Przejdź do głównej zawartości
Odżywianie

Co jeść, aby począć? | Top produkty zwiększające płodność

Co jeść, aby począć? | Top produkty zwiększające płodność
Myprotein Polska
Autor i ekspert7 lat Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska

Co jeść, aby począć?

Czy dieta przed ciążą to mit czy jednak istnieją dostępne dietetyczne źródła, które mają wpływ na płodność? Trzymaj się z dala od przetworzonej żywności, chudego mięsa i pełnoziarnistych zbóż i trzymaj się tych 5 top produktów, które przyspieszą proces tworzenia się nowych niemowląt. Tak więc poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie co jeść, aby począć.

#1 Banany

Pełne witaminy B6, jednej z najważniejszych witamin wspomagającej koncepcje poprzez regulację hormonów. Badania sugerują, że niedobór tej witaminy może doprowadzić do nieregularnego cyklu miesiączkowego i nieprawidłowego rozwoju jajeczka/plemników.

Choć nie ma czegoś takiego jak magiczna dieta płodności, to możecie zwiększyć swoje szanse na dziecko po prostu jedząc banany!

#2 Skorupiaki

Estrogen i progesteron to główne żeńskie hormony płciowe, więc jak można utrzymać ich prawidłowe poziomy poprzez dietę? Spożywając witaminę B12, którą znajdziemy w skorupiakach. Sugeruje się, że jej niedobór łączy się z nieprawidłowym poziomem estrogenów, co może mieć negatywny wpływ na implantację zapłodnionego jajeczka.

Odkryto również, że witamina B12 wzmacnia podszewkę macicy, zmniejszając w ten sposób ryzyko poronienia.

#3 Jajka

Jajka to nie tylko dobre źródło białka, które jest niezbędne do rozwoju zarodka, ale mają także wysokie stężenie witaminy D. Udowodniono naukowo, że kobiety cierpiące na niepłodność często mają niedobór witaminy D. Dlatego jedno jajko dziennie pomoże CI utrzymać ją we właściwym poziomie.

#4 Owoce cytrusowe

Bo do Tanga trzeba dwojga! Kiedy się staramy i nie wychodzi, bardzo często wina spada na partnerkę i jej zdrowie. Jednak czasy się zmieniły Panowie! Przed poczęciem mężczyźni powinni wzbogacić swoją dietę o witaminę C i niezbędne antyoksydanty.

Naukowcy udowodnili, że owoce cytrusowe, w tym pomarańcze, grejpfruty i cytryny zwiększają ilość plemników. Zwiększa się zatem płodność.

#5 Lody

Naprawdę? Dobrze widzisz, a my nie mamy na myśli tych mrożonych niskotłuszczowych jogurtów. Stwierdzono, że codzienna dawka produktów z pełnego mleka chroni przed niepłodną owulacją. Żeby było zabawniej chude, odtłuszczone mleko działa wręcz przeciwnie!

Nie przesadzajmy oczywiście, nie chcemy zachęcać przecież do przyrostów masy mięśniowej ani zamrożenia mózgu.

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein