Ambasadorzy

Influencerzy Wracają do Promowania Niezdrowego Trendu z lat 90

Lucy Davis jest dobrze znaną promotorką ruchu body positivity. Jako osoba, która trenuje tak wiele różnych sportów, napędza i trenuje swoje ciało pod kątem funkcjonalności, a nie estetyki. W przeszłości otwarcie mówiła o zmaganiach z własnym wizerunkiem ciała, ale z biegiem lat nauczyła się akceptować sposób, w jaki jej ciało przystosowuje się do nowych ćwiczeń. Nic więc dziwnego, że Lucy była oburzona niedawnym artykułem zapowiadającym powrót niezdrowego trendu w modzie, który spopularyzował się na początku lat 90.

Powrót niezdrowego stylu lat 90

W poście na instagramie, w którym zwraca uwagę na wyraźny powrót tego trendu, lucy opisuje go jako wygląd “charakteryzujący się bladą skórą, cieniami pod oczami, ekstremalną szczupłością/niedożywionymi rysami…”.

Wygląda na to, że Lucy myślała, że ten romantyczny pogląd na niezdrowy styl życia i znęcanie się nad swoim ciałem należy do przeszłości, a tu okazuje się, że on powraca.

Przeczytaj jej pełen post tutaj.

Ciała to nie trendy

“Jest XXI wiek i zwracamy uwagę na to, że kobiecie ciała są trendami w modzie. Kobiece ciała TO NIE TRENDY. O zaburzeniach odżywiania i narkomani nie należy mówić jak o treningach, po prostu NIE należy ich gloryfikować..”

Niestety traktowanie kobiecych ciał jako trendów w modzie nie jest niczym nowym, ale należy z tym skończyć. Na szczęście są kobiety takie jak Lucy, które sprzeciwiają się tym szkodliwym treściom.

“Artykuły takie jak ten są naprawde szkodliwe dla ludzi, szczególnie dla młodych dziewcząt, które będą przeglądać te treści w mediach społecznościowych. Nie bez powodu pozostawiono je w latach 90.”

Ubrania i fryzury to trendy, które przychodzą i odchodzą, ale ciała nie są trendami. Nie mogą wchodzić i wychodzić z mody, a sugestia, że mogą może prowadzić do tego, że ludzie będą wstydzić się tego jak wyglądają.

Ciesz się swoim ciałem

Twoje ciało to wspaniała rzecz. Kochaj je za to jakie jest i zapomnij o tym, czym nie jest. Świętuj to, odżywiając się odpowiednio, ćwicząc i ciesząc się życiem. Nigdy nie odmawiaj sobie tego, co lubisz z obawy wstydu. 

Podsumowanie – Niezdrowy Trend z lat 90

Promowanie niezdrowych i nierealistycznych ideałów ciała w 2022 roku to prawdziwy wstyd, ale dobrze widzieć ludzi jakich jak Lucy Dabic, którzy mają duże zasięgi, odpychając je i traktują z pogardą, na jaką zasługują.

Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz, zmaga się z wizerunkiem ciała, zdrowiem psychicznym lub innymi problemami, poszukaj profesjonalnej pomocy. 

niezdrowy trend z lat 90 tych

Spodobał Ci się ten artykuł? Sprawdź inne:

5 Łatwych Sposobów Na Jedzenie z Zawartością Endorfin | Najlepsze Produkty Wspierające Zdrowie Psychiczne

dieta

5 Łatwych Sposobów Na Jedzenie z Zawartością Endorfin | Najlepsze Produkty Wspierające Zdrowie Psychiczne

Lepsze jedzenie = lepsze samopoczucie. Łatwo jest zrozumieć związek między niedoborami żywieniowymi, a chorobą fizyczną, ale mniej osób jest świadomych związku między dietą a zdrowiem psychicznym.

2020-12-14 22:06:55Autor Jennifer Blow


5 Sposobów na radzenie sobie ze stresem

Trening

5 Sposobów na radzenie sobie ze stresem

Na pewno nie jesteś sam w dni, w których czujesz, że to wszystko staje się trudne do zniesienia - istnieje wiele prostych kroków, aby zmniejszyć obciążenie stresem

2020-10-18 02:59:48Autor Lauren DawesMyprotein Polska

Myprotein Polska

Autor i ekspert


Bądź na bieżąco – zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o naszych aktualnych ofertach i nowości na Blogu. Zapisz się do newslettera!