Zdrowie

5 powodów, dla których warto utrzymać styl życia fitness w późniejszych latach

5 powodów, dla których warto utrzymać styl życia fitness w późniejszych latach

Fitness jest bez wątpienia stylem życia. Gdy stajemy się starsi, ćwiczymy nieco mniej. Czasami jest to nieuniknione ze względu na nasze zdrowie lub po prostu fakt, że ciało nie regeneruje się tak szybko! Możemy również cieszyć się większą ilością jedzenia i cieszyć się  tymi drobnymi rzeczami w życiu, takimi jak oglądanie świata po przejściu na emeryturę. Z drugiej strony nie oznacza to, że musimy być leniwi. Istnieje cały szereg powodów, dla których warto prowadzić aktywny styl życia i nadal dbać od czasu do czasu o to co jesz. Zbadajmy je. Fitness może…

  1. Złagodzić stres

Nie ma nic lepszego niż wejście na siłownię z głową pełną myśli, muzyką grającą w słuchawkach i czasem na ćwiczenia. Aktywność fizyczna powoduje uwalnianie endorfin, są to chemikalia w mózgu, które pomagają lepiej spać, co prowadzi do mniejszej ilości stresu. Coś tak prostego, jak wyjście na miły długodystansowy spacer, może dać Ci czas, aby wyczyścić głowę ze zbędnych myśli i może mieć taki sam efekt, jak wyjście siłownię. Ćwiczenia ogólne mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na mózg, umysł i mogą pomóc złagodzić niektóre objawy depresji i lęku. Zachowaj dobry poziom aktywności fizycznej, aby pomóc sobie pozbyć się stresu i poprawić stan zdrowia psychicznego!

  1. Polepsza jakość snu

Może to czasami zależeć od indywidualnych aspektów i rodzaju /intensywności ćwiczeń. Niektórzy ludzie, którzy postanowili wykonywać intensywne ćwiczenia późno w nocy mogą niestety mieć problem z zaśnięciem ze względu na to, że właśnie zmusili swoje ciało do wykonania ciężkiej pracy, co bardzo podnosi tętno, temperaturę i może spowodować ogromny skok adrenaliny. Nic więc dziwnego, że niektórzy ludzie po treningu nie mogą spać. Jeśli jesteś jedną z tych osób możesz spróbować zrobić trening od rana zamiast późnym wieczorem. Twój organizm zdąży wrócić do prawidłowego stanu spadnie poziom adrenaliny, temperatura i tętno co pozwoli Ci spokojnie zasnąć.

Pierwsze dwa powody mogą się ze sobą łączyć. Ćwiczenia mogą złagodzić stres i uwalniać endorfiny. Im mniej się stresujesz tym lepiej śpisz! W późniejszym wieku doskonałym ćwiczeniem pozwalającym spać jak dziecko jest chodzenie! Nie jest to zbyt wymagające ćwiczenie przez co ​​Twoja temperatura ciała nie będzie za wysoka, a poziom adrenaliny nie będzie rósł, jednak nadal daje Ci to zadowolenie z wykonanych ćwiczeń i uwolnienie endorfin, aby wspomóc lepszy sen! Niektórzy ludzie trenują tak intensywnie, że gdy przychodzi czas na sen zasypiają zanim zdążą położyć głowę na poduszkę! Nie ma powodu, aby nie podtrzymywać tego podejścia w późniejszych latach. Wystarczy, że zdołasz zmotywować się i dać z siebie tyle ile w wieku lat dwudziestu jeśli dasz z siebie wszytko możesz mieć pewność, że będziesz spał spokojnie.

 

  1. Więcej energii

Zrób więcej, aby uzyskać więcej! Jeśli po prostu siedzisz cały dzień lub leży na sofie przez 10-12 godzin w weekend, to spowoduje szybsze zmęczenie, poczujesz się osłabiony i będzie miał to bardzo negatywny wpływ na twoje życie.

Udając się na siłownię, zajęcia fitness, długi bieg lub po prostu wyprowadzasz na spacer psa, twój umysł staje się bardziej elastyczny i czujny. Zauważysz poprawę funkcji mózgu, lepszą koncentrację i wiele innych korzyści. Możesz łatwo zauważyć, że pojawiają się kolejne korzyści przez ostatnie lata ćwiczeń! Ćwiczenia, prowadzą do większej ilości energii, do uwalniania większej ilości endorfin, do zmniejszenia stresu, do poprawy jakości snu, do lepszego, zdrowszego i bardziej szczęśliwego Ciebie!

  1. Zmniejsza ryzyko zachorowań i infekcji

Im jesteśmy starsi stajemy się bardziej podatni na pewne choroby i infekcje. Oczywiście w dzisiejszych czasach nie wszystkich możemy uniknąć ale zawsze możemy starać się poprawić swój stan zdrowia. Im więcej aktywności fizycznej tym mocniej będzie działało twoje serce co uczyni je jeszcze silniejszym co z kolei prowadzi do poprawy krążenia krwi, cholesterolu, ciśnienia krwi, odpoczynku serca, a także zmniejsza szanse na otyłość i cukrzycę! Staraj się wykonywać co najmniej 30 minut ćwiczeń aerobowych trzy razy w tygodniu lub jeśli jesteś od dłuższego czasu zdrowy i aktywny styl życia są Ci bliskie, nie spychaj go na dalszy plan jak tylko osiągniesz wiek 40 lat. Po prostu zachowaj aktywność!

  1. Mniej dolegliwości i bólu

Regularnie ćwicząc zmuszasz ciało do ciężkiej pracy. Ciągle zmuszasz różne obszary ciała do pracy, a jeśli przez pewien czas o nich zapomnisz ciało sztywnieje na przykład kolana. Regularnie wykonując ćwiczenia takie jak chodzenie, jazda na rowerze i treningi oporowe spowodują, że kolana stają się silniejsze i silniejsze, co prowadzi do mniejszej ilości bólu i kontuzji. Bóle kolana są czasami również spowodowane otyłością. Twój ciężar ciała naciska na stawy, chrząstkę i kości wokół kolana, powodując wiele bólów. Więc co to jest możliwym lekarstwem? Regularne ćwiczenia z dobrze zbilansowaną dietą co pomoże w zmniejszeniu masy ciała, a następnie doprowadzi do mniejszego nacisku na kolana. Proste! To samo można powiedzieć na temat bólu pleców lub bioder. Im więcej ćwiczysz i pracujesz w tych obszarach, tym są silniejsze. Kilka dobrych powodów, dla których powinieneś żyć zdrowo bez względu na wiek!Myprotein Polska

Myprotein Polska

Autor i ekspert


Bądź na bieżąco – zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o naszych aktualnych ofertach i nowości na Blogu. Zapisz się do newslettera!