Przejdź do głównej zawartości
Ambasadorzy

Poznaj Jamie: Artysta poza boiskiem, artysta na boisku

Poznaj Jamie: Artysta poza boiskiem, artysta na boisku
Myprotein Polska
Autor i ekspert2 lat Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska

Jamie Clarke z pewnością nie jest przeciętnym piłkarzem, ani bezbarwną postacią.

Jamie jest osobą niesłyszącą, a w wieku sześciu lat stał się jednym z pierwszych biorców implantu ślimakowego. W rezultacie napastnik mówi, że przez całe życie był niedoceniany.

Jak się okazuje napotkał na swojej drodze wielu ludzi, którzy popełnili błąd, wątpiąc w Jamiego lub jego talent z piłką u stóp.

Aston Villa był jednym z klubów, które wykazywały zainteresowanie Jamiem w młodości i chociaż nigdy nie dotarł do najwyższego poziomu profesjonalnego angielskiego futbolu, nadal cieszył się niesamowitą, pełną osiągnięć karierą.

Nie istniało dla mnie nic więcej. Od zawsze w moim życiu była piłka nożna, myślę o tym sporcie każdego dnia. Żyję piłką nożną, oddycham piłką nożną. To moja pasja.

Jamie reprezentował nie tylko Wielką Brytanię i Anglię, grał na Mistrzostwach Świata Głuchych i Olimpiadzie Głuchoniemych. Mało tego, w wieku 26 lat otrzymał zaszczyt zostania kapitanem reprezentacji podczas gry na Mistrzostwach Europy w Niemczech.

Wśród piłkarzy, którzy również są niesłyszący, w reprezentatywnych rozgrywkach, Jamie jest obecnie w księgach Evesham United i gra w zawodach z innymi, którzy nie mają żadnej formy niepełnosprawności. 

Jamie siedząc na łóżku

Zgodnie z zasadami, jako kapitan nie tylko uzupełnia skład, ale rozwija się i wierzy, że bycie głuchym w rzeczywistości daje mu przewagę nad wieloma graczami, opisując większą świadomość wizualną jako swój szósty zmysł.

Kiedy gram ze słyszącymi piłkarzami lub całym zespołem, polegają oni zarówno na swoich oczach, jak i uszach, za to ja w ogóle nic nie słyszę, więc mogę polegać wyłącznie na swoich oczach. Mam lepszą wizję niż inni gracze.

Kiedy nie gra w piłkę, Jamie prawdopodobnie cały czas opowiada o tym sporcie, pracując z ojcem jako malarz i dekorator. To praca, którą, jak przyznaje, niektórzy mogą uznać za „nudną”, ale Jamie czerpie wielką radość z uszczęśliwiania klientów i pracy w sposób, który wspiera i komplementuje jego miłość do piłki nożnej.

Osiągnięcia Jamiego na polu są świadectwem potęgi ambicji i nagrodą za poświęcenie się pasji. Jest przykładem dla nas wszystkich, kiedy nie pozwalamy, by ograniczenia, które postrzegają inni, definiowały, kim jesteśmy, i zawsze staramy się osiągnąć więcej.

 

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein