Trening

Trening na wakacjach – Jak ćwiczyć na urlopie?

Trening na wakacjach

Słońce, plaża, koktajle i wszystko, co możesz zjeść, tak właśnie wyjechałeś na wakacje i kochasz życie! Napoje i jedzenie, gorące słońce i dźwięk oceanu, gdy budzisz się każdego ranka, to wszystko to nic innego niż szczęście! Wszystko idzie idealnie, dopóki nie wrócisz do domu i nie wejdziesz na wagę, wtedy zdajesz sobie sprawę, że z wakacji przywiozłeś coś więcej niż tylko zdrową opaleniznę! Trening na wakacjach, więc będzie idealnym rozwiązaniem.

Wszyscy to dobrze znamy! Każdy z nas ciężko pracował na takie wakacje, aby móc spędzić wolny czas i każdy zasługuje aby czerpać z wolnych dni maksimum! Nie ma żadnych zasad na wakacjach, robisz co chcesz, kiedy chcesz. Jednak gdy wrócimy do rzeczywistości, martwimy się, żałujemy, że się poddaliśmy i nie trenowaliśmy podczas wyjazdu wakacyjnego.

Nie zapominaj o zabawie, ale wszystko z umiarem

Nie twierdzę, że całkowicie powinniśmy zapomnieć o atmosferze wakacyjnej i dbać o wszystko co jemy i ile się ruszamy! Więc jak zmienić swoje nawyki? Jak zadbać o to by ten tłuszczyk nie odkładał się w talii? Po pierwsze, podczas gdy rezerwujesz hotel warto zwrócić uwagę na to czy jest w nim siłownia, dzięki czemu w razie gdy najdzie Cię ochota o każdej porze dnia i nocy możesz zrobić wakacyjny trening i spalić nadmiar kalorii! Zatrzymanie się w hotelu wyposażonym w siłownię jest moim zdaniem dobrym wyborem gdyż podświadomie dajesz sobie znak, że będziesz trenować na wakacjach.

Po drugie, bez znaczenia czy rezerwujesz hotel z siłownią, czy nie, powinieneś spakować kilka ubrań treningowych. Jest to kolejny podświadomy znak aby potrenować podczas wyjazdu wakacyjnego. Trening na wakacjach jest idealnym wyborem, nie ma żadnych przeciwwskazań aby ćwiczyć. Nawet jeśli nie masz dostępu do siłowni, możesz iść poćwiczyć na plażę lub pobiegać po okolicy! Zabierając ze sobą ubrania treningowe sam sobie obiecujesz, że będziesz trenować na wakacjach.

Trening na wakacjach – trening na świeżym poiwetrzu

Inna rzecz, która może wspomóc Tobie pozbyć się wakacyjnego tłuszczyku są zajęcia na świeżym powietrzu, co wymaga dużo energii. Możesz zacząć spacerować, wspinać się lub wypróbować sporty wodne! Najważniejsze abyś się dobrze bawił i nie będziesz myślał o tym jako o treningu. Możliwości jest wiele, wystarczy spróbować!

Wakacje są by odpoczywać i się bawić! Ciesz się swoim wolnym czasem tak jak inni jednak spędzaj go trochę aktywniej i czasem zamień fast fooda czy tłusty posiłek na coś zdrowszego, a podziękujesz sobie po powrocie do domu!Myprotein Polska

Myprotein Polska

Autor i ekspert


Bądź na bieżąco – zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o naszych aktualnych ofertach i nowości na Blogu. Zapisz się do newslettera!