Przejdź do głównej zawartości
Trening

Czy domowe treningi są przyszłością fitnessu?

Czy domowe treningi są przyszłością fitnessu?
Myprotein Polska
Autor i ekspert1 rok Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska

Nie zawsze potrzebujesz siłowni, aby uzyskać wyniki lub dobrze poćwiczyć. Jest tak wiele rzeczy, które możesz zrobić w zaciszu własnego domu. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że ćwiczenia w domu są elastyczne i wydajne, a także jest coraz więcej dostępnych treningów, ale czy domowe treningi to przyszłość?

Zebraliśmy wszystko, co musisz wiedzieć, aby podjąć decyzję.

Czy ćwiczenia w domu są równie efektywne jak na siłowni?

Treningi w domu nie oznaczają, że nie możesz uzyskać efektywnego treningu.Treningi w domu to świetny sposób na zwiększenie intensywności treningu, oszczędność czasu i wygodę we własnej przestrzeni.Różnorodność różnych technik i stylów treningowych pomoże Ci zmusić Cię do działania, nawet jeśli masz ograniczony sprzęt lub czas.Ćwiczenia w domu polegają na maksymalizacji wydajności i wysiłku oraz na odrobinie kreatywności po drodze, co jest również świetnym sposobem na zachowanie świeżości, co oznacza, że ​​każdy trening będziesz wykonywać z większym wysiłkiem.

Dla kogo przeznaczony jest trening w domu?

Treningi w domu są dla każdego.Są świetne dla osób, które chcą zbudować pewność siebie przed pójściem na siłownię, przyzwyczaić się do ruchów i treningów w zaciszu własnej przestrzeni.Trening w domu jest również świetny dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu na chodzenie na siłownię. Szybki 20-minutowy trening w domu może dać świetne rezultaty, jest też świetną opcją dla osób z mniejszym budżetem.Nie ma znaczenia, czy jesteś początkującym, czy ekspertem, treningi w domu mogą być doskonałym narzędziem do utrzymania świeżości i pokonania potencjalnych płaskowyżów w formie.

Korzyści z ćwiczeń w domu

Ćwiczenie w domu ma wiele zalet, zebraliśmy naszą piątkę:

1. Miesza rzeczy

Czasami możemy po prostu wykonywać ruchy, jeśli chodzi o ćwiczenia, trzymając się tych samych ćwiczeń, ciężarów i programów bez uzyskiwania wielu rezultatów.Jeśli chodzi o treningi w domu, musisz wykazać się kreatywnością, zwłaszcza gdy masz ograniczony sprzęt.Mieszanie rzeczy może być świetnym sposobem na zobaczenie nowych korzyści i wyników w obszarach ciała, na których wcześniej się nie koncentrowałeś.Treningi w domu mogą być świetnym sposobem na naukę nowych ruchów, skupienie się na elastyczności, zabawę z kalisteniką, a przede wszystkim stymulowanie różnych mięśni w celu uzyskania większych korzyści.

2. Oszczędność czasu

Dotarcie na siłownię zajmuje trochę czasu w ciągu dnia. Od pakowania toreb po podróże, wszystko się sumuje. Ćwiczenia w domu pomagają zmniejszyć presję czasu, ponieważ jesteś już we własnej przestrzeni.Treningi w domu mogą odbywać się gdziekolwiek i jak długo chcesz, pozwala to również na komfortowy trening.Szybkie i wygodne treningi o wysokiej intensywności to także świetny sposób na dobrą sesję w ograniczonym czasie.Możliwe jest również, że nawet jeśli nie chcesz oszczędzać czasu, treningi w domu dają ci możliwość dłuższego odpoczynku bez martwienia się o innych bywalców siłowni. Nikt inny nie patrzy na te hantle… co prowadzi nas do następnego punktu.

3. Brak lub ograniczone potrzeby sprzętowe

Treningi w domu są świetne do wykorzystania całego ciała bez potrzeby używania sprzętu.O wiele łatwiej jest zachować prostotę, jednocześnie uzyskując wyniki. Oznacza to również, że nie musisz czekać na udostępnienie sprzętu ani dzielić się maszynami z innymi.Brak możliwości dodawania ciężaru pozwala również naprawdę skupić się na ruchach z masą ciała i skupić się na technice i łączeniu umysłu z mięśniami podczas ruchu.

4. Prywatność i budowanie zaufania

Gymtimidacja jest prawdziwa. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma się czego bać, ale ta pewność siebie wymaga czasu. Dopóki jej nie masz, zmartwienie wszechwiedzących oferujących pomocne wskazówki, gdy ich nie chcesz, będzie się utrzymywać. Ćwiczenia w domu usuwają całą tę presję i nerwy.Treningi w domu to świetny sposób na naukę ruchów, zwiększenie pewności siebie i wypróbowanie siłowni, gdy będziesz gotowy.

5. Przyjazne dla budżetu

Dzisiejsze czasy są trudne, koszty utrzymania rosną, a wydatki, takie jak członkostwo w siłowni, stają przed cięciem, gdy próbujesz oszczędzać. Treningi w domu obniżają koszty, ale zachowują korzyści fizyczne. Nie mówiąc już o tym, że zaoszczędzisz na podróżach.
treningi w domu

Potencjalne wady ćwiczeń w domu

Treningi w domu mają kilka ograniczeń, które zebraliśmy dla Ciebie:

1. Ograniczone ćwiczenia

Przy ograniczonym sprzęcie lub maszynach oznacza to, że istnieje tylko wybrana liczba ćwiczeń, które możesz wykonać w domu.Podczas pracy z ograniczonymi ćwiczeniami może być trudno patrzeć na postępujące przeciążenie lub manipulację.

2. Ograniczona przestrzeń

Nie wszyscy mieszkamy w gigantycznych domach z dużą ilością miejsca, co wyklucza niektóre formy ćwiczeń.Musisz być w stanie wyznaczyć sobie miejsce, aby móc włączyć tryb treningu, jeśli w domu nie ma miejsca, może być trudno skupić się na treningu, a także wykonywać pewne ruchy bez miejsca.

3. Brak kontaktów towarzyskich

Trening w domu jest świetny, aby uniknąć ruchliwych siłowni i apodyktycznych bywalców siłowni, ale kontakty towarzyskie odgrywają ważną rolę w ćwiczeniach.Towarzystwo może prowadzić do lepszych wyników, a brak zdrowej rywalizacji lub wsparcia może sprawić, że nie będziemy pracować tak ciężko.

4. Zbytnia elastyczność i brak odpowiedzialności

Elastyczność ćwiczeń w domu może być świetna, ponieważ możesz ćwiczyć w dowolnym miejscu i czasie, ale może to również zamienić się w wymówki z powodu rozproszenia uwagi.Nie ma nikogo, kto mógłby pociągnąć Cię do odpowiedzialności, z kim mógłbyś rywalizować, co może prowadzić do braku zaangażowania, zwłaszcza w dni, w których motywacja jest niska. Nie jest to niemożliwe do przezwyciężenia, ale musisz całkowicie polegać na sobie.

Podsumowanie

Istnieje wiele różnych zalet i wad, jeśli chodzi o ćwiczenia w domu, a także wiele sposobów na to.Może to być świetny sposób na pomieszanie rzeczy, pokonanie płaskowyżu i zwiększenie wydajności.Dostępnych jest teraz wiele nowych zajęć w domu, które pomagają również wprowadzić społeczność do Twojego domu. Czy treningi w domu to przyszłość?Zawsze będzie dla nich miejsce i oferują bramę do głównych siłowni, ale niektóre treningi i cele wymagają, aby ludzie uderzali w siłownie ze sprzętem, którego wielu nie ma w domu.Treningi w domu i siłowni muszą uzupełniać się wzajemnie.
Trening

Szybkie 10-minutowe treningi, gdy jesteś zajęty

Czujesz, że czas nie działa na Twoją korzyść? Nie martw się, wspieramy Cię. Te szybkie 10-minutowe treningi sprawią, że zaczniesz osiągać wyniki.

Trening

Trenować Jak Strongman | Przewodnik

Strongman i strongwoman, są w stanie podnosić niewiarygodnie ciężkie przedmioty, które wydają się przekraczać ludzkie możliwości.

Nasze artykuły należy wykorzystywać wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych i nie należy ich traktować jako porady lekarskiej. Jeśli jesteś zaniepokojony, skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia przed przyjęciem suplementów diety lub wprowadzeniem jakichkolwiek poważnych zmian w diecie.

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein