Suplementy

Najlepsze witaminy i suplementy do stosowania latem

Najlepsze witaminy i suplementy do stosowania latem

Z nadejściem lata pojawia wiele pytań dotyczących suplementów, które warto stosować w tym okresie. Oto kilka dodatków, które warto rozważyć w tym sezonie – przyjrzyjmy się tym opcjom. Najlepsze witaminy i suplementy do stosowania latem

1. Witaminy i multiwitaminy w tabletkach

Witaminy A i E: Te dwie popularne witaminy mogą pomóc chronić Cię przed obrażeniami od słońca. Bądźmy szczerzy, wielu z nas spędza za dużo czasu na słońcu latem co może prowadzić do kilku konsekwencji, takich jak uszkodzenia skóry, wysypek cieplnych i udaru słonecznego. Oprócz kremów z filtrem, picia dużej ilości wody i chowaniu się w cieniu, witaminy A i E mogą przyczynić się do ochrony skóry.

Witamina A gra kluczową rolę w organizmie utrzymując zdrowie kości, tkanek łącznych oraz skóry, czyniąc z niej jeden z najlepszych suplementów do stosowania latem. Witamina E jest rozpuszczalną w tłuszczach witaminą, co oznacza że może łatwo przenikać przez błonę komórkową skóry – dając nam trochę dodatkowej ochrony przed słońcem. Oczywiście nie polegaj wyłącznie na dziennej dawce witamin – pamiętaj także o kremie przeciwsłonecznym i cieniu!

Najlepsze witaminy w tabletkach:

Myprotein Codzienne witaminy
Myprotein Naturalna witamina E w kapsułkach


2. Suplementy dla włosów

Słońce odwadnia włosy i niszczy strukturę białka, co oznacza że mogą one pękać zacznie częściej niż zwykle. Idealne suplementy do pielęgnacji włosów, aby były nawilżone i wyglądały jak najlepiej powinny zawierać niezbędny minerał jakim jest cynk, który wzmacnia strukturę włosa. Cynk ma również właściwości przeciwutleniające, które pomagają wyeliminować szkodliwe działania słońca na organizm.

Najlepszy suplement do ochrony włosów:

Myprotein Cynk w tabletkach


3. Suplementy dla skóry i paznokci


Obrażenia od słońca powodują, że skóra traci swoją integralność strukturalną i przedwcześnie się starzeje, szczególnie w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce. Nawet do 80% suchej masy skóry składa się z kolagenu, który nadaje jej integralną strukturalną i młodzieńczy wygląd.

Uważa się, że kolagen, aby był aktywny w głębszych warstwach skóry musi zostać połknięty, a nie tylko wcierany w skórę poprzez krem, dzięki czemu płynny kolagen, to doskonały suplement, który pomaga utrzymać poziom kolagenu na podwyższonym poziomie, aby skóra wyglądała młodziej. Również witamina C pomaga w wytwarzaniu kolagenu, co oznacza, że wysokie jej spożycie w diecie to dobry pomysł, a biotyna (witamina B7), ryboflawina (witamina B2) i witamina A pomagają utrzymać zdrowie skóry.

Najlepsze kolagenowe suplementy dla skóry:


Myprotein Active Women Collagen and Coconut
Myprotein Active Women Collagen Beauty Shot


4. Suplementy nawadniające

Ważne jest, aby pozostać nawodnionym w te gorące, letnie dni. Woda to priorytet, aby pozostać nawodnionym, szczególnie gdy ćwiczysz, ponieważ zapewnia ona mięśniom energie hydroelektryczną, cyrkuluje składniki odżywcze i utrzymuje prawidłowe krążenie krwi do serca. Ale czy wiesz, że istnieją inne suplementy, które pomogą nawodnić Twój organizm?

Kiedy jesteś odwodniony, ważne elektrolity jak sód (sól), magnez i potas są tracone wraz z potem i moczem. Odpowiednia podaż sodu powoduje, że woda może być prawidłowo wchłaniana przez komórki, aby nawodnić organizm, a potas i magnez pomagają utrzymać równowagę płynów.

Na szczęście, wielu z nas codziennie dostarcza wystarczającą ilość sodu z diety, ale niewystarczająco magnezu i potasu, które znajdują się w świeżych owocach, warzywach, roślinach strączkowych i produktach pochodzenia odzwierzęcego. Odwodnienie w te gorące, słoneczne dni, może obniżyć poziom tych głównych elektrolitów, powodując zmniejszenie energii i wytrzymałości oraz zwiększenie zmęczenia, podczas gdy bardzo niskie poziomy mogą powodować skurcze, zawroty głowy i nudności. Szybkim i łatwym sposobem na uzupełnienie energii i utrzymanie właściwego poziomu nawodnienie jest picie wody z dodatkiem elektrolitów.

Najlepszy suplement z elektrolitami: Myprotein Elektrolity w proszku

Najlepszy suplement z elektrolitami i węglowodanami dla aktywnych ludzi: Myprotein Energy Elite


Informacje dodatkowe

Oprócz stosowania wielu kremów przeciwsłonecznych, te zdrowe suplementy pomogą Ci pozostać nawodnionym oraz utrzymać włosy, skórę i paznokcie w doskonałym stanie.Myprotein Polska

Myprotein Polska

Autor i ekspert


Bądź na bieżąco – zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o naszych aktualnych ofertach i nowości na Blogu. Zapisz się do newslettera!