Przejdź do głównej zawartości
Odżywianie

Suplementy dla biegaczy | Dieta biegacza

Suplementy dla biegaczy | Dieta biegacza
Evangeline Howarth
Pisarz i redaktor5 lat Ago
Wyświetl profil Evangeline Howarth

Jeżeli jesteś regularnym biegaczem, doskonale wiesz, że jest wiele zmiennych od których zależy czy bieg przebiega doskonale czy nie — to co jadłeś, jak ciężko trenujesz i nawet to jaki masz humor może odgrywać pewną rolę. Właściwe odżywianie się - niezależnie od dystansu - jest prostym krokiem dla zapewnienie doskonałych wyników. A jeżeli naprawdę trafiłeś na ścianę podczas zawodów, te suplementy dla biegaczy mogą mieć znaczenie, kiedy skończysz bieg. Dlatego dowiedz się więcej na temat odpowiedniej diety biegacza.

Czas czytania: 5 minut

Woman Running

 

Przed bieganiem

Monohydrat kreatyny

Kreatyna prawdopodobniej nie jest pierwszym suplementem, który przychodzi Ci na myśl w kontekście poprawy wydolności podczas biegu, jednak będziesz zaskoczony korzyściami. Bieganie - szczególnie na długich dystansach - powoduje stan zapalny, uszkodzenia i katabolizm mięśni.1 Jeżeli chcesz mieć parę silnych nóg do biegania, musisz zadbać o utrzymanie i budowę tych mięśni.

Jej głównym zadaniem jest dostarczenie więcej energii do mięśni, którą będą mogły wykorzystać, aby osiągnąć jeszcze więcej. Jednak, niektóre badania sugerują, że może mieć ona wpływ na bardziej efektywne wykorzystanie tlenu poprzez obniżenie submaksymalnych poziomów VO2 - to dobra wiadomość dla Twoich nóg i płuc.2 Jeżeli jesteś sprinterem kreatyna może pomóc Ci zwiększyć Ci moc wybuchową na starcie.3 Doskonała dla wszystkich dystansów.

THE Pre-Workout+

Kiedy raz spróbujesz THE Pre-Workout+, żaden trening nie będzie mógł się obyć bez niej. Pionierska technologia stopniowego uwalniania składników PhaseTech™ oznacza, że po początkowym kopie kofeiny nie nastąpi kryzys, a jedynie ciągły przyrost energii - Dzięki temu będziesz tak długo biegł jak chcesz.

Kofeina to nie jedyna korzyść z tej potężnej formuły przedtreningowej. Dzięki VASO6 i ekstraktowi z głogu dodanym do tej mieszanki, Twoje mięśnie dostaną o wiele więcej tlenu. Te dwa składniki mają niesamowite działanie rozszerzające naczynia krwionośne, co oznacza zwiększony przepływ krwi do mięśni, która transportuje wszystkie niezbędne składniki do wytworzenia energii i składniki odżywcze. Nie masz już powodu, aby zwolnić.4-7

Doskonała dla średnich dystansów

Caffeine Pro™

Suplementy dla biegaczy nie mogą być bardziej bezpośrednie od tego. Kofeina jest niezawodna w opóźnianiu zmęczenia - pomaga przetrwać dzień w pracy oraz na treningu.8 Badania pokazują, że kofeina może wyostrzyć Twój umysł i poprawić koncentrację, pozwalając Ci pozostać skupionym na celu od początku do końca.9 Aby otrzymać doskonałe wzmocnienie, które wyeliminuje konieczność wypicia kolejnej kawy, wypróbuj nasze tabletki Caffeine Pro™, aby otrzymać szybki zastrzyk.

Doskonała dla wszystkich dystansów.

 

W trakcie biegu

Energy Gel Elite™

Jedzenie podczas biegania jest zbędne dopóki nie przekroczysz 90 minutowego czasu treningu. Wtedy dopiero potrzebujesz uzupełnić zapas węglowodanów, aby pozostać w biegu. Oczywiście nie chcesz nosić ze sobą jedzenia i pudełek, dlatego żel energetyczny, który zmieści się do kieszeni jest doskonały. Nasz Energy Gel Elite™ w saszetkach jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ dostarcza 25g węglowodanów, które zwiększą zapas Twojego glikogenu, a także witaminy z grupy B, aby zmniejszyć zmęczenie i uczucie znużenia. Jest to jeden z najlepiej podnoszących wytrzymałość suplementów dla długodystansowców.

Doskonały dla długich dystansów

 

Po Bieganiu

Odżywki białkowe

Białko jest bardzo wysoko na liście suplementów dla biegaczy. Jest kluczowe do wzrostu i odbudowy mięśni, więc spożycie go krótko po zakończeniu treningu jest doskonałym sposobem, aby upewnić się, że Twoje nogi będa gotowe ponieść Cię tak daleko, jak to możliwe. 10 Nawet, jeżeli nie dałeś z siebie wszystkiego ważne jest, aby Twój organizm otrzymał niezbędne składniki odżywcze do naprawy i budowy nowych tkanek.

Białko serwatkowe jest najprostszym sposobem na dostarczenie białka Twojego organizmowi, szczególnie kiedy nie masz za dużo czasu. Nasze Impact Whey Protein dostępne jest w wielu przepysznych smakach i dostarcza 21g białka w porcji i tylko 103 kalorie - doskonałe do wspierania Twoich mięśni, kiedy tego potrzebują po ciężkich 10km.

Szukasz wersji roślinnej? Mamy coś dla Ciebie - wypróbuj naszą przepyszną gamę białek wegańskich.

Doskonałe dla wszystkich dystansów

THE Whey+

Jeżeli szukasz najlepszego suplementu, który pomoże Ci osiągnąć cele, to właśnie go znalazłeś. Ta ekskluzywna odżywka białkowa zawiera mieszankę zarówno szybko jak i wolno przyswajalnego białka, więc Twoje mięśnie otrzymują szybki jego zastrzyk, oraz długotrwałe jego dostarczanie. THE Whey+ wykorzystuje unikatową technologię stopniowego uwalniania BCAA PhaseTech™, aby zmaksymalizować regenerację mięśni, czyniąc Ciebie silniejszym i lepiej przygotowanym do nadchodzącego biegu.

Doskonała dla wszystkich dystansów

Witamina D3

Suplementy na stawy dla biegaczy mogą mieć ogromne znaczenie i oszczędzić Ci bólu. Witamina D3 jest doskonale znana z utrzymania zdrowia kości, ponieważ pomaga w absorpcji wapnia z pożywienia.11Badania pokazują, że duży procent populacji cierpi na niedobory witaminy D,12 dlatego wygodnym rozwiązaniem jest Witamina D w tabletkach. Suplementacja tą niezbędną witaminą jest doskonałym sposobem na zmniejszenie ryzyka załamania nerwowego. W dodatku, niektóre badania pokazują, że może ona mieć korzystny wpływ na poprawę siły mięśni. 13-14

Doskonała dla wszystkich dystansów.

Zapamiętaj

Nie ma wątpliwości, że bieganie jest męczące dla organizmu - zarówno mentalnie jak i fizycznie. Dostarczanie swoim mięśniom, kościom i umysłowi składników odżywczych pozwoli Ci bez wątpienia dłużej pozostać na torze. Niezależnie od Twoich umiejętności, metodą prób i błędów przekonasz się, że suplementy dla biegaczy pomogą Ci poprawić wytrzymałość i regenerację.

Clarkson, P. M., & Hubal, M. J. (2002). Exercise-induced muscle damage in humans. American journal of physical medicine & rehabilitation81(11), S52-S69.

Jones, A. M., Carter, H., Pringle, J. S., & Campbell, I. T. (2002). Effect of creatine supplementation on oxygen uptake kinetics during submaximal cycle exercise. Journal of applied physiology92(6), 2571-2577.

Mujika, I., Padilla, S., IbaÑez, J., Izquierdo, M., & Gorostiaga, E. (2000). Creatine supplementation and sprint performance in soccer players. Medicine & Science in Sports & Exercise32(2), 518.

4 U.S. Patent No 6,706,756 BI, Fig.7

Rigelsky, J. and Sweet, B. (2002). Hawthorn: pharmacology and therapeutic uses. American Journal of Health-System Pharmacy, 59(5), pp.417-422.

AstraGin; NuLivScience; “Clinically Demonstrated to Significantly Increase the Absorption of Amino Acids, Peptides, Vitamins, and Other Nutrients in Intestinal Cells to enhance the Nutritional Value of Targeted functional Foods and Supplements

Majeed, M., Badamaev, V. and Rajendran, R. (1998). Use of Piperine as a Bioavailability Enhancer. United States Patent.

Graham, T., Rush, J. and Soeren, M. (1994). Caffeine and Exercise: Metabolism and Performance. Canadian Journal of Applied Physiology, 19(2), pp. 111-138.

Hogervorst, E. E. F., Bandelow, S., Schmitt, J. A., Jentjens, R. O. Y., Oliveira, M., Allgrove, J. E., … & Gleeson, M. (2008). Caffeine improves physical and cognitive performance during exhaustive exercise.

10 Esmarck, B., Andersen, J. L., Olsen, S., Richter, E. A., Mizuno, M., & Kjær, M. (2001). Timing of postexercise protein intake is important for muscle hypertrophy with resistance training in elderly humans. The Journal of physiology535(1), 301-311.

11 Holick, M. F. (1996). Vitamin D and bone health. The Journal of nutrition126(suppl_4), 1159S-1164S.

12 Pearce, S. H., & Cheetham, T. D. (2010). Diagnosis and management of vitamin D deficiency. Bmj340(7738), 142-147.

13 Lappe, J., Cullen, D., Haynatzki, G., Recker, R., Ahlf, R., & Thompson, K. (2008). Calcium and vitamin D supplementation decreases incidence of stress fractures in female navy recruits. Journal of Bone and Mineral Research23(5), 741-749.

14 Bartoszewska, M., Kamboj, M., & Patel, D. R. (2010). Vitamin D, muscle function, and exercise performance. Pediatric Clinics57(3), 849-861.

Evangeline Howarth
Pisarz i redaktor
Wyświetl profil Evangeline Howarth

Evangeline brała udział w sportach wyczynowych od najmłodszych lat. Jako wykwalifikowana RYA Jako instruktor pływania na łódce, rozumie znaczenie właściwego odżywiania przy sportach ekstremalnych i wytrzymałościowych, zwłaszcza ze względu na jej doświadczenie w drużynach Team GBR, jako kapitan drużyny trenujący swój pierwszy zespół uniwersytecki.

W wolnym czasie Evangeline uwielbia biegać – zwłaszcza w maratonach. W weekendy znajdziesz ją uprawiającą sporty wodne lub wędrującą po wzgórzach. Jej ulubione wieczory spędza na sesji HIIT lub na przysiadach na siłowni, zanim zacznie się zajadać pikantnymi potrawami z dużą ilości warzyw - mniam!

Dowiedz się więcej o doświadczeniu Evie tutaj.

myprotein