Przejdź do głównej zawartości
Odżywianie

Dieta na siłownię. Jak powinniśmy się odżywiać, aby zauważyć najlepsze efekty?

Dieta na siłownię. Jak powinniśmy się odżywiać, aby zauważyć najlepsze efekty?
Magdalena Pardela
Instruktor Fitness I Fizjoterapeuta7 lat Ago
Wyświetl profil Magdalena Pardela

Jeżeli chcesz dostrzec w swojej sylwetce zmiany, same treningi nie zapewnią Ci upragnionych efektów! Jak więc powinna wyglądać dieta na siłownię?

By zmienić swoje ciało z zewnątrz trzeba wziąć pod lupę to co dostarczamy do środka. Dieta powinna być bogata w pełnowartościowe produkty! Niestety nawet codzienne treningi bez stosowania odpowiedniej diety, nie przyniosą Ci w pełni zadawalających efektów!

Jeżeli chcesz zbliżyć się do upragnionej sylwetki kilka kluczowych zasad znajdziesz poniżej:

Redukcja czy „masa”?!

Warto zacząć od obliczenia swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Jeżeli Twoim celem jest redukcja tkanki tłuszczowej i utrata kilogramów odejmij około 300-400kcal od swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego, jeżeli natomiast Twoim celem treningowym jest rozbudowa masy mięśniowej ważne jest, aby do Twojego zapotrzebowania kalorycznego dodać więcej kalorii.

Dieta na siłownię - co jeść?

Kupując produkty z których komponujesz swoje posiłki zwracaj uwagę na etykiety ze składem!!

Czym krótszy skład i mniej w nim dziwnych „E” składników i konserwantów, tym produkt jest bardziej pełnowartościowy. Jeżeli zależy Ci na budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej staraj się trzymać „zdrową michę”. Masę mięśniową zbudujesz na wszystkim, tak samo jak zrzucisz kilogramy (jeżeli bilans kaloryczny będzie się zgadzać, nawet na fastfood’ach), ale odpowiedz sobie na pytanie jakiej jakości zbudujesz mięśnie i jak odżywione będzie Twoje ciało?!

Redukcja bez głodówki!

Głodówka jest wspaniałym sposobem aby rozregulować swój układ hormonalny, spowolnić metabolizm i nabawić się efektu „jojo”

Nie ma diet cud! Tylko zmiana nawyków żywieniowych może doprowadzić Cię do upragnionej sylwetki, która pozostanie z Tobą na dłużej! Oczywiście dieta 1000kcal da Ci dużo szybciej efekty, ale równie szybko je utracisz, gdy tylko wrócisz do swojego wcześniejszego trybu życia. Jest to fakt, który dostrzegam u 99% swoich podopiecznych, którzy w przeszłości byli na restrykcyjnych, niskokalorycznych dietach.

Bez liczenia kalorii kilogramy też mogą polecieć w dół!

Systematyczne treningi już od 2-3 w tyg sprawią, że w połączeniu ze zmienieniem swoich wcześniejszych nawyków żywieniowych tkanka tłuszczowa i zbędne kilogramy polecą w dół! ;)

Napoje czy woda?!

Wyklucz ze swojej diety soki, napoje gazowane.., które maja w sobie całą masę cukru, E-składników i konserwantów! Ogranicz kawę! Pij co najmniej 2 l wody dziennie, a treningi dadzą Ci jeszcze szybsze i efektowne rezultaty!!! ;)

Magdalena Pardela
Instruktor Fitness I Fizjoterapeuta
Wyświetl profil Magdalena Pardela
Magdalena Pardela, Fizjoterapeutka i certyfikowany trener Pelvic Floor Safe – PFS® – trening bezpieczny dla kobiet. Dyplomowany Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Fitness, Kulturystyka oraz certyfikowany Instruktor Pilates. Właścicielka Ars Athletica - Centrum Treningu i Fizjoterapii w Krakowie (https://web.facebook.com/arsathleticakrakow/) oraz Szkoły Rodzenia Bambi (https://goo.gl/y37HzY) Specjalizuje się fizjoterapii uroginekologicznej, treningach dla kobiet oraz treningach funkcjonalnych, korygujących postawę lub pomagających przywrócić prawidłową motorykę po wszelkich kontuzjach i operacjach. Posiadana wiedza z zakresu anatomii i fizjologii, zdobyta podczas studiów na wydziale Rehabilitacji Ruchowej, sprawia, że szczególną uwagę zwraca na technikę wykonywanych ćwiczeń.W szkole rodzenia zajmuje się fizjoterapią oraz prowadzi liczne wykłady i ćwiczenia dla kobiet w ciąży i połogu. Doświadczenie zawodowe zdobywała poprzez liczne praktyki w prywatnych i państwowych placówkach na terenie całej Polski. Aktualnie ciągle się rozwija i czynnie bierze udział w wielu konferencjach naukowych i szkoleniach. Na co dzień pasjonatka zdrowego żywienia, kalisteniki, baletu oraz acroyogi. Więcej na temat Magadaleny możecie dowiedzieć się z jej social media: https://www.instagram.com/trenerka_pardelka/
myprotein