Trening

Trening Brzucha z Jordanem Morello | W Zaciszu Własnego Domu

Wszyscy chcemy dobrze wyglądać, prawda? Dla większości z nas brzuch z sześciopakiem jest wysoko na liście najbardziej upragnionych cech fizycznych. Wystarczy zapytać Jordana Morello. Jako osobisty trener i trener fitness online z ponad 10-letnim doświadczeniem wie o tym doskonale.

Ale sekret tych mięśni brzucha wykracza daleko poza to, że każdego dnia zrobisz nieskończoną ilość brzuszków. Rzeźbienie, zwłaszcza w okolicach brzucha wymaga poświęcenia. I to nie tylko na siłowni. Jednak osiągnięcie tego celu może być bliżej Twojego domu, niż Ci się wydaje…

View this post on Instagram

Happy Monday! 💪🏼 Let’s get Better this week team! 💪🏼 I’m not sure who will need to hear this but I wanted to share a few things that help me stay motivated! 1️⃣ Using Inspirational Quotes, Videos and Speeches! I’m pretty sure I have Rocky’s speech to his son Michael & Al Pacino’s Any Given Sunday Speech memorized 😂 2️⃣ Make a list of your reasons, remember why you started and remember to make an impact! 3️⃣ Let others inspire and lead you! Sometimes the ones who are closest to us will support us the least… that’s okay! Sometimes the ones that know as the least will support the most, run with it and realize the impact you are making in their lives! 4️⃣ Educate Yourself! Continue to learn and grow as a person! There’s so much out there to learn, never think you know everything… you don’t. 5️⃣ Exercise, Meditate, Have Fun, don’t forget to make it fun, take care of your body and find something that you truly enjoy!

A post shared by Jordan Morello 💪🏼 (@jordan_morello) on

Brzuch robi się w kuchni

Wszyscy słyszeliśmy to powiedzenie, ale co to właściwie znaczy? Prawda jest taka, że ​​każdy ma mięśnie brzucha. Tak, wszyscy, ale nawet jeśli masz silne mięśnie brzucha, warstwa tkanki tłuszczowej skutecznie je maskuje. Jordan zdaje sobie sprawę ze znaczenia diety oraz odżywiania i nie w sposób jest wystarczająco podkreślić, jak ważne jest prawidłowe odżywianie.

Niektórzy myślą, że da się to zrobić bez diety, ale to się NIGDY nie wydarzy!” 

Jordan Morello

Mówi bez wątpienia, że ​​największym błędem popełnianym przez ludzi jest dieta. Możesz wypracować wszystko, co chcesz, ale jeśli Twoja dieta nie jest na miejscu, nie zobaczysz pożądanych rezultatów.

“Jeśli chcesz mieć sześciopak, bardziej widoczne mięśnie brzucha lub nawet bardziej płaski brzuch, musisz upewnić się, że jesteś na zdrowym deficycie kalorycznym!” 

Uważa, że niezależnie od tego, czy jesteś zdesperowany, aby mieć sześciopak, czy po prostu chcesz mieć bardziej płaski brzuch, zasady są dokładnie takie same. Musisz podchodzić do swojej diety z taką samą dyscypliną jak podczas treningów. A jeśli jesteś jednym z 237 tysięcy obserwujących Jordana na Instagramie, będziesz wiedział, że robi dokładnie tak, jak mówi.

Trening w domu

Przewijając kanał Jordana na Instagramie, zauważysz, że lubi on swoje domowe treningi. Wszyscy widzimy, że treningi w domu zyskały na popularności, z nową erą cyfrowego świata fitness na horyzoncie.

“Uwielbiam treningi w domu, ponieważ jest to sposób na aktywność, sprawność i zdrowie bez wychodzenia z domu! Każdy może to robić!” 

Nie namawiamy Cię, abyś zrezygnował z członkostwa na siłowni – wręcz przeciwnie! Złożone ruchy, takie jak przysiady i martwe ciągi, pomogą wzmocnić core wraz z resztą ciała. Biorąc to pod uwagę, istnieje również miejsce na bardziej izolowaną pracę, szczególnie jeśli Twoim celem jest uwydatnienie mięśni brzucha.

Ja ćwiczę mięśnie brzucha może 1-2 razy w tygodniu.

Mięśnie brzucha to takie same mięśnie jak każde inne. Zatem spędzanie godzin każdego dnia na wykonywaniu niezliczonych brzuszków jest nieco bezcelowe. Jeśli możesz się z tym utożsamić, czas wypróbować domowe obwody Jordana.

Szybki i lekki obwód na brzuch od Jordana Morello

Ten szybki i skuteczny obwód łączy ćwiczenia, które naprawdę spowodują, że poczujesz mięśni brzucha. Wypróbuj cztery serie po 20 powtórzeń na każdy ruch. Powodzenia!

 

Jak zrobić te ćwiczenia:

Zmodyfikowane V-Brzuszki 

 1. Połóż się na podłodze, trzymając ręce przy ciele, z prostymi nogami i lekko podniesionymi stopami.
 2. Trzymając plecy prosto, usiądź, cały czas kontrolują ruch i podnosząc dolną część pleców z maty oraz kolana do klatki piersiowej.

Skręty Tułowia

1 .Połóż się na plecach z lekko ugiętymi kolanami. Trzymaj stopy płasko na podłodze i delikatnie dotykaj skroni rękami.

 1. Podnieś tułów i pochyl się w prawo, aż lewy łokieć dotknie prawego kolana.
 2. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz po drugiej stronie.

Toe Touch Crunch 

 1. Połóż się na plecach i wyciągnij ręce nad głowę, kierując nogi w stronę sufitu.
 2. Przesuń ramiona w kierunku sufitu, unosząc głowę i barki z ziemi i dotknij palcami stóp.
 3. Lekko unieś miednicę z ziemi, aby Twoje palce u rąk mogły dotknąć palcy u stóp.

Bicycle Crunch 

 1. Zacznij od leżenia na ziemi, z dolną częścią pleców wciśniętą w podłogę oraz głową i ramionami uniesionymi nieco ponad nią.
 2. Delikatnie dotykaj skroni palcami i unieś jedną nogę tuż nad ziemią i wyprostuj ją.
 3. Podnieś przeciwną nogę i zegnij kolano w kierunku klatki piersiowej. W tym momencie skręć tułów, aby przeciwne ramię zbliżyło się do uniesionego kolana.
 4. Opuść równocześnie nogę i rękę, jednocześnie podnosząc przeciwne dwie kończyny, aby odzwierciedlić ruch.

 

Alternating Toe Touch 

 1. Połóż się na plecach z rękami lekko uniesionymi i wyprostowanymi nad głową.
 2. Podnieś jednocześnie lewą nogę i prawą rękę, dotykając palcy u stóp.
 3. Opuść równocześnie prawą rękę i lewą nogę z powrotem w dół i powtórz z przeciwnymi kończynami.

Zapamiętaj

Budowanie silnego core nie musi wymagać spędzania godzin na siłowni. Wiele osób nie docenia siły domowych treningów, ponieważ wiele ćwiczeń wymaga niewielkiego lub nawet żadnego sprzętu.

Jeśli Twoim ostatecznym celem jest sześciopak, będziesz potrzebować czegoś więcej niż tylko odpowiednich ćwiczeń. Pamiętaj, że sam trening, bez diety nie przyniesie efektów. Jeśli chcesz zobaczyć swoje mięśnie brzucha, zacznij od kuchni. Zacznij od redukcji tkanki tłuszczowej, a następnie skup się na określonych treningach, aby wyrzeźbić dobrze widoczne mięśnie brzucha.

 

 

Nasze artykuły należy wykorzystywać wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych i nie należy ich traktować jako porady lekarskiej. Jeśli jesteś zaniepokojony, skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia przed przyjęciem suplementów diety lub wprowadzeniem jakichkolwiek poważnych zmian w diecie.Myprotein Polska

Myprotein Polska

Autor i ekspert


Bądź na bieżąco – zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o naszych aktualnych ofertach i nowości na Blogu. Zapisz się do newslettera!