Przejdź do głównej zawartości
Trening

10 Nawyków, które Poprawią Twój Trening | Porady i Wskazówki

10 Nawyków, które Poprawią Twój Trening | Porady i Wskazówki
Myprotein Polska
Autor i ekspert1 rok Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska

Kształtowanie zdrowych nawyków jest jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie sobie sukcesu na siłowni, ale przekształcenie ich w stałe zachowania może zająć Trochę czasu. Tak więc, jeśli chcesz osiągnąć długoterminowe cele, potrzebujesz odrobiny dyscypliny i cierpliwości. To zupełnie normalne, że motywacja spada po kilku tygodniach, ale nie martw się. Oto kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci kontynuować i sprawić, że wyrobienie tych 10 nawyków przyjdzie Ci o wiele łatwiej.

Znaczenie rozwijania 10 zdrowych nawyków w treningu  

Uderzając na siłownie, nikt nie chce iść na pół gwizdka lub nie osiągnąć swoich celów w ramach pożądanych ram czasowych. Dodanie zdrowych nawyków do treningu może zapewnić, że liczy się każda ciężka praca i że będziesz szedł pełną parą w kierunku osiągnięcia swoich celów.Wyrobienie dobrych nawyków może również pomóc Ci utrzymać się na właściwej drodze, zmotywować się i upewnić, że wkładasz jak najwięcej wysiłku w każdą sesję treningową.

10 nawyków, które poprawią Twój trening

Zebraliśmy razem 10 nawyków, które mogą pomóc Ci poprawić Twój trening. Pamiętaj, że wyrabianie nawyków może zająć trochę czasu, ale trzymanie się tych wskazówek opłaci się na dłuższą metę. 

1. Bądź elastyczny

Czasami coś wyskakuje i musisz dopasować swój plan treningowy. Możesz przenieść trening na inny dzień lub godzinę. To jest w porządku. Jeśli problemem jest czas, spróbuj podzielić sesje treningową w ciągu dnia lub nawet na różne dni tygodnia. 

2. Ćwicz z partnerem treningowym lub w grupie

Nie ma to jak spędzać czas z dobrym przyjacielem. Dlaczego więc nie poćwiczyć przy okazji? Trening z przyjacielem lub grupą przyjaciół może pomóc Ci się zaangażować i sprawić, że Ćwiczenia staną się długoterminowym nawykiem. Ponadto dodanie elementu społecznościowego do treningu może poprawić Twoje samopoczucie. 

3. Wybieraj fajne treningi

Ciężka praca nie oznacza, że nie możesz się dobrze bawić. Im bardziej lubisz swoje treningi, tym bardziej prawdopodobne jest, że uczynisz je regularną częścią swojego życia. Jeśli nowe ćwiczenie nie sprawia Ci przyjemności, zmień je na coś innego.Możesz także pomyśleć o czasie treningu. Jeśli nie jesteś rannym ptaszkiem, trenuj wieczorem. A jeśli wcześnie wstajesz, trenuj zaraz po przebudzeniu. Wszystko polega na znalezieniu tego, co działa na Ciebie i sprawia, że jesteś szczęśliwy. 

4. Wyznaczaj realistyczne cele

Stawiaj sobie wyzwania, ale upewnij się, że Twoje cele są osiągalne. Możesz w końcu chcieć przebiec maraton, ale może to potrwać nieco dłużej niż trzy miesiące, jeśli dopiero zaczynasz.Uzyskaj porady od przyjaciela lub trenera personalnego, aby wyznaczyć realistyczne cele i sprostać oczekiwaniom.

5. Zacznij od małych kroków i rób postępy

Na początku łatwo dać się ponieść emocjom, ale może to prowadzić do kontuzji. Oceń swój poziom sprawności i stopniowo go zwiększaj.Ustaw mniejsze cele i krótsze treningi, a następnie dodaj bardziej złożone ćwiczenia i dodatkowe sesje, gdy nabierzesz pewności siebie. Stopniowo rób postępy, a zobaczysz w ten sposób wyniki, które są trwałe.
10 nawyków do lepszych treningów

6. Zawsze czuj się komfortowo

Noszenie wygodnych ubrań i butów do ćwiczeń może mieć duży wpływ na samopoczucie po i w trakcie treningu. Dobre samopoczucie w tym co aktualnie nosisz, może zwiększyć Twoją pewność siebie i motywacje. Potrzebujesz zestawu do ćwiczeń, który zwiększa pewność siebie? Sprawdź odzież MP.  

7. Nigdy nie zapominaj o dniu odpoczynku

Dni odpoczynku są tak samo ważne jak dni treningowe. Pozwalają Twojemu ciału na regenerację i odbudowę, dzięki czemu możesz wrócić silniejszy na następny trening. Pomijanie dni odpoczynku może spowolnić osiąganie wyników i prowadzić do kontuzji.Dobry sen ma również kluczowe znaczenie dla regeneracji psychicznej i fizycznej. Upewnij się, że masz go wystarczająco dużo, abyś mógł wrócić na następny trening silniejszy i lepszy.

8. Zmieniaj swój trening

Najlepsze programy treningowe zmieniają się co 4-6 tygodnie. Jeśli znudzi Ci się ten sam plan treningowy, wypróbuj nowe ruchy lub weź udział w zajęciach, aby dodać powiewu świeżości.W ten sposób będziesz stale stawiać sobie nowe wyzwania, więc jest bardziej prawdopodobne, że pozostaniesz zaangażowany.

9. Nagradzaj się

Ustalanie krótkoterminowych celów, które prowadzą do celu długoterminowego, to świetny sposób, aby pozostać na dobrej drodze. Nagradzaj się za osiągnięcie małych, częstych celów, aby zachować motywację. Może to być wszystko, od ulubionego posiłku, po nowy strój na siłownie, a nawet dzień w spa. Ważne jest, aby nie koncentrować się na celu końcowym, ale świętować małe zwycięstwa na drodze do niego.

10. Niezdrowe nawyki treningowe, których powinieneś unikać

Wszyscy od czasu do czasu wpadamy w złe nawyki, ale ważne jest, aby unikać niektórych z nich, jeśli chodzi o ćwiczenia. Niektóre nawyki mogą mieć negatywny wpływ na Twoje treningi na dłuższa metę.Aby mieć pewność, że maksymalnie wykorzystujesz swoje treningi, staraj się unikać: 
  • Pomijania dni odpoczynku
  • Braku rozgrzewki i schłodzenia po treningu
  • Niewłaściwego odżywienia organizmu - może to oznaczać zbyt niską podaż kalorii lub unikanie pewnych grup żywności
  • Stawiania nierealistycznych oczekiwań i celów
  • Przetrenowania
  • Zbyt wiele oszukanych posiłków - żadne jedzenie nie jest zabronione, ale próbuj upewnić się, że jesz w ramach swojego makro
  • Brak wystarczającej ilości snu między treningami

Podsumowanie 

Tworzenie nowych nawyków wymaga czasu. Dlatego bądź cierpliwy i daj sobie czas na naukę i dostosowanie się.Wyznaczaj sobie realistyczne cele, świętuj małe zwycięstwa i nie przestawaj się uczyć i doskonalić, dobrze się przy tym bawiąc. Zanim się zorientujesz, będziesz mieć zdrowe nawyki i będziesz na drodze do osiągnięcia swoich celów.
Suplementy

10 Produktów, których Potrzebuje Każdy Student

Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci, oferując 10 niezbędnych rzeczy, których potrzebuje każdy student, aby czuć się świetnie na siłowni i poza nią.

Trening

 10 Podstawowych Pozycji Jogi dla Początkujących | Joga Jest Prosta

Czy kiedykolwiek chciałaś rozpocząć praktykę jogi, ale nie wiedziałaś od czego zacząć? Więc zebraliśmy wszystkie podstawowe pozycje jogi, aby Ci to ułatwić.

 

Nasze artykuły należy wykorzystywać wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych i nie należy ich traktować jako porady lekarskiej. Jeśli jesteś zaniepokojony, skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia przed przyjęciem suplementów diety lub wprowadzeniem jakichkolwiek poważnych zmian w diecie.

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein