Trening

Trening Brzucha | ABS – wskazówki trenera

Z każdej strony jesteśmy zasypywani zdjęciami i wizerunkami kobiet i mężczyzn z idealnie wyrzeźbionymi ciałami. W większości osób, które nie wyglądają tak dobrze budzi to kompleksy. Czy słusznie? Warto pamiętać, że ci aktorzy oraz modelki mają cały sztab specjalistów, którzy czuwają nad tym jak wyglądają. Żadne zdjęcie nie może ponadto ujrzeć światła dziennego bez odpowiedniego retuszu. W tym artykule przedstawię kilka wskazówek jak uzyskać kaloryfer na brzuchu godny fitness modela.
Robisz setki brzuszków i nie masz efektów? Katujesz się godzinami ćwiczeń na bieżni i spartańską dietą? Zapomnij o wszystkim, co wiedziałeś do tej pory! Czytaj uważnie i zapamiętaj, a za 3 do 4 miesięcy będziesz cieszyć się odsłoniętymi mięśniami brzucha.

10 wskazówek dotyczących treningu mięśni brzucha

1. Dieta

Kaloryfer buduje się w kuchni. Jest to prawda stara jak świat. Bez odpowiedniej diety nie uda ci się odsłonić mięśni brzucha. Żeby odsłonić sześciopak należy spalić nadmiar tkanki tłuszczowej z ciała. Do tego potrzebny jest ujemny bilans kaloryczny. Potrzebna jest także wysokiej jakości żywność, która dostarczy odpowiednich składników odżywczych, witamin i minerałów. bez tego będziesz mieć bardzo złe samopoczucie. Bezwzględnie ważna będzie również podaż białka. Bez diety zapomnij o suplementacji. Żadne spalacze tłuszczu ci nie pomogą.

2. Ćwiczenia

Oprócz diety oczywiście należy zacząć trenować. Zapisz się na siłownię, zacznij biegać lub chodzić na basen. Aktywność fizyczna wzmocni twoje mięśnie, przyśpieszy metabolizm oraz spali dodatkowe kalorie. Plusy pochodzące z treningu są większe niż minusy. Zdrowie, sprawność fizyczna, kondycja, siła oraz dobre samopoczucie i pewność siebie. Myślę, że jest to więcej warte niż narzekanie na godzinę wysiłku. Pamiętaj doba ma 24 godziny i tylko ty decydujesz co z nimi robisz.

3. Przestań robić setki brzuszków

Po pierwsze robienie samych brzuszków nic nie da. Tłuszcz nie spala się miejscowo. Schodzi z całego ciała. Do drugie należy trenować równomiernie wszystkie części ciała, aby zachować sprawność i równowagę. Ćwiczenie zwane brzuszkami jest dodatkowo mało efektywne. Lepszym rozwiązaniem są ćwiczenia takie jak:
– spięcia na piłce fitnessowej, które są o około 200% bardziej efektywne niż zwykłe brzuszki
– unoszenie nóg w zwisie, które jest lepsze o około 150% i mocniej angażuje dolną część mięśnia prostego brzucha
– rosyjski twister, który świetnie aktywuje mięśnie skośne brzucha
Istnieje wiele lepszych ćwiczeń, które można włączyć do swojego repertuaru.

4. Ćwicz siłowo

Nie samym cardio człowiek żyje. Chcąc schudnąć musisz zaprzyjaźnić się z żelastwem. Pomoże ci ono w utrzymaniu oraz zbudowaniu masy mięśniowej, która będzie determinować to jak wyglądasz. Przy okazji nabierzesz siły i spalisz dodatkowe kalorie. Mięśnie spalają zdecydowanie więcej kalorii niż tłuszcz, dlatego im ich więcej tym szybszy metabolizm.

5. Nie trenuj brzucha codziennie

Jest to kwestia sporna, jednak w przypadku osób, którym zależy na wyglądzie zdecydowanie lepiej jest trenować mięśnie brzucha 2-3 razy w tygodniu, niż codziennie. One także potrzebują czasu na regeneracje. Wprawdzie są wstanie zregenerować się już w 24 godziny, jednak lepiej dać im trochę więcej czasu. Nie chcesz przecież ich spalić.

6. Koncentruj się

Spora część ludzi popełnią ten błąd, że podczas trenowania mięśni brzucha nie jest wystarczająco skoncentrowana. Przez co ćwiczenia są mniej efektywne niż mogłyby być.

7. Wyznacz sobie cel oraz zaplanuj czas jego wykonania

Bez planu działania będziesz działać na oślep, a bez wyznaczonego celu nigdy nie dotrzesz tam gdzie chcesz. Daj sobie czas i nie bądź zbyt rygorystyczny. Planuj cele krótko i długoterminowe.

8. Duża intensywność

Arnold polecał trenować mięśnie brzucha bez obciążenia, wykonując dużą liczbę powtórzeń z zaledwie 30 sekundowymi przerwami między seriami. Mięśnie brzucha muszą mieć odpowiednią masę, by były widoczne, jednak nikt chyba nie chce mieć wystającego brzucha. Dlatego właśnie należy je rzeźbić zdecydowanie bardziej niż rozwijać ich masę.

9. Ćwicz wszystkie części brzucha

Mięśnie brzucha składają się z różnych warstw i części. Mamy mięsień prosty, mięśnie skośne oraz głębokie. By mieć idealną definicję mięśni brzucha należy trenować je wszystkie.

10. Bądź cierpliwy

To nie jest praca, która przyniesie efekty po tygodniu. Lecz po około miesiącu ciężkiej pracy zobaczysz znaczną różnicę. Warto być cierpliwym i nigdy nie rezygnować. To ostanie powtórzenie, na które nie masz już siły jest więcej warte niż cały trening. To ono kształtuje twój charakter oraz najmocniej angażuje mięśnie. Wytrwaj, a nie pożałujesz!Tomasz Piotrowski

Tomasz Piotrowski

Specjalista ds. Żywienia

Jak każdy miewam chwilę słabości, w których lubię usiąść z paczką ciastek, kubkiem mleka i obejrzeć ulubiony serial. Uwielbiam też w ciepłym łóżku z kawą w ręku czytać książki. Moją prawdziwą pasją jest jednak boks. To on pozwolił mi wyrzeźbić swoje ciało i dał mi pewność siebie. Kiedyś miałem dużą nadwagę i poważne kompleksy, dziś pokazuje innym jak można sobie z takimi problemami poradzić. Jestem czynnym sportowcem, trenerem personalnym oraz specjalistą ds. żywienia. Posiadam spore doświadczenie w pracy z "ciężkimi" przypadkami. Sam byłem jednym z nich. Prowadzę, modelki, biegaczy, sportowców i zwykłych ludzi w drodze do ich wymarzonej sylwetki i wyników sportowych. Moim życiowym motto są słowa Jana Pawła II "wymgajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali".


Tomasz teraz poleca


Sprawdź nasze najnowsze promocje! KUP TERAZ