Przejdź do głównej zawartości
Ambasadorzy

Poznaj Amelię: Od Szkolnej Klasy Gimnastycznej Po Chwałę na Średnim Dystansie

Poznaj Amelię: Od Szkolnej Klasy Gimnastycznej Po Chwałę na Średnim Dystansie
Evangeline Howarth
Pisarz i redaktor3 lat Ago
Wyświetl profil Evangeline Howarth

Porzucenie marzeń i robienie tego co wszyscy jest zbyt łatwe. Mówienie “nie” wieczornym spotkaniom i wstawanie na poranne sesje treningowe jest bardzo trudne. Czasami chce się zrezygnować z tego wszystkiego. 

Jedna zawodniczka mająca ambicje na międzynarodowe zawody prawie to zrobiła. Biegaczka średniodystansowa i nauczycielka wychowania fizycznego, na dobre uciekła od poświęcania czasu na swoją karierę lekkoatletyczną.Wyjaśnia: “wskaźnik porzucania u dziewczyn jest znacznie wyższy, niż w przypadku chłopców - i właśnie byłam w tym momencie.” 
Amelia na treningu

“Czułam się, jakbym straciła wszystko”

Po przerwie nie tylko straciła swoją rutynę treningową, ale również część swojej tożsamości i poczucia siebie. “Czułam jakbym straciła wszystko: drużynę, trenerów, przyjaciół… a ja po prostu nie miałam do czego dążyć lub czego oczekiwać.”Ale dlaczego, skoro coś tak wiele dla nas znaczy, nadal kusi nas, aby to zostawić? Dla Ameli była to pogoń za krótkotrwałymi rozrywkami, takimi jak picie i imprezowanie z przyjaciółmi.“W tamtym czasie było to dla mnie nowe, więc było dosyć zabawne. Wszyscy Twoi przyjaciele są tam, imprezujesz, potem odkrywasz chłopców… ale po chwili wszystko jest takie samo i zaczynasz tęsknić za sportem.” Jak zdecydowała co dalej? Wszystko sprowadza się do rozmowy, która odbyła ze swoim bratem. 

“Jeżeli ci się to podoba, wiesz co masz robić.”

I zrobiła.

Teraz Amelia trenuje trzy razy dziennie, realizuje swoje marzenie o rywalizacji na najwyższym poziomie, a już jest dumną posiadaczką złotego medalu za reprezentowanie swojego kraju. “Po prostu znowu to pokochałam i zdałam sobie sprawę, że nie chce przestawać i naprawdę, naprawdę chcę coś osiągnąć.” 

Mimo, że prawie się zagubiła, Amelia jest wdzięczna za ten czas niepewności.“To także lekcja życia. Chodzi o mentalne pokonanie tej bariery, zignorowania innych rozpraszaczy i skupienia się na tym co najbardziej kochasz, ponieważ to zostanie z Tobą na zawsze.” 

“Musisz włożyć w to dużo ciężkiej pracy”

Nie oznacza to, że konkurowanie przychodzi teraz Ameli łatwo. Jak bycie na szczycie każdego sportu, aby się tam dostać potrzeba wielu godzin treningu i poświęceń.“Musisz włożyć dużo ciężkiej pracy, determinacji i siebie, aby osiągnąć ten poziom.”

Podsumowanie

Amelia jest dowodem na to, że dążenie do tego czego naprawdę chcesz, może zapewnić Tobie sukces. Musisz jednak naprawdę tego chcieć i ciężko pracować, aby to osiągnąć.

 

Szukasz Więcej inspirujących historii? Przeczytaj następnie:

Evangeline Howarth
Pisarz i redaktor
Wyświetl profil Evangeline Howarth

Evangeline brała udział w sportach wyczynowych od najmłodszych lat. Jako wykwalifikowana RYA Jako instruktor pływania na łódce, rozumie znaczenie właściwego odżywiania przy sportach ekstremalnych i wytrzymałościowych, zwłaszcza ze względu na jej doświadczenie w drużynach Team GBR, jako kapitan drużyny trenujący swój pierwszy zespół uniwersytecki.

W wolnym czasie Evangeline uwielbia biegać – zwłaszcza w maratonach. W weekendy znajdziesz ją uprawiającą sporty wodne lub wędrującą po wzgórzach. Jej ulubione wieczory spędza na sesji HIIT lub na przysiadach na siłowni, zanim zacznie się zajadać pikantnymi potrawami z dużą ilości warzyw - mniam!

Dowiedz się więcej o doświadczeniu Evie tutaj.

myprotein