Przejdź do głównej zawartości
Zdrowie

Akcesoria do biegania | Gadżety, które umilą Ci bieganie

Akcesoria do biegania | Gadżety, które umilą Ci bieganie
Anna Piekutowska
Trening Funkcjonalny/Dietetyka7 lat Ago
Wyświetl profil Anna Piekutowska

Akcesoria do biegania

Jakie jest skuteczne wsparcie przy bieganiu? Jak najlepiej przygotować się do biegania ? Co zminimalizuje ryzyko kontuzji oprócz prawidłowej techniki ? Czym możemy podnieść komfort biegania? Co pomoże stworzyć najlepsze warunki do realizacji planu treningowego? Zależy Ci na podniesieniu wytrzymałości, funkcji fizjologicznych, sprawności i szybkości skurczu mięśni? Bezmyślne wstanie od biurka , założenie trampek z płaską podeszwą i sprint to na pewno złe przygotowanie. Mogące zaprzepaści nawet najsilniejszą motywację. Jak sobie pomóc i najlepiej przygotować się , kiedy za cel obierzemy poprawę kondycji i wytrzymałości? Jak zdrowo biegać nie szkodząc sobie dowiecie się w tym artykule.

Plan jest najważniejszy

Na początku musisz zrozumieć, że pomimo świetnie dobranego planu treningowego, wystarczającej ilości snu i techniki biegowej nasz organizm to maszyneria, która nieustannie się zużywa zewnątrz i wewnątrz , a bieganie przyczynia się do większej eksploatacji. Organizm wymaga odpowiedniej podaży substancji odżywczych, suplementacji, regeneracji rozluźniania tkanek, nawadniania regenerując i zabezpieczając się.

Suplementacja

Przed treningiem, by zabezpieczyć zapasy glikogenu warto wesprzeć się węglowodanami owies instant. Jest to łatwy , pożywny sposób ochrony. Dla ochrony zewnętrznej przyda się na pewno kurtka biegowa z paskami odblaskowymi, wodoodpornym materiałem, z otworami wentylacyjnymi, zapewniającym maksymalną oddychalność. Warto w ramach rozgrzewki do wykonania stretchingu dynamicznego i aktywacji mięśni wykorzystać pasy oporowe myprotein, których jest aż 5 różnych oporów. Przygotowując się do biegu na zewnątrz warto pomyśleć o zabezpieczeniu dłoni dzięki rękawiczkom pro training. Lepszy przebieg krwi zapewnią skarpety kompresyjne Myprotein idealnie dopasowując się do stóp.

W trakcie biegania warto mieć lekkie , podręczne wsparcie techniczne i tu sprawdzi się torba sportowa Drawstring ściągana na sznurek, wykonana z poliestru, z podwójnym ściągaczem. Do torby warto spakować shaker Smartshake , który posiada odkręcany na dnie schowek na suplementy bądź proszek z izolatem białka, które spożyjemy po treningu. W przypadku długich biegów sprawdzonym wsparciem będą żele energetyczne z węglowodanami, witaminami, elektrolitami , oraz exceed . W utrzymaniu postawy , formy, opóźniając zmęczenie mogą pomóc taśmy kinezjologiczne myprotein.

Po treningu w pierwszej kolejności należy uzupełnić glikogen np. dzięki carbaley ,czy mieszance  hurricane extreme, aminokwasy przy pomocy impact whey isolate. Zapewni to zabezpieczeniu mięśni, szybszej regeneracji, utrzymaniu formy. Dla lepszej regeneracji po bieganiu do rozbicia powięzi tkanek miękkich sprawdzi się roller piankowy, lub wypustkowy Myprotein, można również wykorzystać to w ramach rozgrzewki. Dla dokładniejszego odnalezienia punktów spustowych , polepszeniu przepływu krwi do spiętego obszaru pomoże regeneracyjna piłka myprotein, której wypustkowa struktura o wiele lepiej dotrze do pojedynczego zgrubienia. Po rolowaniu warto porozciągać się przy pomocy taśm rozciągających od lekkich (niebieskich) po ciężkie (czarne), a ich lekka waga nie obciąży nas podczas biegania.

Podsumowanie

Wszystkie te kompaktowe i przenośne akcesoria nie tylko podniosą komfort sportu, przyspieszą regeneracje, a tym samym zwiększą efektywność treningów, ale też zabezpieczą przed ryzykiem kontuzji szczególnie w warunkach biegowych, gdzie oddalamy się od domu. Wsparcie techniczne pomoże zyskać przewagę, oraz dzięki poczuciu bezpieczeństwa zapewni komfort psychiczny.

Anna Piekutowska
Trening Funkcjonalny/Dietetyka
Wyświetl profil Anna Piekutowska
W branży od dwóch lat jako doradca klienta w branży fitness. Pomagam dopasować aktywność dla osób na każdym etapie początkujących, sredniozaawansowanych i zaawansowanych całokształt określając jako trening mentalny. Posiadam uprawnienia trenera personalnego po Akademii Mistrzostwa Sportowego. Wiedzę zbudowałam rownież na biochemii podczas studiów Ochrony Środowiska. Prowadzę treningi wzmacniające outdoorowe dla biegaczy night runners. Posiadam certyfikat rep training sztangi wydany przez Fitness University. Interesuje się holistycznym podejściem do człowieka, zarówno w aspekcie progresu fizycznego jak i mentalnego, dlatego moja mocna strona jest psychologia sportu. Osobowościowo wulkan energii z nieprzeciętnym pozytywnym podejściem. Kwalifikacje: Uprawnienia trenera personalnego Akademii Mistrzostwa Sportowego Certyfikat rep training sztangi Fitness University
myprotein