Przejdź do głównej zawartości
Odżywianie

Jak dbać o sylwetkę w Święta?

Jak dbać o sylwetkę w Święta?
Myprotein Polska
Autor i ekspert7 lat Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska

Święta są paradoksalnym czasem dla osób dbających o sylwetkę, z jednej strony jest to świetna motywacja by pozostać w formie podczas spotkań rodzinnych i ze znajomymi, z drugiej strony często słyszymy słowa “daj spokój, są święta później nadrobisz!” co łatwo może zrujnować naszą dietę. Wybór świątecznej diety może być trudny. Czy powinniśmy porzucić naszą dietę w okresie świątecznym?

Czy świąteczna dieta powinna być przyjemna czy zdrowa? Święta są trudnym okresem w roku pod wieloma względami, jesteśmy bombardowani ze wszystkich stron wieloma sposobami, w jaki powinniśmy spędzić okres świąteczny. Tak łatwo jest myśleć, że decyzja dotycząca diety musi oznaczać “wszystko albo nic”, ale czasem najlepszym sposobem, aby trzymać się ogólnego planu jest dać sobie trochę luzu i obejść tą ilość kalorii podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Czy trzymanie się swojej diety w Święta będzie nudne? Boże narodzenie to nie tylko jedzenie i picie. Takie myślenie może być trudne i zniszczyć Twoją ciężką pracę. Chodzi o coś więcej, o spacery po jarmarkach bożonarodzeniowych , spędzanie czasu z bliskimi i oczywiście Kevin sam w domu 1,2 i 3... Są to wszystkie rozrywki podczas Bożego narodzenia, co oznacza, że jedzenie nie musi być jedyną rozrywką. Nie musisz być sam by zachować formę I trzymać dietę podczas Świąt

Jak zostać fit w Święta?

1) Poć się

Po pierwsze, jeśli planujesz dostarczać swojemu organizmowi dodatkowe kalorie, dodaj cardio do swojego treningu. Jeśli chcesz opuścić siłownię i spotkać się ze znajomymi idź na pieszo. Dzięki temu nie będziesz myśleć tylko o cieście mince albo grzanym winie, ale będziesz mógł efektywnie spalić dodatkowe kalorie, trening typu HIIT jest nie tylko skuteczny na spalanie tkanki tłuszczowej, ale jest również bardzo szybki dzięki czemu możesz go wykonywać mimo natłoku obowiązków. Poranne treningi są najlepsze, aby uzyskać efekty zanim poczujesz magię świąt.

2) Zamienniki złego na dobre

Istnieje wiele diet przyjaznych Bożemu narodzeniu, którymi możesz zaspokoić swoje pragnienia, w tym dzięki naszej świątecznej serwatce białka. Bardzo pomaga ograniczyć kalorie i napędza do dalszego działania! Jeśli nie potrafisz liczyć kalorii są aplikacje takie jak MyFitnessPal, które pomogą Ci to robić!

3) Jedz, pij i ciesz się

Upewnij się, że dostarczasz wystarczająco dużo wody i “odpowiedniego” jedzenia. Może wydawać Ci się to oczywiste, zwłaszcza jeśli masz już pewne osiągi i dbasz o to, jednak bardzo łatwo można wybić się z rytmu gdy twoja codzienna rutyna zmienia się podczas okresu Bożego Narodzenia. Jak dobrze wiesz woda jest kluczem, i zapewnia uczucie sytości. Podobnie jest z białkiem i innymi składnikami odżywczymi, które są podstawą prawidłowego odżywiania, dzięki nim możesz uniknąć skoków cukru które mogą prowadzić do objadania się. Spróbuj utrzymać swój plan żywieniowy tak bardzo jak tylko jest to możliwe, a poczujesz się o wiele lepiej i twoja motywacja nie spadnie.

4) Zejdź na ziemię

 

Boże Narodzenie może rozpalić naszą miłość, magię i wiarę, ale możesz pomyśleć jeszcze raz i wyobrazić sobie Gwiazdora przynoszącego twój wymarzony prezent wchodząc przez komin podczas, gdy opuszczasz treningi i dietę. Jeśli zdecydujesz się zrobić sobie przerwę świąteczną i pogodzisz się ze spadkiem formy – oznacza to prawdziwą miłość, ale przygotuj się do powrotu na siłownię. Pierwszy tydzień może być trudny, ale z czasem wrócisz do swojej treningowej rutyny.

Wesołych Świąt fitnesiaki i szczęśliwego, zdroweg

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein