Rolowanie również wspomaga naszą mobilność oraz gibkość co za tym idzie wspomaga układ mięśniowy, wspomaga regenerację naszych mięśni oraz zapobiega kontuzjom.

 

Rozciąganie vs rollowanie?

Za pomocą wałka jesteśmy w stanie mocniej wpłynąć na powięź otulającą mięśnie. W przypadku rozciągania także, ale do uzyskania lepszego efektu potrzebujemy jeszcze dołączyć inne metody – masaż, uciskanie punktów spustowych czy właśnie rolowanie, dlatego polecamy rolowanie, bo czymże jest rozciąganie- rozciąganie mięśni jest to ślizganie się włókien tkanki łączącej po związkach chemicznych w celu ich nawodnienia. Wysuszone włókna mogą ulec sklejeniu i uszkodzeniu, dlatego systematyczne rolowanie jest i zawsze będzie według mnie oczywiście lepsze od zwykłego rozciągania.

Jaki roller wybrać?

Masz do dyspozycji kilka rollerów: jeden twardy, jeden miękki – nie wiesz jaki wybrać? Otóż te twardsze zalecamy dla zaawansowanych i do różnych  terapii leczniczych, a te bardziej miękkie do automasażu albo treningu wzmacniającego.  Więc chcesz kupić roller? Wybierz ten bardziej miękki.

Wałki z wypustkami albo piłeczki?

Rollery z wypustkami są stworzone do masowania punktów spustowych i do terapii leczniczych. Ale podobną funkcję spełnia twardy wałek. Piłeczki pozwalają punktowo działać na powięzi, a także lepiej dopasowują się nierównych powierzchni, np. w okolicach stawów. Lecz oba wałki działają podobnie

Bądź na bieżąco – zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o naszych aktualnych ofertach i nowości na Blogu. Zapisz się do newslettera!