Przejdź do głównej zawartości
Odżywianie

10 Szybkich Przekąsek Potreningowych 

10 Szybkich Przekąsek Potreningowych 
Myprotein Polska
Autor i ekspert2 lat Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska
Po długim, ciężkim okresie przygotowywania się do treningu, w końcu udało Ci się. Zrobiłeś to. Byłeś na treningu. Spociłeś się nieziemsko. Jesteś chodzącym okazem zdrowia, ale również strasznie głodny i okazuje się, że gdziekolwiek się odwrócisz, nowa restauracja fast food oferuje tyle dobroci, a ty nie masz ze sobą żadnej przekąski po treningowej. Pokusa pożarcia boxa z 20 nuggetsami jest kolejnym poziomem walki. Kurczak jest dobry - przecież to białko, prawda? Gdyby tylko… Zwalcz pokusę, oto 10 szybkich przekąsek potreningowych, które zasilą Twoje mięśnie, przywrócą poziom cukru we krwi do normalności i zapobiegną pokusom napędzanym przez głód. 

1. Mieszanka studencka

10 szybkich przekąsek - Mieszanka studencka
Ok, jest to koncepcja podobna do stanowisk w kinie “Naładuj, zważ i oglądaj”, ale bez gwałtownego skoku cukru. Nie ma sensu trenować, żeby nasycić się jedzeniem, które sprawi, że trening nawet nie był tego warty. Istnieje wiele gotowych mieszanek studenckich, ale najlepsze są domowej roboty. Chwyć trochę orzechów, nasion, suszonych owoców, rodzynek, chipsów bananowych, a następnie szaloną rzecz - kawałki czekolady (usprawiedliwieniem niech będzie zastrzyk glukozy po treningu). Należy jednak pamiętać, że stosunek kawałków czekolady do innych składników nie powinien wynosić 9:1.

2. Szejki białkowe

10 szybkich przekąsek - Szejki białkowe
Biorąc pod uwagę, że mieszanka studencka wymaga trochę wysiłku, następna przekąska będzie super prosta i nic nie przebije klasycznego szejka białkowego. Szejki białkowe oferują ludziom łatwy i wygodny sposób na zwiększenie spożycia białka bez spożywania dodatkowych węglowodanów i tłuszczu. Białka są cegłami i zaprawą organizmu do odbudowy mięśni i są sprawdzonym sposobem na optymalizację rozbudowy mięśni po treningu.

3. Wafle ryżowe & Masło orzechowe 

10 szybkich przekąsek - masło orzechowe

Masło Orzechowe. Masło migdałowe. Masło z Nerkowca. Właśnie osiągnęliśmy szczyt zainteresowania. Wafle ryżowe mimo, że przypominają dmuchany karton, gdy dodasz do nich masło orzechowe smak poprawia się dziesięciokrotnie. I tak, jest ono sprzedawane w 1kg pojemnikach, ponieważ masło orzechowe jest spoiwem, które utrzymuje ten świat razem i żadna ilość nie jest za duża. Dodatkowo, masło orzechowe jest pełne białka, błonnika i zdrowych tłuszczów jednonienasyconych. 

4. Gotowane jajka

10 szybkich przekąsek - Gotowane jajka
Masz ochotę podsycać swoje mięśnie, jednocześnie niszcząc członków społeczeństwa? Panie i panowie, gotowane jajka są odpowiedzią. Idealne źródło białka i zdrowych tłuszczy, które zasili Twoje mięśnie wszystkim czego potrzebują. Doskonały sposób na zdobycie osobistej przestrzeni poprzez zakłopotanie nozdrzy wszystkich dookoła i zmuszenie ich do opuszczenia okolicy.

5. Paluszki Serowe

paluszki serowe
Wróć do swojego dzieciństwa, jednocześnie zwiększając siłę, dzięki mocnemu trio tłuszczów, białka i retrospekcji. Chociaż, jeśli jest ktoś kto czyta ten artykuł i gryzie paluszki serowe bez obierania ich, niech po prostu wie, że reszta z nas zjednoczy się i podejmie kroki prawne, ponieważ to nie jest w porządku. Są bardzo łatwe do spożycia w podróży, ale może warto zainwestować w małą lodówkę na tę propozycję. 

6. Batony Białkowe

10 szybkich przekąsek - batony białkowe

Lub Białkowe ciasteczka lub Białkowe Brownie, są najlepsze na tej liście. “My ludzie w trakcie podróży po wymarzoną sylwetkę” powinniśmy mieć zawsze jedną z wersji w promieniu jednego metra, ale szczególnie w torbie treningowej. Są obowiązkową przekąską w podróży, która smakuje jak szczęście bez poczucia winy i zapewnia mięśniom wszystko, czego potrzebują do wzrostu.

Niektóre z naszych ulubionych:

7. Makaron

10 szybkich przekąsek - makaron
Makaron jest tak wszechstronny, że nie mogło go zabraknąć na liście 10 szybkich przekąsek. Wybierz wybrane białko, dorzuć je do penne z dużą ilością warzyw i możesz ruszać na trening. Nie zapomnij spakować widelca, społeczeństwo ocenia ludzi, którzy po prostu wpychają swoją twarz do pojemnika z jedzeniem (nie wiadomo dlaczego).

8. Banan i masło orzechowe

- Banan

Lub jabłko i masło orzechowe lub łyżeczka i masło orzechowe. A tak poważnie, kiedy jesteś w ruchu, owoce zapewniają mięśniom niezbędne po treningu węglowodany, a masło orzechowe zawiera zdrowe tłuszcze i czystą przyjemność. Totalna wygrana i świetna przekąska po treningu.

9. Mleko Czekoladowe

Mleko czekoladowe
Chociaż nie można nim wypełnić galonu, mleko czekoladowe zapewni dobre wzmocnienie i aktualnie jest często zalecane sportowcom przed dietetyków sportowych. Jest pełne białka i węglowodanów, które są niezbędne po treningu. Dla niektórych może być to jednak równia pochyła, więc prawdopodobnie lepszym pomysłem będzie kupić indywidualnie poporcjowane kartoniki, a nie butelkę 2L, bo czy ktokolwiek z nas ma naprawdę taką siłę woli? 

10. Białkowe naleśniki

Naleśniki białkowe

Wiesz co sprawdza się jako idealne śniadanie, ale również jako świetna przekąska potreningowa? Białkowe Naleśniki. Usmaż te pyszności i chyba dobrym pomysłem będzie dodać trochę masła orzechowe (wstrząsająca propozycja, wiemy - przepraszamy każdego kto ma alergię na orzechy), włóż je do pojemnika i możesz ruszać! Jeżeli masz wątpliwości jak je zrobić lub po prostu wiedziesz leniwe życie, zdobądź Mieszankę na Białkowe Naleśniki – A dodatek Złotego syropu wniesie Twoje kubki smakowe na nowy poziom. Dodaj Trochę Syropu Sugar-Free na górę i przywitaj się z wybuchem smaku.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy tego dnia ćwiczysz czy nie, dobrym pomysłem jest zaplanować z wyprzedzeniem awaryjne przekąski potreningowe. Bycie przygotowanym oznacza, że możesz utrzymać swoje łaknienie na wodzy, bez zjadania 65 bochenków chleba w chwili słabości. Pozostanie na właściwej drodze po treningu, kiedy jesteś strasznie głodny może okazać się bardzo trudne, ale naprawdę ważne jest, aby napędzać mięśnie odpowiednim pokarmem. Nasza rada? Odkryj w sobie wewnętrznego Scouta i “zawsze bądź przygotowany” mając na uwadze te 10 szybkich przekąsek.
Suplementy

Double Dough Brownie w Końcu Wegańskie

Nie mogliśmy pozwolić wejść Ci w ten miesiąc bez pysznej przekąski pełnej białka. Więc prosimy, przywitaj ciepło nasze wegańskie Double Dough Brownie.

Dobre Samopoczucie

Suchy Styczeń - Dietetyk Wyjaśnia Prawdziwe Korzyści 

Suchy styczeń to wyzwanie, w którym osoby biorące udział porzucają alkohol w pierwszym miesiącu nowego roku. Twoje zdrówko! 

Nasze artykuły należy wykorzystywać wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych i nie należy ich traktować jako porady lekarskiej. Jeśli jesteś zaniepokojony, skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia przed przyjęciem suplementów diety lub wprowadzeniem jakichkolwiek poważnych zmian w diecie.

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein