Zdrowie

Zalety bycia fit | W zdrowym ciele zdrowy duch

Zalety bycia fit.

Tak wiele płynie korzyści bycia fit osobą, że nawet drobna wymówka nie ma najmniejszego sensu. Z rezygnacji regularnych ćwiczeń i dobraniu odpowiedniej diety. O tuż niektóre zalety można zauważyć już po kilku dniach stosowania regularnej aktywności. Jakie zalety płyną bycia fit przedstawię w dalszej części zapraszam do czytania.

Większa pewność siebie.

Jedną z takich zalet bycia fit jest zwiększenie pewności siebie. Wiele osób uważa, że fit osoby są bardziej pewne siebie. O tuż jest to prawda, wynika to z faktu, że poprawia się cały czas twój wygląd. Ale także można powiedzieć poczucie spełnienia oraz duma z wypracowanej sylwetki. Dzięki zwiększonej pewności siebie możemy wyznaczać cele, które będziemy mogli bez problemu osiągnąć.

Zdrowsze serce.

Naukowcy przeprowadzając szereg badań odnośnie zwiększonej aktywności. Po badaniach, które zostały przeprowadzone doszli do wniosku, że osoby, które są fit mają bardziej zdrowsze serce. Ćwiczenia też pomagają utrzymać na dobrym poziomie cholesterol, który w dzisiejszych czasach może doprowadzić do wielu chorób. Nie zapomnijmy też o tym, że osoby fit nie mają problemu z nadciśnieniem tętniczym, oraz z chorobami przewlekłymi takimi jak cukrzyca itd.

Lepsze samopoczucie.

Jak każdy może zauważyć, że ćwiczenia fizyczne też mają duży wpływ na nasze samopoczucie. Dzięki aktywności fizycznej uwalniają się związki chemiczne, które przedostają się do mózgu i poprawiają nasz nastrój. Oprócz poprawy samopoczucia ćwiczenia, też są dobrą ucieczką od codziennych problemów życiowych. Zwłaszcza, kiedy pracujemy w zamkniętym pomieszczeniu lub w domu, spacer będzie idealną ucieczką od wszystkich problemów. I dotlenimy nasz mózg, który później się odwdzięczy się 100%.

Lepszy wygląd.

Chyba jest to najważniejszy aspekt, który odpowiada za byciem fit osobą. Chociaż wiadomo, że ćwiczenia poprawiają nam nasze zdrowie, ale każdy zwraca większą uwagę na to jak wyglądamy. Ćwiczenia znacznie zmniejszają nam tkankę tłuszczową i przede wszystkim zbudujemy trochę masy mięśniowej. Zwróć uwagę, że za samym lepszym wyglądem kryję się to, że pasują na Tobie mniejsze ubrania. Ćwiczenia pomagają Ci w kontroli wagi. Nie zapomnij o tym, że im bardziej intensywny trening tym więcej spalasz kalorii podczas jednego treningu. Nie rzucaj się od razu na jak wie ciężkie treningi wystarczy, że na początek zmienisz pewne przyzwyczajenia, zamiast korzystania z windy wystarczy skorzystać z schodów, zamiast samochodem lub autobusem do pracy wystarczy wyjść wcześniej i przejść się.

Zdrowszy mózg

Badania naukowe dowiodły to, że ćwiczenia mają duży wpływ na nasz mózg. Oprócz tego, że zmniejszamy ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera i otępienia. Badania też wykazały, że regularne ćwiczenia też zmniejszają ryzyko demencji nawet o 30%.

Mocniejsze kości.

Jeśli wcześniej o tym nie wiedziałeś, to wiedz o tym, że regularne uprawianie sportu wpływa na poprawę naszych kości. A zwłaszcza uchronisz się w późniejszym wieku od osteoporozy. Dzięki ćwiczenia przyspieszasz regeneracie tkanki kostnej. Badania kliniczne pokazują, że przy odpowiednich ćwiczeniach zwiększamy gęstość naszych kości. Zwłaszcza trening siłowy pobudza komórki, dzięki czemu kości stają się bardziej gęstsze i mocniejsze.

Zwiększenie energii.

Ćwiczenia pomagają CI się czuć bardziej energiczniej przez cały dzień, i zwykłe codzienne obowiązki będziesz znacznie sprawniej wykonywał. A wszystko dla tego, że codzienne ćwiczenia wpływają na nasze płuca i serce i są bardziej wydatne, a mięśnie bardziej silniejsze. Dzięki czemu będziesz łatwiej dla Ciebie zrobić zakupy, czy łatwiej wyjść po schodach.

Przyspieszy metabolizm.

Za pomocą ćwiczeń możemy przyspieszyć nasz metabolizm. Dla nas jest to doskonała informacja, ponieważ przyspieszony metabolizm, oznacza szybsza utrata tkanki tłuszczowej. A dzięki sprawniejszemu metabolizmu możemy pozwolić sobie na więcej jedzenia. Ponieważ ćwiczenia z obciążeniem zwiększają ilość masy mięśniowej w naszym organizmie. A im więcej masy mięśniowej tym nasz organizm będzie potrzebował więcej kalorii, białka, tłuszczy, węglowodanów nawet jak będziemy odpoczywać.

Lepsza koordynacja i równowaga.

Jest to następny aspekt dzięki temu żeby wprowadzić do naszego życia codziennego aktywność fizyczną i być osobą uprawiającą sport. Poprzez wprowadzenie ćwiczeń poprawiasz swoją koordynacje i równowagę. Szczególnie podziękuje za to twój organizm w starszym wieku, będziesz mógł zapobiec upadkom lub kontuzją.

Są to niektóre korzyści płynące z uprawiana aktywności sportowej. Dla naszego organizmu jest to cenny dar, który powinniśmy jak najlepiej wykorzystać. Korzystanie z bycia osobą fit ma dużo zalet. Dzięki temu nasz organizm podziękuje nam, za to i uchronisz się przed różnymi chorobami takim jak ciśnienie, cukrzyca, i wiele innych chorób. Osoby fit czerpią cała garścią z życia nie brakuje im energii, chęci do życia i nie podają się tak łatwo.Tomasz Piotrowski

Tomasz Piotrowski

Specjalista ds. Żywienia

Tomasz Piotrowski jest czynnym sportowcem uprawiającym pięściarstwo. Posiada duże doświadczenie w pracy trenera personalnego oraz specjalisty ds. żywienia i suplementacji. Wiedzę zdobywał na kursach u najlepszych specjalistów w Polsce. Odbył kursy z dziedziny treningu personlanego, treningu kettlebell, żywienia i suplementacji w sporcie oraz psychodietetyki. Artykuły Tomasza możecie znaleźć na takich portalach internetowych jak https://www.budujmase.pl/ oraz http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/ a także https://www.fabrykasily.pl/. Ma za sobą również publikację w magazynie sportowym Sport-max. Więcej na temat Tomka możecie dowiedzieć się z jego social media https://www.instagram.com/tomasz_s.o.s_piotrowski/ Tomasz trenuje boks już przeszło 10 lat i z sukcesami startuje w zawodach. Nagrywa filmy edukacyjne na swój kanał YouTube (https://www.youtube.com/channel/UC_cUUfZBxxtRCLr_HsQD0RA?view_as=subscriber) poświęcony jego ukochanemu sportowi. Przeszedł długą drogę testując na sobie wszelką wiedzą teroretyczną jaką posiadł. Obecnie specjalizuje się w zakresie suplemetnacji oraz treningów ukierunkowanych pod sporty walki. W wolnym czasie Tomasz uwielbia czytać książki, oglądać seriale oraz filmy takich wyworni jak Marvel oraz DC. Kocha zwierzęta i dlugie spacery po lesie. Próbuje także łączyć swoje upodobania do słodyczy z tworzeniem ich zdrowych zamienników, udowadniając, że łasuchy mogą być wysportowani.


Tomasz teraz poleca


Bądź na bieżąco – zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o naszych aktualnych ofertach i nowości na Blogu. Zapisz się do newslettera!