Przejdź do głównej zawartości
Trening

Scola Donda – Motywacja dla Kobiet

Scola Donda – Motywacja dla Kobiet
Myprotein Polska
Autor i ekspert6 lat Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska

Co Cię zmotywowało do zmiany stylu życia?

Kiedy byłam młodsza byłam otyła co mi nie pomagało w szkole. Codziennie znęcali się nade mną z powodu mojej wagi, a ja po prostu chciałam żeby rówieśnicy lubili mnie za to kim jestem. Postanowiłam wprowadzić zmiany, moim celem było zrzucenie wagi i zaprzestanie naśmiewaniu się.

 

Jakie jest Twoje ulubione ćwiczenie?

Uwielbiam wszelkiego rodzaju ćwiczenia, ale przede wszystkim uwielbiam bieganie i taniec. Uwielbiam tańczyć freestyle, niech ciało robi to co czuje! Ta muzyka naprawdę pomaga, to sprawia, że zapominam o świecie zewnętrznym i koncentruje się na sobie.

 

Czy kiedykolwiek czułaś się skrępowana na siłowni? Jak sobie z tym poradziłaś?

Wciąż czuję się skrępowana na siłowni, nawet po utracie całej tej wagi. Nie nosze makijażu na siłownię, ja tam ćwiczę tak jak wszyscy inni! Zakładam słuchawki i mój ulubiony strój na siłownię, dzięki czemu wyglądam dobrze pracując nad sobą słuchając swojej ulubionej muzyki przy tym zapominając o tym, że jeszcze ktoś jest w pomieszczeniu.

Robisz sobie „cheat day” ?

A kto nie? Staram się jeść zdrowo przez cały czas, choć na początku mojej diety podchodziłam do niej bardziej rygorystycznie. Teraz zwracam uwagę na siebie i na swoje postępy i pozwalam sobie na to kiedy uważam, że na to zasłużyłam. Uwielbiam tanie frytkarnie i odwiedzam je w sobotę (oczywiście nie co tydzień), wtedy właśnie czuję dumę i zadowolenie z siebie.

 

Jeśli mogłabyś porównać się do inspirującej kobiety-kto by to był?

Nie koniecznie chce porównywać się do kogoś, ale jak już musiałabym wybrać byłaby to Serena Williams. Nie ma zbyt wiele kobiet w branży sportowej do których mogłabym się odnieść.

I nie koniecznie porównywać się do nikogo, ale nie mogę się do Serena Williams. Nie ma zbyt wielu kobiet w branży sportowej, które czuję, że mogę odnieść. Serena i ja wyglądamy podobnie i obie chcemy osiągnąć sukces. Z pewnością inspiruje.

 

Czy uważasz, że media społeczne ma wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie? Jeśli tak - dlaczego?

Zdecydowanie uważam, że mają wpływ. Nauczyłam się tak wiele z mediów społecznych, znalazłam plany żywieniowe, plany treningowe oraz ogólne wskazówki i porady jak być zdrowym. Nauka w szkole nie jest wystarczająca, a zajęcia wf-u są dobre by rozruszać dzieci, ale niestety nie dają wiedzy o zdrowym stylu życia. Nie sądzę by teraz taka wiedza była przekazywana.

Teraz, gdy już straciłaś wagę, co jest Twoim następnym celem?

Już się nie koncentruje na konkretnych celach, idę naprzód i skupiam się na tym co czuję. Kocham biegać więc nie mogę się doczekać wyścigu. Biorę udział w „tower 43 challange, na prawdę nie mogę się doczekać!

 

Jaką wskazówkę dałabyś tym którzy chcą schudnąć?

Musisz mieć dobre nastawienie, powód dla którego chcesz się zmienić i być konsekwentnym! Musisz być zmotywowany jest to umiejętnością, którą musisz znaleźć w sobie. Bądź dumny, bądź sobą i bądź zdeterminowany.

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein