Przejdź do głównej zawartości
Suplementy

Kolagen | Popraw Zdrowie Skóry z Tym Tajemniczym Suplementem

Kolagen | Popraw Zdrowie Skóry z Tym Tajemniczym Suplementem
Emily Wilcock
Autor i ekspert2 lat Ago
Wyświetl profil Emily Wilcock

Kolagen to prawdopodobnie jedna z największych nazw w świecie suplementów, zaraz obok kwasów tłuszczowych omega-3 i kreatyny. Ale pomimo tego statusu, wciąż pozostaje lekko tajemniczy.

Po raz kolejny dietetyk i badacz jakości żywności Richie Kirwan przychodzi z pomocą, aby pomóc Ci wygładzić zmarszczki, tłumacząc, co mówią – a czego nie – badania o suplementach kolagenowych.

Czym jest kolagen?

Kolagen, wierzcie lub nie, jest w rzeczywistości najczęściej występującym białkiem w naszym ciele. Dzieje się tak, ponieważ jest to białko strukturalne, które można znaleźć w skórze, paznokciach, tkankach i kościach. Poczekaj! Zanim staniesz się zbyt podekscytowany, musisz wiedzieć, że kolagen nie niesie żadnych korzyści dla budowania mięśni.Chwila! Jak to białko może nie pomagać w budowaniu mięśni? Cóż, kolagen nie jest kompletnym źródłem białka, co oznacza, że ​​nie zawiera wszystkich niezbędnych aminokwasów potrzebnych ludzkiemu organizmowi. W tym przypadku jest to tryptofan.Co więcej, jest prawie bezużyteczny w stymulowaniu syntezy białek mięśniowych i MPS. Dla tych, którzy nie wiedzą - jest to proces wzrostu i naprawy tkanki mięśniowej.Jeśli szukasz produktu, który Ci w tym pomoże, lepiej wybierz to:Mimo że nie odgrywa żadnej roli w MPS, nie oznacza to, że jest bezużyteczny. W rzeczywistości jest niezbędny i odżywczy dla zdrowia skóry, tkanek, paznokci i kości.Mamy niestety złe wieści dla wegan. Kolagen pochodzi wyłącznie ze źródeł zwierzęcych — jest ekstraktowany z kości oraz tkanek łącznych i formułowany w suplementy. Obecnie istnieje kilka szeroko dostępnych opcji dla wegańskiego kolagenu. Niektóre opcje próbują odtworzyć profil aminokwasowy i inne składniki odżywcze uważane za niezbędne do produkcji kolagenu, ale nie przyniesie to takich samych korzyści, jak przyjmowanie samego kolagenu.

Do czego służy kolagen?

Tylko dlatego, że Twoje suplementy nie pomagają bezpośrednio budować mięśni, nie oznacza to, że są zbędne. Wręcz przeciwnie.
Istnieje wiele badań, które pokazują, że kolagen może być przydatny w zmniejszaniu bólu stawów.Dlaczego jest nazywany tajemniczym suplementem? Naukowcy zauważyli pewne korzyści, których jeszcze nie potrafią wyjaśnić.Nie są znane powody, dla których kolagen miałby pomóc zmniejszyć odczuwany ból stawów lub poprawić elastyczność skóry i zmniejszyć widoczność zmarszczek, ale w łatwy sposób można zauważyć dużą zależność.

Powinienem go stosować?

To zależy od Twojego celu. Jeśli chcesz budować mięśnie, to absolutnie nie ma takiej potrzeby. Istnieje znacznie więcej przydatnych produktów, których możesz użyć.Ale jeśli zmagasz się z bólami stawów lub chcesz poprawić wygląd swojej skóry, to jest produkt dla Ciebie.

Zapamiętaj

Kolagen to trochę tajemniczy suplement, ale jeśli uważasz go za pomocny i pozytywnie wpływający na zdrowie, to śmiało zażywaj. Podsumowując, nie przyczynia się do wzrostu i naprawy mięśni, ale działa niesamowicie na zdrowie skóry i jest pomocny przy zmniejszeniu bólu stawów. To z tego względu naukowcy od jakiegoś czasu drapią się po głowach — miejmy nadzieję, że mają mocne, zdrowe paznokcie.
Odżywianie

Cukier Nie Jest Twoim Wrogiem. Oto Dlaczego

Czekolada, chipsy, napoje bezalkoholowe - wszystkie są super smaczne, ale zawierają cukier. Czy to jest problem?

Odżywianie

Schudnąć w Sposób Zrównoważony

“Ale aby schudnąć, musisz mieć deficyt kalorii” Jasne, zrozumiałe, ale jak? Na szczęście, ekspert ds. żywienia Richie Kirwan jest tutaj, aby to wyjaśnić.

Nasze artykuły należy wykorzystywać wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych i nie należy ich traktować jako porady lekarskiej. Jeśli jesteś zaniepokojony, skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia przed przyjęciem suplementów diety lub wprowadzeniem jakichkolwiek poważnych zmian w diecie.

Emily Wilcock
Autor i ekspert
Wyświetl profil Emily Wilcock
After completing an internship with Myprotein, Emily returned to university to finish her Bachelor of Science degree in Business Management and Marketing. With experience in lifestyle writing, Emily aims to entertain and educate through her work. Her focuses include recipes, real and inspiring stories, and working with writers to help provide easy-to-digest evidence-based research. Her work on recipes has been previously featured in The Supplement magazine, with a particular focus on high-protein, nutritious meals, plus advice on how to properly fuel your body. Outside of work, Emily’s top priority is food. She’s a self-professed star baker and a connoisseur of all things baked. In her spare time, she’s either cooking up a storm, our looking out for the opportunity to try out Manchester’s newest restaurants. But as a huge fan of carbs, if it’s not pasta or pasta-adjacent, she’s not interested. If she’s not in the kitchen, she’s tucked up with a book for an early night, or you’ll find her in the gym working up a sweat. Afterall, all those carbs require quite the appetite.
myprotein