Zdrowie

Spacer z psem – korzyści dla Twojego zdrowia i samopoczucia

Korzyści z letnich wieczorów – spacer z psem

Jaśniejsze i dłuższe wieczory będą świetną wiadomością zarówno dla Twojego psa, jak i dla Twojej sprawności. Wykorzystaj dodatkowe godziny na spacery z psem, aby czerpać z tego wiele korzyści. Pod koniec dnia Ty jak i Twój pies padniecie ze zmęczenia. Nie ma nic lepszego niż spędzanie czasu z twoim czworonożnym przyjacielem i jednoczesne poprawianie swojej sylwetki!

Więc jeśli chcesz być wspaniałym właścicielem psa i jednocześnie walczyć o swoją sylwetkę o to kilka wskazówek…

Dni LISS

Długi spacer z psem to świetny sposób, aby pozostać aktywnym nawet wtedy, gdy jest to dzień odpoczynku lub o nie wysokiej aktywności. Zaplanuj trasę, która będzie ciekawa zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego psa. Wybierz miejsce z ciekawą scenerią dla Ciebie i gdzie Twój przyjaciel pozna nowe zapachy. Odmiana sprawi, że ten trening będzie zabawny jak i wymagający.

Dni HIIT

Psy kochają wiele rzeczy, ale szczególnie kochają bieganie. Trenuj w posłuszeństwie psa podczas treningu HIIT. Rozgrzej się, zanim zdecydujesz się na kilka minut intensywnego wysiłku. Następnie rozpoczynaj naprzemienną serię sprintów. Twój pies niewątpliwie pokocha wyścigi z Tobą, następnie zwolnij i upewnij się, że twój pies robi to samo.

Jeśli Twój pies jest zbyt podekscytowany tą zabawą i nie jest zbyt posłuszny, nie martw się, to tylko zwiększa motywację, aby powtarzać regularnie to ćwiczenie.

Poznaj nowe tereny

Zaplanuj spacer ze swoim psem tak, aby trasa obejmowała różne tereny. Największą zaletą w przeciwieństwie do znajomych lub dzieci jest to, że nigdy nie narzekają, że trasa jest trudniejsza. Psy lubią wyzwania i górki.

Więc niech to będzie krok na przód by poznać nowe tereny i wykonać trudniejszy trening.

Jeśli chcesz trzymać się środowiska miejskiego, dodaj kolejne miejsca gdzie możesz trochę poskakać i wykonać parę kroków więcej. Upewnij się, że nie wychodzisz z domu za późno by wrócić przez zmrokiem – nie wchodź w uliczki bez świateł!

Zwiększ wybieg

Wybieg to dość tradycyjny i leniwy sposób na zabawy z psem. Jest to zabawne i wykonuje się trochę ruchu ręką podczas rzucania piłką ale nie jest to zbyt wyjątkowy rodzaj ćwiczeń. Można jednak wykonać kilka ćwiczeń, gdy czekasz na psa, aż wróci z piłką lub Frisbee.

Wykonuj skoki, przysiady lub biegi w miejscu do czasu aż pies nie wróci. Im dalej rzucasz, tym więcej czasu poświęcisz na ćwiczenia i lepszą formę dzięki temu uzyskasz. Jeśli ziemia jest czysta i sucha, można też zrobić kilka burpees lub pompek.

Jeśli potrzebujesz trochę konkurencji możesz ścigać się z psem podczas biegu po piłkę.Myprotein Polska

Myprotein Polska

Autor i ekspert


Bądź na bieżąco – zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o naszych aktualnych ofertach i nowości na Blogu. Zapisz się do newslettera!