Przejdź do głównej zawartości
Trening

Trening z przeziębieniem? Warto robić czy odpuścić?

Trening z przeziębieniem? Warto robić czy odpuścić?
Monica Green
Autor i ekspert2 lat Ago
Wyświetl profil Monica Green
Nie ma nic bardziej irytującego od pracy nad swoją sylwetką przez wiele tygodni, a kiedy zaczynasz widzieć postępy dopada Cię przeziębienie. To łaskotanie w gardle, które prowadzi do pociągania wiecznie zatkanym nosem. To jest ten moment w którym zadajesz sobie pytanie: "Odpuścić trening?"Jeżeli czujesz się źle w czasach convida, zdecydowanie nie idź na siłownie, dopóki nie uzyskasz negatywnego wyniku testu! Ale jeśli już otrzymałeś negatywny wynik i właśnie jesteś po prostu przeziębiony, oto nasza rada jak ćwiczyć, gdy czujesz się gorzej z powodu zmęczenia materiału.

Poniżej czy powyżej szyi?

Jeśli chcesz wiedzieć, czy możesz się wypocić, zawsze powinieneś najpierw wsłuchać się w swoje ciało. Jeśli jesteś całkowicie wyczerpany, pominięcie jednego lub dwóch treningów nie zrobi zbyt dużej różnicy.Druga zasada brzmi: “Czy Twoje objawy są poniżej czy powyżej szyi?”

Czujesz się trochę obolały i boli Cię gardło? Prawdopodobnie wszystko będzie z Tobą w porządku, jeśli wykonasz lekkie lub umiarkowane ćwiczenia. Jeżeli masz zaplanowany ciężki trening HIIT lub z dużymi ciężarami, prawdopodobnie powinieneś wybrać coś lżejszego. Zbyt intensywny ruch może opóźnić powrót do zdrowia i po prostu pogorszyć samopoczucie. Zamiast tego, walcz z objawami za pomocą suplementów witaminowych i leków zmniejszających przekrwienie, wtedy powinieneś czuć się wystarczająco dobrze na lekki treningi. Jeżeli Twoje objawy są poniżej szyi, to zupełnie inna historia. każdy kaszel, problemy z oddychaniem lub bóle oznaczają, że zdecydowanie powinieneś pominąć trening i pozostać w łóżku. 

trening na macie

Zatrzymaj rozprzestrzenianie się

Jeżeli jesteś chory, ale nadal planujesz trenować, spróbuj powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby trzymając się starych dobrych treningów domowych, do których przyzwyczailiśmy się w zeszłym roku.Mamy dla Ciebie mnóstwo do sprawdzenia, wypróbuj ten...

Trening z przeziębieniem - zapamiętaj

Pamiętaj, że żaden trening nie jest wart pogorszenia samopoczucia - zrób sobie przerwę od codziennej rutyny, jeśli naprawdę tego potrzebujesz. Uratujesz także swoich kumpli z siłowni przed złapaniem czegoś. Jeśli czujesz, że to tylko katar, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczął ruszać się i trenować w domu. najważniejszą rzeczą jest słuchanie potrzeb swojego organizmu. I pamiętaj, zawsze wykonuj test covidowy, gdy masz objawy.
Suplementy

Beta-Alanina | Jak Poprawia Wydajność?

Beta-alanina to dość nowy suplement, który stał się popularny w produktach przedtreningowych, wspierających wydajność treningową. Ale jak ona działa?

Spodobał Ci się ten artykuł? Przeczytaj więcej na naszym blogu.

Trening

5 Sposobów na radzenie sobie ze stresem

Na pewno nie jesteś sam w dni, w których czujesz, że to wszystko staje się trudne do zniesienia - istnieje wiele prostych kroków, aby zmniejszyć obciążenie stresem

Nasze artykuły należy wykorzystywać wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych i nie należy ich traktować jako porady lekarskiej. Jeśli jesteś zaniepokojony, skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia przed przyjęciem suplementów diety lub wprowadzeniem jakichkolwiek poważnych zmian w diecie.

Monica Green
Autor i ekspert
Wyświetl profil Monica Green
myprotein